Já ještě nechci jít spát

Já ještě nechci jít spát https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11914/ja-jeste-nechci-jit-spat-11914.jpg 4 50 6

Je to s Lassem trápení! Je mu už pět let, ale každý večer zlobí maminku: „Já ještě nechci jít spát!“ Jednou se Lasse zdrží na návštěvě u tety Lotty až do tmy, a ona mu půjčí podivuhodné brýle. Těmi je vidět daleko do mnoha zvířecích pelíšků. A Lasse se dívá, jak se k spánku ukládají ptáčata, králíčci, veverky, myšák i medvědí kluk. Jestlipak také povykují, pořádají polštářové války, či se loudají do postýlek? Co myslíte? ... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Jag vill inte ga och lägga mig

Atlantis
Atlantis
31.03.2023 2 z 5

Meh, četli jsme s dcerou před týdnem a už jen horko těžko vzpomínám, o čem tato mini kniha byla. Spratek nechce spát, tak mu jakási random babka nasadí kouzelné brýle. Jé, oni spí všichni? OK, tak já půjdu taky. Nuda, o ničem.

Litocha
Litocha
17.10.2020 3 z 5

Knížka je opravdu vhodná jako první čtení – má krátké jednoduché věty a velká písmenka. U našeho malého (ještě nečtenáře) zabodovala vylíčením lumpáren (mimochodem dost přesně odpozorovaných) dětí před spaním, takže jsme ji museli číst rovnou dvakrát za sebou. Nejvíce se mu zamlouvala králičí polštářová bitva. (Taky ho zaujalo, že se chlapeček jmenuje Lasse stejně jako v Dětech z Bullerbynu.) Mně chyběla trošičku dotaženější pointa a bohužel se mi moc nelíbily ani obrázky.

Anička2011
Anička2011
06.08.2020 5 z 5

Moc hezké obrázky

triatlet
triatlet
03.01.2020 5 z 5

Mile lindgrenovský příběh, ktrerý lze přečíst na tři zívnutí pro dospěláka, na dvojnásobek pro předškoláka :-)
Teta Lotta trochu připomíná paní Láryfáry.
Neposedný Lasse se díky moudré tetě (možná kouzelné) dokáže zklidnit.
Kouzelné jsou každopádně ilustrace Marie Tiché.

ČV 2020 - 9. Kniha, jejíž první věta začíná zájmenem
»"Já ještě nechci jít spát!" Kdo to tak křičí?«

JankaV80
JankaV80
17.02.2017 4 z 5

Knížka moc pěkná. Pro prvňáčka ideální, protože má velká písmenka a je doplněná krásnou ilustrací. Jen velká škoda, že není rozdělená do kapitol.

sosna
sosna
29.05.2014

Pro prvňáky bezva volba. Nemohla jsem od knížky zahnat dceru do postele:-)

Kniha Já ještě nechci jít spát je v