Čaroděj na severu / The Sorcerer in the North

Autor: John Flanagan

Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajn...celý obsah knihy

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje? méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/25_/25343/hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 4.7248
Série: Hraničářův učeň (6.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2009, rok vydání originálu: 2006 ...více

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
kackaku 31.08.2014

Zatím nejlepší díl!

Tessi08 01.08.2014

Trošku slabší díl, ale pořád super!:)

kuceju 19.05.2014

Moje nejoblíbenější část je, když Will začne zpívat Starý vousáč Halt.....=P

esussi 03.05.2014

Oproti ostatním dílům je to bohužel dost slabota.

Mergirus 20.03.2014

Čaroděj na severu je pro mě docela zklamáním. Děj je trošku rozvláčnější. Domnívám se, že by se tento díl dal zkrátit a shrnout i s následujícím dílem. Ale je tu hezky ukázáno, jak se lidé bojí neobvyklých "věcí" - postižení lidé-, přestože nemají čeho. Důkazem toho je například obr Trobar, který má měkké srdce.

Lodja 07.03.2014

Společně s Obléhání Macindawu jsou to moje obílené díly z celé série. To, co je na celé sáze skvělé, tady je to uvedeno až téměř do dokonalosti, o hezkých pár levelů výš než ostatní díly.

Alex.Barunka 24.02.2014

Od mnoha lidí jsem slyšela názor, že příběhem Čaroděje na severu Johnovi knihy o hraničářích upadají. Já si ale myslím pravý opak. Čaroděj na severu je z celé série mojí oblíbenou knihou. Will se osamostatňuje od Halta a musí si v mnohých situacích pomoci sám. John do děje také zamotal Alyss a pro mě to již není jen vedlejší postava. Prostředí je třešničkou na dortu - sníh, lesy, temný hrad, nadpřirozeno ... Paráda!

Hanny 16.02.2014

Další z příjemných úniků do světa fantazie za doprovodu Willa, Halta a jiných starých známých. Dokonce jsem se tady dočkala i toho sněhu, když v reálným světě mi chybí :) Jen mi vadí ty otevřené konce, obzvlášť když to dočtu v sobotu večer a v neděli mají v knihovně zavřeno.

LuciusWlk 24.12.2013

Další oddechový díl, i když je nutno podotknout, že autor tady trochu nedomyslel koncept s hraničáří. Ale na to už přijdete sami:))

ThePetinka 09.12.2013

Tenhle díl ve velmi radikálně liší od všech předchozích. Will se osamostatňuje od Halta a stává se hraničářem s vlastním lénem, který musí řešit vlastní problémy. Sám, bez pomoci. Je to zvláštní i pro mě, jako čtenáře, ale je to stále stejně dobré. Svým způsobem musíte Willa obdivovat, jak to zvládá s nadhledem a humorem.
Kniha je také o magii a opět se ukazuje, že Will není dokonalý, má strach, bojí se, utíká... ale také to, že to může překonat, dodat si odvahy a nakonec zvítězit. Je to velice motivující. Líbí se mi také, jak příjemně je vykreslený vztah ke zvířatům.
Kniha se mi moc líbila a velice dobře se mi četla. Příběh, stejně jako u minulých dílů, hezky plynul a nikdy nebyl nudný. Stále se něco dělo a svým způsobem to bylo neustále velmi zajímavé. Čaroděj na severu je kniha, kterou si určitě přečtěte. Stojí za to.

NANDY75 22.09.2013

ČEKALA JSEM JAK SI WILL BEZ HALTA PORADÍ A NEZKLAMAL OPĚT NAPÍNAVÉ A ČETLA JSEM SKORO JENÍM DECHEM..

joni 22.09.2013

Můj nejoblíbenější díl z Hraničářova učně. Konečně nechal Flanagan Halta stranou a ukázal nám jednání Willa v plné parádě. Tetno díl je plný napětí a nevysvětlitelných věcí, které se přece jenom podaří Willovi s Alyss objasnit.

kačka62 13.09.2013

Knížky od Flanagana jsou super, doporučovala bych je spíše těm starším, protože nevím jestli by i malý čtenáři pochopili oč jde. Děj této knihy se odehrává v Mecindawu (tento díl má i pokračování knížkou obléhaní Mecindawu). Na téhle knize se mi líbilo to, že se ukázala odvážnost hlavního hrdiny Hraničáře Willa Dohody a jeho nejlepší kamarádky Alyss. Když jsem knihu četla, připadala mi ze začátku velmi smutná, protože Will opouštěl svého učitele Halta,který se zatím objevoval ve všech knihách.Ale v průběhu jsem zjišťovala, že mi tam Halt vlastně vůbec nechybí, protože Will zvládnul všechno to co Halt, ba i třeba líp. Je pravda, že málo který díl se mi zdál strašidelný, ale v tomhle díle mi přišlo, že i Will se trochu bál, což se u něj stává málokdy. Mně osobně se asi tahle knížka od Flanagana zatím líbila nejvíc.

hardrock 07.08.2013

Flanagan ako vzdy bezchybny. Lahke oddychove citanie, vtipne a napinave. Pred koncom mi doslo, ze na to, aby sa vymotali z problemov, uz zostava malo stran, takze pribeh je zas rozdeleny do viacerych knih. To ma prinutilo prehodit poradie planovanych knih a "Oblehani Macindawu" sa dostalo na prve miesto... :-)

Malous 31.07.2013

Opět další skvělá kniha. Flanagan nezklamal. :)

T-train 04.06.2013

Je to jeden z nejlepších dílu série Hraničářova učně. Všem ji doporučuji. :-)

Sierra 20.04.2013

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

matej1998 31.12.2012

Výborná kniha, Flanagan opět nezklamal.

barunka.alex 09.12.2012

Skvělá kniha! :) Opravdu se povedla !

studentik 06.10.2011

Naprosto úžaná kniha :) Těším se na další díl

Jánč 10.09.2011

Nedávno jsem dočetla... úžasná kniha

Wolfy141 25.08.2011

Jak jinak než super !!!