Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6525 886

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Petass
13.04.2024 5 z 5

Nevím, proč jsem s touto sérií tak dlouho otálela a proč jsem si v knihovně vzala jen jeden díl! Chtěla jsem si knihy přečíst dřív, než uvidím filmy, no ale páni! Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za jeden den, nešlo jinak, věřila jsem hrdinům, litovala Peeta, nenáviděla kapitol... Skvělá jízda! Těším se na další díl!

Njangu
13.04.2024 5 z 5

Mám spoustu restů v přečtení starších sérií a tohle je zrovna jedna z nich. Díky Baladě jsem se konečně donutila ke čtení. A je velká škoda, že jsem jí tak dlouho odkládala.
Bylo to super. Moc se mně to líbilo.
Děj úžasně plynul, dělo se tam toho strašně moc. Jsem zvědavá na další díly, jen doufám, že to nesklouzne moc k pletichaření a politikaření.

tereza5675
13.04.2024 5 z 5

Nejdřív jsem začínala Baladou o ptácích a hadech a musím říct, že to bylo dobře, protože Hunger games: Vražedná pomsta je mnohem lepší. Je to napínavé od začátku až do konce. Jakmile jsem si říkala, že je čas už knihu odložit, tak se stalo něco, co mě donutilo číst dál. Musím podotknout, že filmy jsem viděla již dávno a několikrát, takže jsem moc dobře věděla, co se bude dít a přesto jsem byla velmi mile překvapena.

apq
13.04.2024 5 z 5

Knize jsem se dlouhou dobu vyhýbala, ale přitom musím říct, že k tomu nebyl žádný důvod. Obavy byly zbytečné.
Děj mě velice rychle chytl a celý příběh se mi líbil. Rozhodně to bylo úplně něco jiného, než jsem očekávala.

KajusaKil
29.03.2024 5 z 5

Kniha ještě o kus lepší než filmové zpracování, proto doporučuji číst! Napínavé, čte se to moc hezky. Zvládla jsem to na zátah.

SáraR.
28.02.2024 5 z 5

Na Hunger Games jsem se chystala už hrozně dlouho a též si hrozně dlouho odpírala filmy, abych si čtení užila naplno. Vesměs jsem tušila, o co půjde, ale zpracování mě velmi mile potěšilo. Knížku jsem zhltla za den, vyloženě na jeden zátah. A jinak, nic moc mě tam nepřekvapilo, teda až na jednu maličkost s tím oštěpem a šípem v krku, abych nespoilerovala. ;) Jsem zvědavá, co se bude dít dál. Přeci jen mám za sebou jen první díl. :)

Michelle13
21.02.2024 5 z 5

Jedná se o první díl trilogie a za mě se kniha velice dobře čte, stránky ubíhají tak rychle, že si to neuvědomujete. Když to porovnám s filmem tak kniha je více romantická a není tak drsná jako film, za mě fakt super. Kdo ještě nečetl tak určitě běžte do toho.

jamesak
17.02.2024 2 z 5

Nevím jak hodnotit, nápad není špatný, klasická pubertální bramboračka, jedna hrdinka, dva nápadníci. Co mě ovšem hrozně štvalo je určování osoby. V každé větě je slovo říkám nebo říká, opravdu děs. Tak špatné určování postavy která mluví je děs a kazí úplně vše...

risha03
09.02.2024 5 z 5

Kniha pro puberťáky, a přesto jsem ji přečetl již podruhé jedním dechem. Je v ní spoustu naivních a nesmyslných věcí, a stejně nad nimi člověk mává rukou. Velmi dobrá kniha, která se čte sama.

baklazan19
29.01.2024 5 z 5

Bylo to něco úplně jiného, než jsem čekal a vlastně mnohem lepší! Celé prostředí bylo nesmírně kreativní a zajímavé, kniha mě vtáhla od samotného začátku a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Bylo to něco dost jiného, než čtu normálně a romantika byla mnohem dominantnějším prvkem, než jsem zvyklý. To mi ale vůbec nevadilo, spíše naopak, bylo to zase poznání něčeho nového. Hlavní hrdinka Katniss mi nevadila ale ani mi nějak nepřirostla k srdci. Jsem zvědavý, jak tato série pokračuje a rozhodně si přečtu ostatní díly (filmy jsem zatím neviděl)!

Metuje
23.01.2024 3 z 5

Sérii jsem vedl již delší dobu v patrnosti, díky čekání jsem pak ulovil na Amazonu krásný box všech 4 knih v hardbacku v originále, stejně mi pak ale přes rok ležel v knihovně. Pak jsem otevřel první díl, a že by mě kniha úplně vtáhla se říct nedá. První polovinu jsem četl několik týdnů, druhou týden. Na některých kapitolách je cítit YA zaměření, text se ale svižně četl a nic z toho nebylo jako pěst na oko. Film jsem neviděl, nemůžu porovnat, ohlasy jsou ale spíš kritické. Již tradičně si dám před dalším dílem něco jiného, ale jsem zvědav, kam autorka hrdiny nasměřuje.

Zuzka_Zuu
20.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem, napínavé až do konce, žádný úsek se nevlekl, nebylo žádné nudné místo, které bych si přála přeskočit. Hodně se mi líbí styl psaní, rozhodně se pověřuji i ostatním knihám autorky. Dalším plusem byly Katnissiny myšlenky, které vysvětlovaly podivné chování ve filmovém zpracování. Filmy jsem viděla dřív než knihy, ale až teď jsem si plně vychutnala děj do posledního slova. Nechybělo ani mrazení v zádech z toho, že ani my jsme chvíli nesměli přecházet z kraje do kraje. Těším se na další díl :)

ZuzziŠ
15.01.2024 4 z 5

Tohle se setsakramenstsky dobře čte. Úplně samo.
Akorát nevím, jaký jiný přínos to má, než že člověk přelouská spoustu písmenek v krátkém časovém úseku...?

(filmy jsem viděla, takže myšlenku to dostane, to už vím...)

Yossarian22
31.12.2023 1 z 5

Další přeceňovaná kniha , dočetl jsem jen do poloviny protože tohle byla vážně šílená debilita , příběh byl nezajímaví , protagonistka nesympatická , prostě kravina

lištička123
27.12.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Začala jsem knihami, ale těším se i na filmy.

xooxoox
10.12.2023 5 z 5

Nikdy jsem k sérii jako filmům neměla blízko, ale kniha mě mile překvapila.
Četla se velmi rychle, napínavý děj atd.
I když jsem četla asi 1,5 roku zpátky, pořád na ni vzpomínám pozitivně!

Ristridin
30.11.2023 5 z 5

Po letech od filmů jsem se dostal i ke čtení předlohy a nezklamala mě. Dobře napsáno a napínavě. Ač je film poměrně věrný knize, tak je výhodou číst myšlenky Katniss, u které si občas člověk ve filmu říká, jestli se přece jen nechová trochu divně :)
Příběh jde tedy samozřejmě více do hloubky a ozřejmí se tím více pro mě dosud méně známých věcí.

Jerry H
26.11.2023 5 z 5

Hodně pěkné čtení s napětím až do konce.

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Knížku jsem měla přečtenou během pár hodin, protože děj umí opravdu dobře vtáhnout. Filmy jsem viděla několikrát, ale kniha je mnohem lepší, celkově styl psaní je velmi chytlavý a musím říct, že jsem si čtení moc užila.

mila2411
31.10.2023 5 z 5

Pěkné! Musím říct, že film mě nijak moc nebavil. Knížce jsem tak moc velké šance nedával, ale obavy byly úplně zbytečné. Originální, návykové, strhující... moc a moc fajn čtení. Hlavní hrdinka, děj v "ich" formě: užil jsem si to na 1oo% a určitě dám další díly.