Irské duchařské historky

Irské duchařské historky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12642/mid_irske-ducharske-historky-6nT-12642.jpg 3 55 14

Duchařské historky série

V Irsku mají duchařské příběhy velkou tradici. Země s drsným podnebím a přírodou, plná starých hradů s tajnými komnatami vytváří dokonalé kulisy pro duchy, přízraky a tajemné bytosti. Některé z příběhů jsou zřejmě výplody něčí fantasie, ale jsou i takové, které není jednoduché vysvětlit. Ve sbírce Irské duchařské historky jsou příběhy pojednávající o strašidelných událostech, které se děly a dějí v různých částech země, a o mnoha hrůzostrašných místech. Zahrnují pověsti o čarodějném hraběti, příběhy o Banshee, o Scanlanově světle, černém psu, ďáblově koni, liškách z Gormanstonu… Kniha o tajemných záhadách a bytostech z „kouzelného“ zeleného ostrova navazuje na předešlý titul Skotské duchařské historky. Přeložil Robert Čapek.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Irish Ghost Stories , 1965

evineckY
09.08.2023 4 z 5

Jsou to kraťoulilinké povídky, pověsti a mýty z celého Irska,
jen jsem si málem na těch názvech míst a jmen polámala jazyk :-)
Dovíme se, kde straší kdejaký duch, příšera či strašidlo.
Z některých mi vstávaly chloupky, ale hlavně jsem se bavila :-)

Booky84
16.07.2023 3 z 5

Zajímavé čtení, povídky jsou krátké, takže jsem je četla zrovna, když jsem měla náladu.

666Jitka
22.03.2021 3 z 5

Kniha je takovým souborem o výskytu duchů a jiných stvoření v Irsku. Rozhodně to nejsou duchařské povídky, ale pouze tradované pověsti a příběhy na toto téma, které se už po generace (některé po kratší dobu) vyprávějí mezi lidmi. Kniha by se dala přirovnat k Duchařským příběhům Olgy Krumlovské, která obsahuje obdobné historky z naší domoviny.

Atanone
13.02.2019 3 z 5

Nějak mám s tím Irskem poslední dobou smůlu. Těšila jsem se na Irsko, které už nikdo neuvidí, protože zmizelo.. no ale byla to vážně trochu nuda. Kromě pár poznámek o místech, o kterých se ráda dozvím víc, ve mně kniha asi hlubší stopu nezanechá

MouBanjerri
09.07.2018 4 z 5

Mnohem lepší než anglické... Miluju duchařské historky, paranormální jevy apod. a Irsko má rozhodně jedny z nejlepších příběhů na tato témata. Hodně mi vyhovovalo, že byla rozdělena na kapitoly podle tématu. Nejvíce mě bavili Banshee, Kočka z Killakee (souvisí s Klubem pekelného ohně) a jezerní příšery. 4,5 hvězdičky, moc pěkná kniha.

niki-chan
14.11.2017 4 z 5

Knížka mě potěšila. Věděla jsem, že Irsko má své duchy, ale že má tolik zajímavých duchařských příběhů, jsem netušila.

anibeni
15.06.2016 3 z 5

Těšila jsem se na strašidelné příběhy z Irska, ale kniha mi nabídla něco trošku jiného.. Nicméně popis krajiny a některých míst byl výborný, tu a tam jedna povedená historka, takže jsem knihu nakonec neodložila a dočetla..

Kingomolka
06.05.2015 3 z 5

Irsko je nádherná země :) kterou chci navštívit.
Některé příběhy byli dobré některé lepší :)

Madame R
06.04.2015 4 z 5

Miluji Irsko a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

kayu
24.07.2014 2 z 5

Čekala jsem lepší příběhy. V téhle knížce je tak čtvrtina historek dobrých a ty ostatní za moc nestojí.

ChrisSparrow
06.05.2014 2 z 5

Čekala jsem od toho trošku víc... fajn čtení do autobusu a mezi zkouškama, protože příběhy jsou vážně krátké, ale jinak mě to moc nezaujalo... Možná je to tím, že jsem co se hororů týče poměrně ostřílená, ale žádné extra pocity to ve mě nevyvolalo...

tkometka
14.03.2014 4 z 5

Kniha rozhodně není pro skeptiky ale kdo si chce přečíst trochu těch záhadných a nevysvětlitelných příhod, tomu to můžu vřele doporučit.

Issis
25.02.2013 4 z 5

Tuto knihu vřele doporučuji těm, kteří se při čtení chtějí opravdu bát. Moc ale nedoporučuji číst před spaním :-) Kniha je opravdu strašidelná a i když jsou některé povídky jen legendy, přesto je vyprávění a popis celé situace naprosto děsivý.

Gahanka
18.02.2012 3 z 5

Zajímavé počtení dob, kdy jsem se zatajeným dechem hltala vše, co se týká duchařské tématiky.

Irsko duchové a přízraky

Autorovy knížky

Patrick Byrne
irská, 1919 - 1999
2006  69%Irské duchařské historky

Kniha Irské duchařské historky je v