Hubený nás nedostanou

Hubený nás nedostanou https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82978/hubeny-nas-nedostanou-82978.jpg 4 16 6

Všechny fejetony této debutové knížky nadějného brněnského autora Richarda Skolka líčí příběhy ze života od jeho útlého mládí až po současnost. Fejetony vycházely jednotlivě v Brněnském a Blanenském deníku a rovněž v týdeníku Týden u nás. Vydavatelství Akcent se rozhodlo oslovit těmito texty širší okruh čtenářů a upravilo je do knižní podoby.... celý text

Naďa2411
28.03.2024 5 z 5

Autor mě prostě baví, již má čtvrtá akniha, která mě opět svými vtipy, nápady ve sbírce fejetonů zbarvila tyto šedivé dny. Určitě doporučuji.

jaHanicka
29.04.2020 4 z 5

Zvyklá na ponuré příběhy nad 300 stran jsem se v rámci Čtenářské výzvy pustila do čtení knížky fejetonů. Myslím, že volba to byla úspěšná. Chvilku mi trvalo, než jsem si (po dočtení románu od Stephena Kinga) na tento formát zvykla, ale po pár "kouscích" to přišlo samo. Zejména "Sága Jaselská" byla super. Můžu vřele doporučit. A jsem moc ráda za vtipného sympatického autora, navíc z mého milovaného Brna.

Nubia
02.04.2020 5 z 5

První kniha s fejetony, kterou jsem četla (moje hodnocení tedy může být trošku zkreslené). Rozhodně ve mně probudila větší zájem o tento žánr vzhledem k tomu, že jsem se u fejetonů dobře bavila. Vtipné, svěží, ze života.

tučňák222
24.01.2020 3 z 5

Spousta originálních a nečekaných příběhů plných vtipu, které čtenáře krásně upoutají.

Iki1
15.06.2017 3 z 5

Napsat dobrý fejeton je značně obtížná disciplína. Důležitý je autorův nadhled i pohled na problém z jiné strany. Zvlášť důležitý je odlehčený závěr, který problému dodá novou dimenzi. Richard Skolek se s problematikou okolního světa potýká většinou se ctí, i když fejetony zařazené v knize jsou co se kvality týče nevyrovnané. Ale jak se říká, konec knihy dobrý, všechno dobré. Na konci knihy totiž najdeme eseje pod souhrnnými názvy Můj první trek a Jaselské humoresky. A ty mě hodně pobavily. Napravují reputaci méně zdařilých fejetonů.

CvB
23.03.2013 3 z 5

Od počátku jsem měl pocit, že se nejedená o knihu nadějného spisovatele, ale o spisky notorického stěžovatele. Přesto jsem zůstal, dočetl a zjistil, že se příběhy postupně zlepšují. Závěrečná série Jaselské humoresky pak vysloveně potěšila.

Richard Skolek
česká, 1987
2015  75%Moudré z nebe
2008  85%Současná poezie 2009
2009  78%Hubený nás nedostanou
2011  70%Nesvlíkej se sama
2019  87%Ždibřich

Kniha Hubený nás nedostanou je v