Jirka a velký třesk

Jirka a velký třesk https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90487/mid_jirka-a-velky-tresk-j7F-90487.png 5 68 10

Právě se koná jeden z největších vědeckých experimentů všech dob a Jirka s Aničkou je mohou sledovat úplně zblízka! Aniččin táta Erik vede pokusy ve Velkém hadronovém urychlovači, které mají odhalit první okamžiky vesmíru – velký třesk. Jirka s Aničkou však náhodně objeví ďábelský plán na zničení experimentu! Jirka je vržen do nebezpečného dobrodružství – na vzdálenou galaxii a do kvantového světa... Neuvěřitelně napínavý příběh zahrnuje i nejnovější vědecké teorie o cestování časem a o velkém třesku.... celý text

Sci-fi , Vesmír , Pro děti a mládež

Vydáno: , Universum (ČR)

George and the Big Bang , 2011

Janizoun
Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Velmi krásná knížka, velmi se mi líbila a také se moc líbila dětem. Čteno jedním dechem. Super.

Páájinka
Páájinka
08.09.2021 5 z 5

Pěkné pokračování. Líbí se mi styl zpracování.

Kullisek95
Kullisek95
21.06.2020

Velmi zajímavá lehce sci-fi kniha. Příběh je zajímavý, chytlavý, a je proložen mnoha stránkami velice zajímavých informací o vesmíru od astrofyziků a vědců, které jsou přežvýkané tak, aby je normální člověk jednoduše pochopil.

jenda88
jenda88
02.06.2020 5 z 5

Super knížka

milena8281
milena8281
19.10.2018 5 z 5

Četli jsme se synem (10) let všechny díly. Miluje vesmír a hltá všechno, co se ho týká. Celá tato série je naprosto úžasně napsaná, čtivá, a zajímavá. Jen těch odborných informací přibylo a občas jsem nerozuměla ani já, co vlastně v nich je vysvětleno.

konicekbily
konicekbily
15.01.2018 5 z 5

Kdo se zajímá o vesmír a teorie o něm, ten zde najde hodně názorů předního autora knih o vesmíru.

delfin32
delfin32
09.09.2014 5 z 5

Knihu (resp. celou sérii) mi doporučil k přečtení syn :-)
Tak tedy, že jó, že si to přečtu, když se mu to tak líbilo. Dala jsem si kopeček knih na noční stolek, že do toho jen tak nakouknu, abych věděla vo co go a za pár dní, že mu je vrátím... nooo, nakonec jsem je přečetla celé a všechny tři :o)

Nagini724
Nagini724
08.09.2013 5 z 5

to si musím přečíst ! ty dva díly mám už za sebou :)

simlenka
simlenka
05.03.2013 5 z 5

Vschny tri dily jsem zhltla jednim dechem, uz se tesim az deti dorostou do veku, kdy si je prectou samy a pokecame o nich :-) kniha vtahne do deje okamzite s prvni strankou, poznatky o vesmiru jsou psany jednoduchym jazykem a tak jsem konecne snad pochopila pro me nepochopitelne (fyzika) opravdu doporucuji detem i rodicum, vesmirnym maniakum i tem, coje vesmir nezajima - po tehle trilogii je zajimat bude!

MAGY
MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila a pomohla mi ve škole ! : )

vesmír populárně-naučné publikace

Autoři knihy

Lucy Hawking
anglická, 1970
Stephen William Hawking
britská, 1942 - 2018

Kniha Jirka a velký třesk je v