koupit

Čaroděj na severu / The Sorcerer in the North

Autor: John Flanagan

Ohodnoťte knihu:
Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje? (méně textu)

http://img.databazeknih.cz/images_books/25_/25343/hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 4.7199

Série: Hraničářův učeň
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2009, rok vydání originálu: 2006 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Mergirus 20.03.2014

Čaroděj na severu je pro mě docela zklamáním. Děj je trošku rozvláčnější. Domnívám se, že by se tento díl dal zkrátit a shrnout i s následujícím dílem. Ale je tu hezky ukázáno, jak se lidé bojí neobvyklých "věcí" - postižení lidé-, přestože nemají čeho. Důkazem toho je například obr Trobar, který má měkké srdce.

Lodja 07.03.2014

Společně s Obléhání Macindawu jsou to moje obílené díly z celé série. To, co je na celé sáze skvělé, tady je to uvedeno až téměř do dokonalosti, o hezkých pár levelů výš než ostatní díly.

Alex.Barunka 24.02.2014

Od mnoha lidí jsem slyšela názor, že příběhem Čaroděje na severu Johnovi knihy o hraničářích upadají. Já si ale myslím pravý opak. Čaroděj na severu je z celé série mojí oblíbenou knihou. Will se osamostatňuje od Halta a musí si v mnohých situacích pomoci sám. John do děje také zamotal Alyss a pro mě to již není jen vedlejší postava. Prostředí je třešničkou na dortu - sníh, lesy, temný hrad, nadpřirozeno ... Paráda!

Hanny 16.02.2014

Další z příjemných úniků do světa fantazie za doprovodu Willa, Halta a jiných starých známých. Dokonce jsem se tady dočkala i toho sněhu, když v reálným světě mi chybí :) Jen mi vadí ty otevřené konce, obzvlášť když to dočtu v sobotu večer a v neděli mají v knihovně zavřeno.

LuciusWlk 24.12.2013

Další oddechový díl, i když je nutno podotknout, že autor tady trochu nedomyslel koncept s hraničáří. Ale na to už přijdete sami:))

ThePetinka 09.12.2013

Tenhle díl ve velmi radikálně liší od všech předchozích. Will se osamostatňuje od Halta a stává se hraničářem s vlastním lénem, který musí řešit vlastní problémy. Sám, bez pomoci. Je to zvláštní i pro mě, jako čtenáře, ale je to stále stejně dobré. Svým způsobem musíte Willa obdivovat, jak to zvládá s nadhledem a humorem.
Kniha je také o magii a opět se ukazuje, že Will není dokonalý, má strach, bojí se, utíká... ale také to, že to může překonat, dodat si odvahy a nakonec zvítězit. Je to velice motivující. Líbí se mi také, jak příjemně je vykreslený vztah ke zvířatům.
Kniha se mi moc líbila a velice dobře se mi četla. Příběh, stejně jako u minulých dílů, hezky plynul a nikdy nebyl nudný. Stále se něco dělo a svým způsobem to bylo neustále velmi zajímavé. Čaroděj na severu je kniha, kterou si určitě přečtěte. Stojí za to.

NANDY75 22.09.2013

ČEKALA JSEM JAK SI WILL BEZ HALTA PORADÍ A NEZKLAMAL OPĚT NAPÍNAVÉ A ČETLA JSEM SKORO JENÍM DECHEM..

joni 22.09.2013

Můj nejoblíbenější díl z Hraničářova učně. Konečně nechal Flanagan Halta stranou a ukázal nám jednání Willa v plné parádě. Tetno díl je plný napětí a nevysvětlitelných věcí, které se přece jenom podaří Willovi s Alyss objasnit.

kačka62 13.09.2013

Knížky od Flanagana jsou super, doporučovala bych je spíše těm starším, protože nevím jestli by i malý čtenáři pochopili oč jde. Děj této knihy se odehrává v Mecindawu (tento díl má i pokračování knížkou obléhaní Mecindawu). Na téhle knize se mi líbilo to, že se ukázala odvážnost hlavního hrdiny Hraničáře Willa Dohody a jeho nejlepší kamarádky Alyss. Když jsem knihu četla, připadala mi ze začátku velmi smutná, protože Will opouštěl svého učitele Halta,který se zatím objevoval ve všech knihách.Ale v průběhu jsem zjišťovala, že mi tam Halt vlastně vůbec nechybí, protože Will zvládnul všechno to co Halt, ba i třeba líp. Je pravda, že málo který díl se mi zdál strašidelný, ale v tomhle díle mi přišlo, že i Will se trochu bál, což se u něj stává málokdy. Mně osobně se asi tahle knížka od Flanagana zatím líbila nejvíc.

hardrock 07.08.2013

Flanagan ako vzdy bezchybny. Lahke oddychove citanie, vtipne a napinave. Pred koncom mi doslo, ze na to, aby sa vymotali z problemov, uz zostava malo stran, takze pribeh je zas rozdeleny do viacerych knih. To ma prinutilo prehodit poradie planovanych knih a "Oblehani Macindawu" sa dostalo na prve miesto... :-)

Malous 31.07.2013

Opět další skvělá kniha. Flanagan nezklamal. :)

T-train 04.06.2013

Je to jeden z nejlepších dílu série Hraničářova učně. Všem ji doporučuji. :-)

Sierra 20.04.2013

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

matej1998 31.12.2012

Výborná kniha, Flanagan opět nezklamal.

barunka.alex 09.12.2012

Skvělá kniha! :) Opravdu se povedla !

studentik 06.10.2011

Naprosto úžaná kniha :) Těším se na další díl

Jánč 10.09.2011

Nedávno jsem dočetla... úžasná kniha

Wolfy141 25.08.2011

Jak jinak než super !!!