Jak hrát šachy? Knížka pro začátečníky

Jak hrát šachy? Knížka pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162405/bmid_jak-hrat-sachy-X8n-162405.jpg 5 15 3

Tato knížka je určena začátečníkům. Především je má zbavit přílišného respektu z této hry a přesvědčit je, že šachy nejsou jen pro lidi nadprůměrné inteligence. Hrát šachy se může naučit každý. Autor uvádí začátečníka systematicky do tajů šachové hry a zprostředkovává mu možnost proniknout hlouběji do mnohotvárného světa šachů. Jakmile se hráč naučí šachově myslet, nepotřebuje někdy ani soupeře, ale postačí mu šachová kniha nebo časopis.... celý text

DeepSea21
15.04.2021 3 z 5

Dobrá kniha o základech šachu.

konicekbily
14.06.2018 5 z 5

Autor napsal o šachu více knížek, i tato je dobrá. Přidám příběh ze života: vnoučata učím základům hry šachové a docela je to baví. Když jsem desetileté vnučce po několika partiích nabídl knížku k samostudiu, byl jsem odmítmut: "Dědo, já chci hrát, já o šachách nechci číst!" - Chápu to, mají tolik možností na jiné hry, že šachy nebudou jejich nejoblíbenější hrou.

mirkoczentovic
08.12.2017 4 z 5

Zrozumiteľne podané pravidlá, dobre vysvetlené matové obrazce a základné taktické motívy (vidličky, otvorené stĺpce...), to sú hlavné plusy tejto učebnice šachu pre samoukov.

Trochu však do nej podľa môjho názoru nezapadajú posledné tri kapitoly venované jednotlivým šachovým otvoreniam. Hoci obsahujú niekoľko poučných ukážok partií, z ktorých si aj začiatočník môže niečo odniesť, rozšírenie kapitoly o kombinačných a strategických motívoch či podrobnejšie analýzy daných partií by všetkým, ktorí na šachovnici robia len svoje prvé nesmelé kroky, pomohlo ešte viac.

šachy příručky pro začátečníky deskové hry

Jiří Veselý
česká, 1932 - 2009