Vila Ružena

Vila Ružena https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90458/bmid_vila-ruzena-pET-90458.jpg 4 7 2

Inspektor Hanaud série

Vila Ružena je prvou z detektívok, kde vystupuje inšpektor Hanaud, člen parížskej Súreté, a jeho "watson", milovník vína pán Ricardo.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Bradlo

At the Villa Rose , 1910

kamilk
03.04.2021 4 z 5

Detektívka starého klasického štýlu, kde nakoniec nič nie je také priamočiare ako sa zdalo na prvý pohľad. Klbko záhad je zmotané tak akurát, aby ste cezeň nevideli na koniec a zároveň sa nestratili v neprehľadnom uzle postáv. 75%

Naias
11.04.2015 4 z 5

Zoznámte sa s Veľkým Hanaudom! Je mimoriadne inteligentný, všímavý a uštipačný. Okrem toho je aj riadne namyslený a na raňajky si rád vypije čokoládu (koho mi to len pripomína?). Ani ten najrafinovanejší páchateľ nemá šancu, Hanaudovi nič neujde. Jeho watson je patrične natvrdlý, inšpektor trúsi veľavýznamné nič neobjasňujúce poznámky, dej sa príslušne zamotáva, napätie stúpa... aby sa nakoniec ukázalo, že všetko je inak. Pre milovníkov detektívok krížovkárskej školy znamená táto knižka veľmi príjemné čítanie. Posledná tretina sa síce nesie v duchu gotických románov, ktoré dnes už namiesto zimomriavok hrôzy vyvolávajú pobavený úsmev, ale veď humor je korením života. Rada sa pokochám aj krásou jazyka, ktorý vo mne umocňuje dojem atmosféry minulých čias. „Nemohu čekati!“ „Nikdo nemůže říci, že je bezpečen.“ „To jste se musil mýliti.“ „Jest ještě slába.“ „Kdo měl hlídati jeho dvéře?“ Paráda.