Jed

Jed https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2502/jed-2502.jpg 4 118 12

87. revír série

Krásná a inteligentní Marilyn Hollisová se stýká s mnoha muži, kteří jsou jen dobrými přáteli. Proč však jsou jeden za druhým nalézáni mrtvi... zavražděni nejrůznějšími způsoby? A proč Marilyn tak tajuplně mlčí? Jaké je tajemství její minulosti? Za pomoci Steva Carelly vyšetřuje vraždy snad nejnenápadnější z detektivů 87. revíru Hal Willis. Lže Marilyn i jemu, i když se zdá, že její slova i láska k němu jsou upřímné? Willis postupně rozplétá celý případ a nevyhne se při své práci ani strašlivému poznání o ženě, kterou miluje při líčení poměrů v mexickém vězení, osudů prostitutek ovládaných nelítostnými pasáky, až vstávají hrůzou vlasy na hlavě.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Poison , 1987

heavy66
21.01.2024 5 z 5

Hlavní hrdinkou příběhu je bohatá a krásná blondýnka s tajemnou minulostí. Marylin je v podezření, že vraždí svoje přátele s benefitem, stejným způsobem jako legendární Lucrezia Borgia. Autor vezme vážené čtenáře na místa, proti kterým je 87.revír učiněnou rajskou zahradou.
Pozorný čtenář pak najde v textu popkulturní odkazy na filmy Vzpomínky na Afriku, Zpívání v dešti nebo Texaský masakr motorovou pilou. Vrahem tentokrát není zahradník, ale ....

mi-380
31.01.2023 5 z 5

Isola, jaro 1987, autor znovu vymyslel originální zápletku a dokázal ji vtěsnat do přiměřeně útlého formátu.
Obvyklá hvězda 87. revíru Carella (v každém dílu uveden: Byl to vysoký, tmavovlasý muž s hnědýma očima, které v koutcích směřovaly dolů a dodávaly jeho obličeji poněkud orientální výraz) tentokrát uvolňuje prostor Halu Willisovi (zde: Manévrovat kolem malého Willise byla hračka. Monoghan a Monroe, oba stejní mastodonti, si říkali, že by nechtěli mít za partnera takové vyžle jako je Willis, hubený, šlachovitý prcek, který by za starých časů jen taktak vyhověl požadavku 173 cm; dneska ovšem nemusí být člověk větší než požární hydrant, prý aby se nikdo necítil diskriminovaný. Dneska máte ve městě policajty, co by se člověku vešli do kapsičky u saka). Během vzpomínání hlavní ženské postavy Mary Ann na život v Latinské Americe jsem zažíval znovu silné pocity déjà vu - Dominik Dán a Ed McBain by si náramně rozuměli.
95 % (zatím 108 hodnocení s průměrem 86 %)

Mexické zákony se zakládaly - a dosud zakládají - na napoleonském zákoníku. Řečeno jednoduše, člověk je vinen, dokud neprokáže svou nevinu.

Criosphinxx
27.07.2022 3 z 5

První setkání s 87. revírem a jako jo, celkem zajímavá detektivka, která si napětí nese až do posledních stran. (A otázky i mimo stránky knihy.)

Jde znát, že autor už pár knih napsal. Psát umí a čte se to dobře. Bylo fajn i sem tam narazit na nějaký ten doplněk v podobě obrázku.

Konverzace mi občas přišly moc “prkenné” ale nic co by mi vadilo. Děj je hodně zamotaný a vážně jsem netušil, kam to celé spěje. I když jsem měl teorie, tak to skončilo zcela jinak. Z konce jsem nebyl sice odvařen, ale spokojen jsem asi i byl.

Celkově fajn průměr. Způsob vyšetřování bylo realistické. Postava Carelly mi sedla a Marilyn byla zajímavá.

Nebavila mě část z Mexika.

ArwenAragorn
18.07.2022 5 z 5

81%

"Ještě nikdy jsem nepotkal štětku se srdcem ze zlata, ty jo?"
"Nikdy."
__________________________________________________________________________
Parádní detektivka, jak už jsem od tohoto autora zvyklá. Tentokrát mě možná víc než vyšetřování vražd zaujal život Marilyn. Ale co ten konec? Tak otevřený. To není fér!
Doporučuji, přečtěte si i vy!

grizlinka
17.02.2022 4 z 5

Oddychova četba. Nebavi me kdyz od poloviny knuhy znám pachatele,tady to nebylo jasné az do poslednich stranek,takze spooojenost

konicekbily
20.06.2021 5 z 5

Autor si ode mne za další 87.revír zasloužil další "paleček nahoru". Do zhruba dvou stovek stránek stačil natěsnat prohlídku místa činu, úvahy policistů po příchodu na místo, zhruba popis pitvy, několikeré vysvětlení lékařů o účincích léků či jedů, běžnou policejní rutinu při výslechů svědků a podezřelých a vysvětlení organizace práce policistů na revíru a dokonce i nějaké psychologické úvahy. A dialogy - jakoby se to skutečně stalo. K tomu promyšlená zápletka a řádné vysvětlení - tak má vypadat krátká oddechovka!

intelektuálka
28.08.2018 4 z 5

Zase vzpomínka na 87. revír a Steva Carellu - i když zde je Steve v pozadí...

Tady je hlavní postavou Hal Willis - a řeší případ záhadných smrtí mužů, kteří mají něco společného - přátelství s dívkou Marylin...

Příčinou smrti je tu jed - a jed lží se vkrádá i do vztahu, který policista naváže s podezřelou...

Copak tu zvítězí - profese policisty nebo láska k ženě ?

Ed McBain nepřestane bavit...

SilvieSisinka
25.06.2018 5 z 5

Tak tohle byla parádní kniha.Opravdu napínavá,přečtená hned.Krutý život hlavní podezřelé.

LutherKing
22.07.2017 3 z 5

Super kuřka.

katka134
01.02.2017 5 z 5

Mc Bainovy detektivky jsou téměř každá TOP. Mám v knihovně všechny.
JED se čte jedním dechem. Netradiční způsob vraždy který 87.revír opět vyřeší.

Lenča89
16.10.2013 4 z 5

Taková oddychovka,nebyla špatná!!!

pe3czech
30.11.-0001 5 z 5

Přečteno za 24 hodin, během prvního dne výměny oken, ono se ani nic moc jiného dělat nedalo, přesto s nudnou knihou bych celý den nevydržel. Tohle je má první McBainovka, a naladila mě natolik dobře, že jsem se ihned pustil do druhé, právě čtu Poldové.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005