Hříšní lidé města Písku

Hříšní lidé města Písku https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321733/bmid_hrisni-lide-mesta-pisku-QgS-321733.jpg 4 18 6

Četnická pátračka série

V každém městě, a dokonce i v každé obci žijí tací, kteří stojí na druhé straně zákona a ze svých hříchů se pak zpovídají před soudem. A právě o nich pojednává další povídková kniha bývalého kriminalisty Ladislava Berana. Jednotlivé příběhy nás uvádějí do každodenní práce písecké pátračky na sklonku první republiky. Autor vychází ze skutečných případů a suchou řeč archivních protokolů převádí do čtivé formy.... celý text

kolacky
27.04.2022 4 z 5

Roztomilé počtení! Všechny ty postavy a postavičky z galerky i od vyšetřovatelů a taky to "nebudeme z toho dělat pohřeb" pana štábního kapitána Votruby, je to hodně fajn.

olívoil
05.09.2021 4 z 5

Stejně jako v Praze (Hříšní lidé města pražského) byla galerka, lupiči, vrazi a četnická pátračka i v městě Písku. O jejich činech z konce první republiky pojednává tato kniha.
Autor píše o skutečných případech.

harena
19.07.2018 4 z 5

Příběhy četnické pátračky z Písku nás uvádějí do její práce za první republiky a je to moc pěkné počtení. Kasaři ještě mají svou čest, policajti fasují od státu cigarety a jakmile četník přijde za lumpem třeba do hospody, tak ti většinou nijak nezapírají a přiznají se. Nemám teď moc času na čtení, ale těšila jsem se na každou chvilku, kdy se zase budu moci začíst do příběhů, které se staly před téměř sto lety. Díky skvělému stylu vyprávění, kdy pan Beran používá slangový jazyk, se hned přenesete do pozdních let první republiky.

medvedice3
30.04.2018 5 z 5

Pobavila jsem se píseckou četnickou pátračkou.

ivoiro
24.02.2018 5 z 5

Opět skvělá sbírka příběhů z předválečného období první republiky.

Iwíček
16.04.2017 5 z 5

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.