Idioti 21. století

Idioti 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125135/bmid_idioti-21-stoleti-9CN-125135.png 4 89 21

Miki je jednoznačný antihrdina - egoista, cynik a celkově nesympatický člověk. Tento sobec do morku kostí se rozhodne, že napíše studii o manipulaci lidí. Sleduje čtyři přátele, kterým hodlá vnutit vlastní pohled na svět, chce je přetvořit tak, aby je proměnil z "Idiotů", tedy lidí s velkým srdcem, v pragmatiky. Jeho vzorek se časem zúží na dvě osoby, dva lidi, kteří jsou mu nejbližší - dlouholetý kamarád Daniel a nezištná dívka Sára. Miki oběma touží předvést, jak je důležité přestat být Idiotem, jak je potřebné stát se sobcem. Klade jim do cesty překážky, snaží se tahat za nitky, vnucuje postoje, až se nakonec začne sám chovat nepředvídatelně, téměř jako smyslů zbavený. A to vše pro jednu studii…... celý text

Lenka4
31.10.2023 1 z 5

S nadsázkou lze říci, že autorka zkouší, kolik se najde idiotů, kteří si tuto knížku koupí, přečtou a budou z ní nadšeni. Hlavní hrdina se vyznačuje podivnými myšlenkovými pochody. Děj nepřináší nic zajímavého, vtipného, napínavého či poučného. Text je stylisticky podprůměrný.

jaroiva
29.01.2021 3 z 5

Jednou zase kniha, u které pochopím jakékoli hodnocení. Takže dávám ten střed, hlavně proto, že to je debil :D.

buitenlander
09.11.2017 5 z 5

Velmi inteligentně napsaná kniha, líbila se mi forma i myšlenka. Podobné situace každý zažil, jen tady jsou tak krásně zveličené, že nejde se jim nesmát, moje nejoblíbenější část je ta, kde hlavní hrdina tak tvrdě pracuje na tom zbláznit se.

TomTomis
31.03.2017 5 z 5

Knize vyjadřuji podporu 100%--- krátká, čtivá, jazykově zdařilá. I když bych sem tam něco vytknout mohl, nechce se mi! Knížka mě svým malým rozsahem uspokojila a příběhem dojala.

Simončelí07
16.02.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. Hodně stručně - dokonalá myšlenka.

Garik
29.08.2016 2 z 5

Nápad je to zaujímavý, no jeho spracovanie ma už moc neoslovilo. Teda, niežeby to bolo vyslovene zlé, to nie, no chýbalo mi tam to „čosi“, čo by dokázalo nielen prebudiť, ale tiež udržiavať moju zvedavosť.
Anotácia je mierne zavádzajúca (a nezištná dievka Sára – ako sa uvádza na prebale – je v knihe Sandra). Ale anotácie sa píšu s cieľom zaujať a prilákať čitateľa, čo sa v mojom prípade (žiaľ) podarilo.

Rind
27.04.2016 3 z 5

Tak me nalakat...
Vahala jsem mezi 2 a 3 hvezdickami. Davam 3 kvuli lakave myslence.

Pawlisman
04.09.2014 4 z 5

Velice svěží a příjemné překvapení s pěkným vhledem do duše mladých lidí a stejně tak s moderním zamotaným příběhem s pointou. Přečtené za chvilku a něco to ve vás určitě zanechá, doporučuji.

Candid
09.06.2014 3 z 5

Nalákal mě popisek knihy, který vypadal hodně zajímavě. Bohužel knížka mé očekávání nesplnila, ne že by byla špatná, jen je průměrná. Také mi vadila velikost písma a nejedna hrubka.

Galaty
01.06.2014 4 z 5

Věřím, že tohle není knížka pro každého, ale ta myšlenka = paráda...

LordSnape
15.05.2014 5 z 5

Velmi se mi to líbilo, ani ne tak jazykem nebo zpracováním, nýbrž samotnou myšlenkou novely.

AAndulka
19.09.2013 2 z 5

Nemá to spád, nemá to ani pořádnou zápletku a naprosto předvídatelný konec. Pro mě jedno velké zklamání, protože téma je velice chytré a já si myslím, že se dalo pojmout chytlavěji.

Petruše90
02.08.2013 5 z 5

Všichni jsme vlastně Idioti... :) Kniha se čte velice dobře, žádné složité pasáže, vtipná a ironická.

Claire
23.05.2013 4 z 5

Pro mne perfektní vánoční dárek až mne mrzí, že jsem čtení této knihy tolik odkládala. Vřele doporučuji :)

panjan
17.02.2013 5 z 5

Když lidi kolem sebe dokážeme nazývat idioty a máme úplně jasno o tom, jak funguje svět kolem nás a dokonale mu rozumíme, pak nutně sami musíme být idioty žijícími ve valstním omezeném světě. Jak jednoduše to zní, tak těžké je často si to uvědomit.Příliš nekomplikovaný i jazykově poměrně nenáročný, možná díky autorčině stáří moderní, krátký, výstižný až schematický příběh je podnícen právě zmiňovanou myšlenkou. Autorce nechybí vtitp ani ironie, protože celá kniha je v podstatě ironií, nedá se jí uprít ani lehkost a um. Osobně mně potěšila i písmena svou velikostí připomínající ta slabikářová.

dalimoni
17.02.2013 5 z 5

Zajímavá útlá kniha, která se dá přečíst za pár hodin. Mladá autorka používá svižný a čtivý styl, takže kniha má spád a čte se jedním dechem. Příběh o manipulaci, kterou se snaží hlavní hrdina změnit své okolí, nakonec vyzní optimisticky. Posleství, které jsem si z knihy vzal je: buďme rádi za to, že kolem nás ještě existují "Idioti", kteří nežijí jen pro sebe. Autorce přeji další čtivé knihy, které budou mít skryté poselství. Věřím že přijdou a Vesna se stane autorkou, která bude úspěšná a její knihy se budou číst ve velkém.

Janasem
22.01.2013 5 z 5

Knížka, která mne uhranula v rukopisu - jako redaktorka jsem neměla šanci říct ne k vydání - doporučuji vřele. Vesna je skrytý talent - objevte ho - je načase! Jana Semelková

Ivana Konečná
21.01.2013 5 z 5

...skvělá...přeji hodně štěstí...:-)

mati
08.01.2013 5 z 5

Taky příjemně překvapen. Úplnou náhodou se to ke mně před týdnem dostalo a nemohl jsem se odtrhnout. Děj má nečekaný spád a žádný zbytečný řeči. Jsem zvědavej na tu druhou.

Es.
19.11.2012 5 z 5

skvělá oddechová kniha :-) někdy je těžké být "Idiotem", ale nakonec přece jen, život k tomu přímo vybízí :-)

česká literatura psychologické romány manipulátoři

Vesna Evans - Tvrtković
bosenskohercegovská, 1982