Jak být milejší: Zdravé emoce prakticky a jednoduše

Jak být milejší: Zdravé emoce prakticky a jednoduše https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328130/mid_jak-byt-milejsi-zdrave-emoce-prakti-xTZ-328130.png 4 23 7

Emocím by měl věnovat velkou pozornost každý z nás. Podstatným způsobem totiž ovlivňují kvalitu života, zdraví a schopnost správně uvažovat. Půvabnou krajinou zdravých emocí provází Jasoň (chce mít ve všem jasno). Zdravé emoce vznikají snadno za příznivých okolností, např. ve společnosti sympatických lidí, v krásné přírodě nebo při poslechu melodické hudby. Jestliže podobné situace a prostředí vyhledáváte, už to je vlastně způsob, jak si pozitivní emoce navodit. Není to ale jediná možnost. Většinu času nemůžete být v přírodě, poslouchat barokní mistry a být v úžasné společnosti. Přesto je možné, abyste se cítil dobře. Tato kniha vám to usnadní!... celý text

Veve131
01.01.2023 5 z 5

Další skvělá kniha pana Nešpora.

VlaďkaK
09.01.2022 5 z 5

Tato kniha mne zaujala a donutila k přemýšlení.

Petrush
01.01.2022 5 z 5

Milé a vtipné čtení. Většina knihy jsou krátké kapitoly s popisem zdravých emocí (vděčnost, laskavost, pokora, skromnost, respekt a mnoho dalších). Nejvíc se mi líbily různé příběhy, na kterých jsou emoce ukázané. A taky to, jak opravdu mile a pozitivně celá kniha působí. Na závěr uvádí autor krátce tipy a cvičení pro rozvoj zdravých emocí. Tuto knížku je podle mě nejlepší číst pomalu, ideálně po jedné kapitole. Byla to první knížka od autora, kterou jsem četla, a určitě si ráda přečtu něco dalšího.

O laskavosti:
"Vlastně bych řekl, že se člověk začne chovat laskavěji už tím, že se uklidní."
O smysluplnosti, odhodlání a sebedůvěře:
"Do důsledku dovedená sebeláska znamená, že člověk abstinuje, zdravě jí, pravidelně cvičí a dobře si rozmyslí, s kým se stýkat a jak se bavit."
O vyrovnanosti:
"Být vyrovnaný, když je všechno v pořádku, je náramně snadné. Skutečná vyrovnanost se projeví za nečekaných situací."
"Odpuštění je vlastně nahrazení hněvu vyrovnaností."

Kryštofka
02.02.2019 5 z 5

Podnětné a hravé jako vše od pana doktora Nešpora.

Jonna
25.09.2017 4 z 5

Přesto, že se mi asi víc líbila kniha Kudy do pohody, tak i tahle kniha mi měla co dát. Nějaké užitečné tipy jsem zařadila do svého života, a hodlám v tom pokračovat, nejlépe opakováním četby.

Gibis
22.07.2017 5 z 5

Svět by byl příjemnějším místem, kdyby si tuto knihu přečetlo více lidí. Proto začínám u sebe a budu si zdravé emoce s panem Nešporem pravidelně opakovat :)

horkosladka
25.04.2017 5 z 5

Jeden mladík požádal o přijetí do proslulého kláštera. "Co si od toho slibuješ?" zeptal se představený.
"Chci dosáhnout osvícení."
"K čemu to bude dobré?" vyzvídal představený.
Mladík byl zaskočen a nevěděl, co říci.
Představený mu řekl, ať přijde za rok.
Po roce začal jejich rozhovor stejně.
Na otázku, proč chce být osvícen, odpověděl uchazeč: "Budu pro druhé lidi vzorem."
"Přijď za rok!" řekl mu představený.
Za další rok se představený mladíka zeptal na totéž.
Ten odpověděl: "Jestliže dosáhnu osvícení, budu druhým prospěšnější."
"To je pravda", souhlasil představený a mladíka přijal.