Jak válčili husité

Jak válčili husité https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139414/bmid_jak-valcili-husite-B7o-139414.jpg 4 23 9

Kniha se zabývá jedním z nejvýznamnějších rysů husitského revolučního hnutí – husitským vojenstvím. Vzhledem k svému nevelkému rozsahu nemůže být ovšem vyčerpávajícím výkladem. Přesto se pokouší stručně a přehledně odpovědět na otázku: Jak válčili husité?

KarelKeslly
11.10.2023 5 z 5

četl jsem to jako malý kluk a i dnes tam nacházím zase jiné zajímavé věci, které jsem předtím přehlédl... prostě skvělé zpracování a to jak pro kulky a holky, tak i pro straší generaci ;-)

Leona333
14.03.2023 5 z 5

Tato knížka je obsahově stručná, ovšem velice věcná... Dokázala mě před léty, jako malou, náctiletou holku motivovat k četbě historických beletrií a později biografií o Janu Husovi a Janu Žiškovi...
Ilustrace v ní jsou trefné, úžasné.

mot33
28.12.2017 4 z 5

Tuto knižku mám rád od dětství vždy mě naní fascinovaly ilustrace.

Stromolezci
07.09.2017 5 z 5

Zajímavý text doplnění výbornými ilustracemi Jiřího Petráčka.

Rigel-nika
25.08.2017 5 z 5

doporučuji

Nimue
25.08.2017 5 z 5

skvělá

Olafson
22.05.2016 5 z 5

Na svou dobu dost dobrá publikace.

p3tris
10.03.2015 4 z 5

Útlá knížka, která se moc nezaobírá "husitským revolučním hnutím" jako ostatní době poplatné knihy, ale hezky nám popisuje po sobě jednotlivě jdoucí bitvy. Se skvělými ilustracemi pana Petráčka.

Ikkju
19.08.2014 5 z 5

Pokud si dobře vzpomínám, podařilo se mi vyrobit podle téhle knížky malou funkční! kopii husitské hákovnice, ládovala se prachem ze sirek, zapalovala horkým špendlíkem a dostřelila několik metrů. Vrhací prak se mi podařilo vyrobit ale až v dospělosti.