Jak se píší knihy

Jak se píší knihy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42074/jak-se-pisi-knihy-42074.jpg 4 15 5

Jak se píší knihy aneb lehkovážná vyprávění o vážné literatuře s fantastickými ilustracemi Vladimíra Renčína.

Samwise1KB
03.07.2023 3 z 5

Pro qwill:
Jiří Myslík
Elektrotechnika jinak aneb další hlavolamy z elektrotechniky
Památce mé zesnulé ženy. Autor
BEN - technická literatura, Praha 1998
Vyšlo to i několikrát předtím pod podobnými názvy.

Samwise1KB
03.07.2023 3 z 5

Se smyslem pro humor se člověk musí narodit. ;-)

Květinka008
09.06.2016 3 z 5

Propagovaný humor se mi tak humorný nezdál a témata se mi zdála být tak blízká, až opakující se. Nedá se číst jako beletrie najednou, nutné opravdu "kouskovat", pak se dá.

qwill
13.01.2016 5 z 5

Literární práce nesoucí podpisy více autorů má i své výhody prestižní. Nechceme-li vypadat jako nemoderní vědecký sólista, musíme někdy dokonce vytvořit poněkud pomyslný tvůrčí kolektiv. Tak v záhlaví jakési studie určené pro zahraničí se mimo jiné skvělo i jméno dr.M.Mišusta, CSc. Jen lidé zasvěcení věděli, že jde vlastně o literární fikci. Mišusta byl totiž autorův kocour a věrný druh jeho bádání.

qwill
13.01.2016 5 z 5

Před dvěma lety jsem na jednom literárním serveru položil tuto otázku:

Při četbě knížky od Petra Hajna - Jak se píší knihy aneb Lehkovážná vyprávění o vážné literatuře
- jsem narazil na tuto pasáž v kapitole: KOMU VĚNOVAT KNIHU:
Stručné věnování může příležitostně nabýt zcela neočekávaný účel. Dokazuje to příklad jedné z vysokoškolských učebnic, která měla nekonečný a zaručeně nevyslovitelný titul. Praktický studentský národ ji proto mezi sebou nazýval - "mé ženě Marii". Šlo ovšem o označení stručné a zvučné a dokonce se prý v uvedené podobě dostalo jako pomocný ukazatel do knihovního rejstříku. ------------------
Takže, milý Watsone, otázka zní: Jak se jmenovala ona učebnice, jejíž jméno nemůžeme vyslovit?

A ke svému příjemnému překvapení jsem obdržel i odpověď od jedné znalkyně:
Řekla bych,že mluvíte o učebnici Jiřího Myslíka "Hlavolamy z elektrotechniky aneb elektrotechnika čtená podruhé".

Přiznávám, že jsem si to už neověřoval, ale snad se najde pamětník.