Děs nad Prahou

Děs nad Prahou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40292/des-nad-prahou-40292.jpg 4 6 2

Inspektor John Sinclair je poslán na služební cestu do Prahy. A to nejen proto, aby si prohlédl spoustu historických pamětihodností a ochutnal české pivo. Nad Prahou se vznášejí tři mrtvoly v rubáších, obklopené namodralým světlem… Kdo stojí za magií, která přečkala staletí? A jak do toho zapadá stará židovská legenda o Golemovi? Zdá se, že Johna čeká velmi nebezpečné setkání se samotným knížetem pekel – Luciferem…... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die schwebenden Leichen von Prag

Česneksmedem
Česneksmedem
09.05.2023 2 z 5

Zírám na 96% při pěti hodnocení. Že by to byla humorná kniha? Pak je mi tento humor vzdálenější než kolonie termitů v Ugandě. Dle mého blbina non plus futrál.

walkingdead
walkingdead
26.08.2012 4 z 5

Na poměry pozdější Darkovy tvorby docela zajímavý příběh, možná i proto, že se odehrává u nás - tedy v socialistickém Československu. Trochu úsměvně působí právě ta (ne)znalost zdejších reálií, která je ale u západoněmeckého autora pochopitelná. No... stalo se to někdy v 80. letech a nepřekvapuje mě, že se tehdejšímu režimu povedlo informace o mrtvolách poletujících nad Prahou zatajit:-)

Jason Dark (p)
německá, 1945