Hranice vítězství 1: Zábor

Hranice vítězství 1: Zábor https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15303/bmid_hranice-vitezstvi-1-zabor-2pP-15303.jpg 4 49 7

Válečný pán Tsavong Lah požaduje hlavy všech rytířů Jedi. Celý řád je nyní v obrovském nebezpečí – a nejvíce mladí studenti akademie Jedi na Yavinu 4. Příslušníci zrádné Mírové brigády už jsou v yavinské soustavě a flotila Yuuzhan Vongů se nachází nedaleko. Na žádost Luka Skywalkera zorganizuje Talon Karrde záchrannou výpravu na Yavin 4. Anakin Solo nehodlá ztrácet čas a vypraví se Yavin 4 na vlastní pěst. Pokud jde o sebedůvěru, odvahu a schopnosti v Síle, Anakinovi se z jeho vrstevníků téměř nikdo nevyrovná. Jenže když Yuuzhan Vongové zajmou studentku Tahiri, nemůže Anakin na její záchranu podniknout téměř nic. Yuuzhan Vongové totiž pro Tahiri chystají jinou budoucnost a nezastaví se před ničím, aby dosáhli svých děsivých cílů…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Edge of Victory 1 - Conquest , 2001

Zak66
30.12.2022 5 z 5

Sedmá kniha ze série Nový řád Jedi, Hranice vítězství I Zábor, je peckovní sólo jízda Anakina Sola. Nehorázně jsem si Anakina oblíbil, mám jej zatím nejraději ze Solovic dětí, a tohle bylo prostě skvělé. Jeho postava mě neskutečně baví a také se zde nějakým způsobem posouvá a Anakinovi myšlenkové pochody mě mnohdy překvapovaly. Dále musím vypíchnout tři Yuuzhan Vongy, Mezhan Kwaad, Nen Yim a Vua Rapuunga, kteří se mě opravdu v knize líbili a díky nim se člověk zase něco o Yuuzhan Vongzích dozví. Toto je má první zkušenost s panem Keyesem a musím říct, že píše skvěle. Hlavně akce, ta byla opravdu bomba. Nakonec jen zmíním mého miláčka Talona Karrda, který je jako vždy perfektní. No prostě opětovně skvělý díl, hurá na další!

Luigi1
28.05.2021 5 z 5

Tento styl psani mám rád,takže se člověk může ponořit do děje,který mě opět chytil.Jak napsal čtenářský kolega kacaav,těžko se knihy schánějí.Jsem moc rád,že mi moc pomáha paní v knihvně

kacaav
06.01.2021 5 z 5

Má první přečtená kniha ze série (většina dílů se totiž nedá sehnat) a zpětně i moje nejoblíbenější. Jsem rád, že je tento díl věnován více Anakinovi.

Jarous108
10.12.2020 5 z 5

Oproti předchozím románům série, ve kterých bylo mnoho hlavních postav a na některé zbylo příliš málo prostoru, se kniha soustředí téměř výlučně na Anakina Sola a několik málo dalších postav na Yavinu IV a jeho oběžné dráze. Na jednu stranu je to vcelku příjemná změna a čtenář nemusí zvažovat lži a mystifikace senátorů, ale trochu mi v knize chyběla linka, kterou bych nazval "Pátrání po Solovi". Ta by mohla vydat na dalších 50 stran, které románu co do tloušťky schází. Čtenáři však bylo dopřáno představení dalších Vongů (pardon, Yuuzhan Vongů), jejich společnosti a samozřejmě jsme měli možnost jim nahlédnout do hlav dále, než jen do nosní dutiny. Líbilo se mi také Anakinovo filosofování o podstatě Síly téměř v závěru knihy, kdy si opravoval světelný meč. Pokud jde o dějovou linii série, kniha otevírá nové možnosti, kudy se v příběhu ubírat - jsem zvědav jak příběh pokračuje. Greg Keyes píše dobré sci-fi, opět potěšil.

KubaHanzelin
11.02.2019 4 z 5

Vlastně se toho moc nestalo, ale to je asi tou jedinou dějovou linií, do hloubky jsme se podívali na nejmladšího Sola a jeho "záchranou akci" také jsme se konečně dočkali nějakého toho infa o Vonzích, tedy Yuuzhan Vonzích což jsem dost ocenil:) bohužel na plný počet to není, ale opravdu velmi silné 4*

DarthSoren
29.11.2017 5 z 5

Zábor se soustředí na jednu příběhovou linii, což je po předchozích dílech maličko změna, ale já ji hodnotím velice pozitivně. Na rozdíl od předchozího Bodu rovnováhy, který se soustředil z velké časti na psychologii Jacena Sola a dalších postav rodiny Solo-Skywalker, se tenhle díl zaměřuje na vztah Anakina Sola a mladičké Jedijky Tahiri Veila a opisuje události útoku Vongů na Akademii Jediů na měsíci Yavin 4. Knížka je psaná přehledně, příjemně a srozumitelně, přečetl jsem ji snad jedním dechem (nekecám). Nechyběli filosofické úvahy pojetí Síly, ani hromady akce a taky hned několik překvapení, které se mně osobně hodně líbili. Někomu možná budě chybět Han Solo, který tady nedostal žádný prostor, ale myslím, že v předešlých dílech měl prostoru až-až. Pro mne dosud (prvních 8 dílu i se Zotavenim) zatím nejlepší díl série NJO, takže dávám 5 hvězdiček.

Palorizek85
17.01.2017 5 z 5

Výborné, zajímavý nápad od Vongů a výborná Anakinova záchranná akce.

Kniha Hranice vítězství 1: Zábor je v