Jak číst film / How to Read a Film

Autor: James Monaco

Jak číst film

Jedna z nejčtenějších populárně naučných knih o filmu popisuje nejen jeho technologie, ale i jazyk, teorii a vývoj. Pro mnohé milovníky filmu je tato kniha "biblí". Kniha odkrývá také vztah filmu k ostatním druhům umění a prostředkům masové komunikace (divadlo, fotografie, malířství, hudba, literatura). Zachycuje i další elektroni...celý obsah knihy

Kniha odkrývá také vztah filmu k ostatním druhům umění a prostředkům masové komunikace (divadlo, fotografie, malířství, hudba, literatura). Zachycuje i další elektronická média a multimediální prostředky a dále fenomény jako například kyberprostor či virtuální realita. Kniha je doplněna fotografiemi, rejstříky, bibliografií a chronologickým vývojem médií.
Od knihy z roku 1977, kdy vyšla v USA poprvé, se toto přepracované a rozšířené vydání liší zejména v obsáhlejším úvodem, bibliografií a v počtem obrázků a diagramů. Všechny významné změny z poslední doby jsou zde rovněž zachyceny. Jak číst film je vynikající čtení pro příznivce moderních médií, ale zejména dokonale poslouží jako materiál pro výuku středních i vysokých škol.
"Stále více mám pocit, že filmy je nutné chápat v kontextu médií obecně - vlastně bych se odvážil tvrdit, že filmy je nejlepší považovat za další stupeň lidské komunikace.“
James Monaco méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/22_/22166/jak-cist-film-22166.jpg 3.840
Žánr:Naučná literatura - O filmu a divadle
Rok vydání: 2004, 1. vydání originálu: 1977 ...více
Štítky:film, teorie filmu

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Komnenos23.10.2011

Táto kniha odpovedá na všetky otázky, ktoré si konzument filmu kladie. Ozrejmuje celé pozadie fenoménu zvaného film a všetko čo s ním súvisí. Nie je to žiadna brožúrka, preto chvíľu trvá, kým sa ňou človek prekúše, stojí však za to. Pre každého filmového nadšenca samozrejmosť.

Džany05.07.2011

Kniha je skvělá o tom není pochyb, ale je neskutečně komplikovaná a podle mě až moc odborná (určitě nic pro 'začátečníky', jak se píše v obsahu). Přiznávám, že jsem velkou část knihy dlouho nechápal a musel jsem pár slovíček i hledat ve slovníku a na internetu. Takže stručněji, kniha poučí, informuje, ale nebaví tolik jako třeba FILM od R. Bergana.