Aréna smrti

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34595/arena-smrti-3CF-34595.jpg 4.63810

Hunger Games (1.)

The Hunger Games (2008)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

Ketesh

Byla jsem naprosto fascinována, nejen nápadem na scénář, ale způsobem přiblížení děje, popsání postav. Způsobem vtažení do děje. Kniha měla spád.

PinkAlicorn

skvělá knížka, poutavá a čtivá :) hned jak bude v knihovně dostupný druhý díl, vrhnu se na něj!

fvalek

Když se na to podívám zpětně... mám doma odznak reprodrozda, knižní set v nějaké blyštivé extra verzi, nějaké marné pokusy o to, chtít k Vánocům luk... Takže se mi to prostě zákonitě muselo líbit :D
Je to něco nového, neohrané do té doby (teď už je podobných nápadů víc). Katniss je taková roztěkaná postava, což je opravu hodně poutavé, aréna je prostě úžasná, nevím proč, ale vraždění dětí, které by jinak bylo asi dost ujeté tu skvěle funguje a líbí se mi :D

Ivuše96

Jediné co mě na té knížce mrzí je to, že jsem všechny díly viděla asi 100x v televizi a Hurikána pořád vidím jako toho úžasného sexy herce Liama.. :D
Jinak super!

dancadragneel

Slabší ale zajímavý příběh... podruhé bych, ale nečetla...

Kiwi24

Trochu slabší než první díl, ale i tak mě to vzalo. Potvora Snow, kocourek Finnick, hrdinka dne Mags, miláček Peeta, a zase nicnetušící Katniss.

Barcula.m

Nejlepší sci-fi, které jsem zatím četla :-)

eromu

Přelouskala jsem ji jako audioknihu. (Mimochodem, Tereza Bebarová ji čte skvěle. A nejlepší je její prezident Snow.) Myslela jsem, že mi trilogie vydrží na cestu do práce a zpět aspoň na dva měsíce. Jak jsem se zmýlila!
První díl padl za 4 dny. Příběh mě totálně pohltil, to využití ich-formy a přítomného času byl geniální nápad. Nedalo se vypnout, nedalo se přestat, už hodně dlouho jsem něco podobného nezažila. Druhý díl byl na další pracovní týden, ten poslední mi pravda vydržel týdny dva, ale nemohu říct, že by ho autorka již rutinně odbyla. Snad jen, že ten druhý nekončí jako knížka, spíš jako díl seriálu. To be continued...
Přesto až bude nějaký "young adult" v mém okolí chtít něco číst, trilogii doporučím všema deseti.

Leaena

Knihu jsem četla jedním dechem. Sice jsem první viděla filmovou verzi, která mě zaujala až napodruhé, následně jsem však příběhu propadla. Knižní podoba je mi mnohem příjemnější a ráda se seznamuji s Katniss jako realistickou dívkou, která jedná na základě svých pocitů a přesvědčení. Líbí se mi jak je tvrdá a přesto citlivá. Pouštím se do dalšího dílu!

Richelle

Od te doby, co jsem si knihu vypůjčila od svého bratra, uběhlo několik let. Už se asi smířil s tím, že mu jí nevrátím. Knihu jsem si naprosto zamilovala. Měla jsem jí u sebe, když mi nebylo zrovna moc do zpěvu, a četla jsem jí pořád dokola a dokola. Krásně, napínavě a zajímavě psaná. Katniss mi zůstala v srdci skoro stejně, jako Peeta. Katniss všem ukázala, že je rodina na prvním místě, když se přihlásila za svou malou sestru Prim. A Peetu prostě nejde nemilovat.

PetraMishka

Začátek mě moc nezaujal a poměrně dlouho mi trvalo, než se mi kniha začala líbit, ale asi díky postavě Peety jsem četla dál a nakonec jsem byla spokojená. Popisy boje v aréně jsou velmi poutavé a čtivé, i když tam toho boje tolik není. Nevím, jestli se pustím i do dalších dílů.

Andreanis

Nebudu lhát, nečekala jsem, že je tato kniha až takto výjimečná. Opravdu nápaditá, napínavá, velmi čtivá a silně návyková :)

Kačkaknihomol

Tato kniha je prostě skvělá! Je strašně čtivá a vy máte nutkání číst další a další kapitoly. Katniss byla místy až moc hrdinská, ale vypadá sympaticky takže mi moc nevadí. Na konci je naznačené, že v další knize bude milostný trojúhelník, každopádně já fandím Peetovi. Autorce musím pochválit originalitu a úžasné popisování věcí. Doufám že se trilogie v dalších dílech nezhorší, byla by to škoda.

japan25

Výborná kniha až na některé brutální scény.

simi28

Úžasná dystopie. Styl psaní je velmi poutavý, a proto jsem hltala každou stránku a od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Tato kniha má také velmi dobrý námět, kterým je inspirovaná skoro každá dystopie. Kdybych jí měla porovnat s Divergencí, tak u mě vyhrávají Hunger games na plné čáře. Už jenom kvůli tomu, že jsem si oblíbila Katniss pro svojí odvážnost a Peetu, který byl velmi hodný a starostlivý a nejde si ho neoblíbit. Jediné, co bych autorce na této knize vytkla, je to, že nerozvinula charaktery vedlejších postav, kterých je poměrně dost. Každý z nás fandí Peetovi, ale pomysleli jsme na to proč? Protože Hurikán byl popsán jenom jako kluk, který pomáhal Katniss lovit a nic víc o něm nevíme. To je ale jenom menší výtka, kterou knize prominu, protože všechna pozitiva tento detail přebijí.
Závěrem knihu doporučuji a za mě je to nejlepší dystopie, kterou jsem kdy četla.

Mischellin

Štvalo mě, že jsem dřív viděla film než knihu, takže jsem je spolu srovnávala, aniž bych si to uvědomovala. Tak trochu jsem čekala něco podobného jako Divergenci (totální propadák), ale kniha mě opravdu příjemně překvapila... Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Skvělé je, že v knize můžete dokonale popsat pocity hlavní postavy, což byla snad nejlepší stránka Arény smrti.
Knihu jsem prožívala stejně jako Katniss a tak to má být.
Úžasné!!!

gvaldin

Poutavý děj ale jako celek mě kniha moc nezaujala. Pořád mě připadalo že je kniha psaná amatérem. Tato kniha podle mě moc nepatří ani do rukou mládeži, kvůli relativně drastickému ději.

silvie5281

Poprvé jsem u knihy, která má i filmové zpracování, rozečetla knihu, podívala se na film, dočetla knihu. Filmové zpracování je dobré, líbilo se mi, ale jak je zmiňováno níže, pro ucelení celého děje je potřeba si přečíst knihu. Katniss zde popisuje nejen okolní přírodu s jistým nostalgickým nádechem, ale co je nejdůležitější, myšlenkové pochody. A to je to, co vždy bude knihu dělat lepší, než je kterýkoliv film.
Líbilo se mi postapokalyptický děj, kdy si hrstka lidí bude nárokovat moc nad životy druhých a snaha těchto lidí nenechat si diktovat život a bít se za lepší svět. Určitě knihu doporučuji a vrhám se na další díl série :)

Ketrin.TR

Originální kniha se zajímavým námětem, který vtáhne a už nepustí!

houdkovaz4519

"Hlásím se jako dobrovolnice!" volám zajíkavě. "Hlásím se jako dobrovolnice!"

Tato hláška si vybudovala místo v mém srdíčku, protože právě zde nastal ten převratový zlom.Poslali ji zemřít a ona s tím nic nemůže dělat. Musí se snažit přežít po boku Peety Mellarka.
Líbilo se mi, jak autorka popisovala krajinu v aréně, postavy a různé technické vymoženosti té doby. Filmové zpracování bylo také velice povedené. Ale v knize toho rozhodně bylo více, třeba po shlédnutí filmu jsem nevěděla, kde se vlastně celá Panama nachází a kde se nachází Dvanáctý kraj. Sedl mi i Haymitch, prosťáček s flaškou alkoholu - skoro nikdy ve střízlivém stavu. Líbil se mi jeho humor. Rozhodně si co nejdříve přečtu další díl!
Doporučuji.

Lucik100

Naprosto skvělá kniha se senzačním a originálním nápadem.

tatafa

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

AbigailM.M.

Kniha je skvělá, čtivá. A taková nostalgická. Byla to má druhá serie a je úžasná =) Doporučuju ji.

Leome
29.12.2016

Snad ani není co říct - skvělá, čtivá kniha s příběhem, na jehož základech pak byly napsány další podobného rámce (Divergence, Jiskra v Popelu a spol.). Musím říct, abych jen nechválila, že první díl je skutečně velice předvídatelný. Není tomu tak ale u všech dílů a je poznat, že s druhým a třetím dílem se autorka zlepšuje. Hlavní hrdinka je docela sympaťačka se kterou se dokáže ztotožnit leckterý čtenář, ale mrzí mě, že se během série více nerozvíjí ona sama a její charakter, jako je tomu v jiných, lepších, fantasy knihách, ale i filmech. Po shlédnutí filmu mohu s čistým svědomím říct, že obě díla jsou velmi povedená. Čtyři z pěti hvězdiček.

barus_78
28.12.2016

Achh můj bože, nelze už nic dodávat.

Aniday
28.12.2016

stejně jako u filmu, který mě dovedl ke knihám - nemohla jsem se odtrhnout...

Hana24
27.12.2016

Úžasná kniha k tomu není co dodat.

Scheila
26.12.2016

Film jsem nevidela a tak jsem rekla ze si prectu knihu. Od zacatku jsem vedela ze ona vyhraje nebo z toho nejak vyvazne s peetou po svem boku. Ale to nemeni nic na tom ze me bavilo

zili
12.12.2016

Zcela odhadnutený děj, bez jakéhokoliv překvápka.

Mystygus
11.12.2016

První kniha série je knihou bez pochyby nejlepší, jak už to většinou bývá. Atmosféra je pochmurně překrásná, taková co Vám udělá radost že žijete ve světe, ve kterém žijete. Příběh je zajímavý, osobní dilemata jsou dobrou váhou knihy. Komu se líbil film, musí docentit pohled pod porvrh a všechno co se skrývá za příběhem, který film popsat nedokáže.