Prorok

Prorok https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185224/bmid_hrbitovni-kralovna-prorok-F90-185224.jpg 4 653 136

Hřbitovní královna série

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

The Prophet , 2012

Veromika
28.02.2024 5 z 5

Další můj rereading, kdy jsem poprvé hodnotila 5/5. Nyní bych knihu ohodnotila 4,5/5. Zatím se mi líbila nejvíce, zvláště ta detektivní pasáž samotné Amelie, kdy rozkrývá pravdu o vraždě Roberta Fremonta a zároveň se snaží pomoci duchu malé Shani, Devlinovi zesnulé dcerky. Brzo Amélie zjistí, že oba případy mají více společného než by se zdálo.

Kee
10.01.2024 2 z 5

Po slušném druhém díle přichází Prorok, který opět z mého pohledu padá do lepšího průměru. Přitom se představují nové zajímavé postavy (sestry Perillouxovy, Darius), dostává se nám koření v podobě špetky afrických náboženství, mytologie a šamanismu říznutého americkým jižanským folklorem. Dokonce i Devlin je o něco plastičtější, duchové mají své záměry a nejsou již jen přízraky v mlze...

Opravdu jsem přemýšlela, kde to vázne. Došla jsem k závěru, že v popisech, respektive v myšlenkových pochodech Amélie. Jakoby se myšlenkami točila v kruhu - pořád myslí na otcova pravidla a pořád je porušuje, neustálá touha po Devlinovi, která nabírá až trochu absurdních rozměrů (šmírování v křoví) atd. Řekla bych, že toto získává v knize moc prostoru a autorka se začíná opakovat, je to až příliš monotónní.

Oceňuji trochu lepší rozvinutí romantické dějové linie, ale musím poněkud jízlivě dodat, že opět došlo na mé "oblíbené" nošení zesláblé hlavní hrdinky v náručí osudového muže (a to opakovaně :-). Zajímalo by mě, zda autorka cílí spíše na dospívající dívky nebo na dospělé ženy, jelikož mi v tomto připadá podivně rozpolcená (jako samotná postava Amélie).

Ale stále chci vědět, co bude dál. :-) Přece jen je knih s touto tématikou poskrovnu.

anibeni
27.12.2023 3 z 5

Přestože je i tento díl velmi čtivý, tak mě přišel zatím z této série nejslabší... Bylo to napínavé, objevilo se tam plno nových věcí a nových lidí, vysvětlilo se pár událostí... ale něco tomu chybělo..

Sumatrae
24.11.2023 3 z 5

Tak tento dil mi prisel zatim nejslabsi Prvni 2/3 knihy o nicem a porad dokola opakovani, co bylo a nebylo drive, opakovani kdo je jaka postava a odkud se znaji a neznaji, a posledni tretina knihy konecne nabrala nejaky spad, ale takovy vlazny...

hana4834
21.09.2023 3 z 5

Taky se kloníme k tomu že je to nejslabší díl snad ten další bude lepší

Evkaha
15.03.2023 3 z 5

Hmmm, tak tenhle díl byl zatím nejslabší. Vrátil se sice k tématu a postavám z prvního dílu, kousek děje byl dotažen do konce, ale stále spousta otázek co vlastně ta Amélie je nebo co se po ní chce. Snad se v dalších dílech dořeší a vysvětlí všechno

drakamena
02.02.2023 3 z 5

Na začátku knihy se Amelie chovala jako úplný blázen, přímo ukázkový příklad stalkera. Nesmírně mi to vadilo a měla jsem chuť s knihou praštit. Časem se to zlepšilo, šmírování lidí z křoví se ale úplně nezbavila. Jsem ráda, že se dořešila aspoň záležitost s Shani a Robertem Fremanem, protože další díl už si asi nepořídím. Není to špatná série, ale jsou i mnohem zábavnější.

Roux
11.10.2022 1 z 5

Doposud nejslabší díl. Dojímá mě jak kolem ní chodí smrt, zmar a hrůza a ona myslí jen na chlapy.

Mishi
20.04.2022 4 z 5

Pro mě o něco vlažnější než předchozí díl, ale pořád velmi čtivé. A odhalení týkající se Devlina a jeho rodiny, pecka. Moc se těším na další díly, jsem zvědavá, kam se to teď bude ubírat.

lenkaabooks
25.01.2022 3 z 5

Třetí díl byl pro mně zatím asi nejzajímavější a může za to velmi temná postava - Darius. Amelia znovu řeší trable s láskou a do toho se snaží vypátrat vraha jednoho zvlášť dotěrného ducha. Už vím co mi na těch knihách vadí. Jak se všechno neustále opakuje, jako bych četla už potřetí tu stejnou knihu jen s jinou zápletkou. Přesto, pokračovat budu, protože jsem prostě zvědavá jak to celé dopadne, tak asi tak.

harena
17.10.2021 4 z 5

I když nejsem tak úplně cílovka, tak tady mě ta trocha duchařiny a ještě víc romantiky, stále baví. Po pravdě řečeno, kdybych knihu četla v šestnácti, určitě bych si ji užívala víc. Trošku jsem se usmívala, když byla Amélie neustále přitahována charismatickým detektivem Devlinem a hned potom jsem měla trošku obavu, aby Amélii neublížili stínové bytosti, duchové či nebezpečná Mariama. Příběh se velmi dobře čte a tak se stávám tafofilem a jdu si půjčit i čtvrtý díl. Moc dobrý relax.

milena8281
09.10.2021 5 z 5

Tento díl byl zatím asi nejlepší, napínavý od začátku až do konce. Trochu jsem se v závěru bála o Johna .... A teď už se těším na další pokračování.

Erlif
22.09.2021 4 z 5

Kniha Prorok uzavírá trilogii. Pořád čekám, že se dozvím víc o daru, který Amelie má...
Musím ale říct, že autorka trilogii měla dobře promyšlenou a proto opět hodnotím o hvězdu víc než předchozí knihu. Vrah mě nepřekvapil, pochybnosti v úsudku ve mně autorka taky nevyvolala. Série o Hřbitovní královně je opravdu takové odpočinkové čtení... Které neurazí a také to není kniha, kterou bych měla problém odložit z ruky.
Uvidíme co další díly, jestli nejde pouze o nastavovanou kaši :)

Magrata15
18.08.2021 4 z 5

Zase trošku slabší díl, uhrančivý John Devlin mě nějak nebaví. Ale postava vraha mě velice překvapila a dramatický závěr zlepšil moje hodnocení. Takže jdu na další díl a doufám, že tam bude méně romantiky s Devlinem.

Iva B.
03.08.2021 5 z 5

Taková správná duchařina. Já vůbec nejsem cílová skupina, ale tahle série mě hrozně chytla. Knížku jsem přejela jedním dechem, bavilo mě to a myslím, že to dopadlo tak jak mělo. Trochu se bojím dalších dílů, aby to nebyla jen nastavováná kaše, ale chystám se je přečíst.

MíšaS.
10.07.2021 2 z 5

Co mi nejvíc štve na téhle sérii je to, že 95 % knihy se nic neděje a pak najednou pár stránek před koncem se vše vyřeší a objasní.

Lena78537
01.07.2021 4 z 5

Tento díl jsem si zatím užila nejvíc. Příběh se začíná velmi dobře rozvíjet a ač nejsem úplně cílovka, série mě zcela pohltila. Těším se na další díl :)

knihomolka27
10.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Není to sice Asher Falls.....ale i tak velmi povedený díl.
V tomto díle se opět řeší mnoho zásadních otázek, tentokrát se ani tak netýkají Ameliiny minulosti jako minulosti Johna Devlina. Roli tu hraje i častý motiv ducha, co nemůže odejít , jelikož potřebuje zjistit, kdo ho zabil.......bohužel tam byla postava Fremonta podle mě málo, takže jeho část příběhu, působila v půlce knihy dost odfláknutě - vzhledem ke konci knihy se to, ale nakonec dá pochopit a všechno to do sebe zapadá. To co bylo nakousnutu v jedničce se tedy zde konečně dočkává svého, troufám si říct i docela epického rozuzlení. Zároven konec knihy začíná zavánět nutnou potřebou ihned si obstarat díl další. Spíš než kvůli romantické lince, která zde není tak návyková jak by se dalo očekávat, mě ale zajímá jestli se z Devlina nestane nějakej démon nebo tak.......což by byla ona zásadní zápletka, která by dala sérii zase nový směr. Neumím si nějak představit kdyby série končila tímto dílem, jak pořád dokola opakuje Amélie.....,, Je otevřeno ještě příliš mnoho dveří."

Moje poznatky o knize:
Sice neměla tak tajemnou a bezútěšnou atmosféru jako díl druhý, ale poznatky z Devlinovi minulosti byly opravdu velmi zajímavé.

Kniha mi utekla opravdu velmi rychle.
Mariama je nehorázná svi....no vy víte co chci říct.
Jsem ráda, že se tu konečně Amélie snaží duchům pomoct a neutíkat před nimi.
Ameliino heslo: Co se stalo v Asher Falls, zůstane v Asher Falls.

cukrovka
01.05.2021 4 z 5

Další zajímavý díl. Detektivní linka má svou logiku i když o náhody tu není nouze. Amelie postupně rozvíjí své schopnosti a tak jsem zvědavá, co nás čeká v dalších dílech.

espesita
02.04.2021 4 z 5

Tento díl byl oproti "asherfallskému intermezzu" daleko lepší. Příběh se rozvíjel zpočátku plynule, ale závěr byl na můj vkus "sfouknutý" příliš rychle. Místo toho, aby se k jednotlivým informacím a skutečnostem hlavní hrdinka postupně propracovávala, jí byly najednou "vnuknuty" odnikud. Stejně tak mi přišlo trochu zbytečné omamovaní, či co to bylo, v druhé polovině knihy, které vlastně vpodstatě nemělo žádný smysl.
Přesto je mi celá tahle série sympatická a budu pokračovat i ve čtení dalších dílů.

duchové a přízraky hřbitovy

Amanda Stevens