Čaroděj na severu

Čaroděj na severu

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25343/hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 4.6527

Hraničářův učeň (6.)

The Sorcerer in the North

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
tatjana173718.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!
Co mne na ději trochu mrzelo, bylo to, že se Will ve svém lénu moc neohřál, a hned zas putoval za dalším dobrodružstvím. Docela by se mi líbilo se na chvíli zastavit a vychutnat Seaclife, stejně i jako zbytek Araluenu. Snad se autor pochlapí a napíše nám nějakého průvodce nebo dějiny svého světa :-).
Zápletkou s Johnem Buttlem jsem byla zklamaná a říkala si: "To je jako všechno? Takhle to Will vyřešil?" dokud se Buttle nevrátil, aby páchal další škody. Bylo jasné, že někdo, komu je věnován takový popis, nemůže vyváznout tak "lacino".
Moc se mi líbily přípravy Willa na úkol špiona / kejklíře a celkově jsem knihou nebyla vůbec zklamaná, naopak jsem ji přečetla skoro na jeden zátah. A protože jsem odkojená mnoha knihami a filmy, říkala jsem si, že nic nebude tak, jak se jeví, což se mi potvrdilo :-) Škoda jen, že mám tak načteno, jinak bych z odhalení, kdo vlastně kuje pikle na Macindawu, měla větší haló. Nicméně jak jsem byla vycukaná, jak to vlastně bude, podezřívala jsem z čarodějnictví samotného hraničáře Norgateského léna :-D.
Škoda, že Flanagan už jednotlivé díly nepíše jako uzavřené příběhy. Z otevřeného konce a názvu dalšího dílu bylo jasné, že bude pokračování. Ne, že bych si stěžovala, další díly jen vítám, dlouho jsem nečetla nic tak čtivého, sice ne novátorského, ale výborně napsaného a s kupou parádních momentů, ale kdyby byla série psaná coby 1 díl = 1 příběh, vychutnávala bych si ji možná víc.

Vždycky, když Will cvičíval na mandolu, nasazoval jeho učitel trpitelský výraz. Will se nedokázal ubránit pocitu jistého uspokojení, když slyšel, že Halt jeho umění vlastně obdivoval. Byl to však pocit prchavý.
"Co já o tom vím?" odtušil Halt s pokrčením ramen. "Jedno kočičí vřeštění mi zní úplně jako druhé."

"(...) Nemohl bych si vybrat nějaké jiné přestrojení?" obrátil se s prosbou na Crowleyho. (...)
"Jaké třeba?" zeptal se. Will horečně přemýšlel a pak ho napadla odpověď.
"Dráteník," navrhl. Konec konců v dobrodružných příbězích a legendách, které vypravoval Murdal, hlavní pohádkář barona Aralda na hradě Redmontu, se hrdinové často vydávali za dráteníky. Halt pohrdavě ohrnul nos.
"Dráteník?" opáčil Crowley.
"Ano," potvrdil Will a nadšeně se rozpovídal. "Putují z místa na místo. Lidé s nimi mluví a -"
"A jsou vyhlášení jako drobní zloději," dokončil za něj Crowley. "Myslíš, že je to dobrý nápad, vybrat si přestrojení, které ti zaručí, že každý, koho potkáš, tě okamžitě začně podezírat? Sledovali by tě jako ostříži a čekali by, kdy jim šlohneš příbory."
"Zloději?" zklamaně se podivil Will. "Opravdu?"
"Jsou tím přímo proslulí," potvrdil Halt. "Nikdy jsem nepochopil, proč ten nudný trouba Murdal pořád tak urputně lpí na tom, aby se jeho hrdinové vydávali za dráteníky. Nic horšího se snad nedá vymyslet."

Když spustil úvod staré krásné písně o návratu domů, Berrigan přestal hrát a zamračil se na Willovu mandolu.
"Strunu A máš naladěnou trochu níž," řekl Willovi.
"Myslel jsem si to," upozornil Halt důležitě Crowleyho.

A "Starý Joe Uzenka"? Co dodat :-) :-) :-).

P-man23.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Páni, tato kniha mi vyrazila dech! Jedná se o mojí favoritku i když jsem si těžce zvykal na to, že Will už není u Halta. Každopádně kniha je velmi poutavá a má zajímavý děj, z celého srdce doporučuji!

kendllajf16.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jeden z několika nejlepších dílů, i když je mi smutno, že už není učeň Halta, a že pracuje sám. Nějak mi to tam nesedí.

Viky00712.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se smířila s tím, že už je Will opravdovým hraničářem. Zkrátka nám dospěl. V tomhle díle mi dost chyběl Halt, ale na druhou stranu je to aspoň něco nového. Tento díl byl napínavý, tajemný a místy dokonce i strašidelný. Čaroděj mě zkrátka velmi mile překvapil :-).

natalie217121.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dílu možná sházela ta společnost jeho kamarádů, ale zase dostala více procítěnosti a ironie. Nesčetněkrát se mi na tváři objevil úsměv a přistihla jsem se, že se směji nad trochu přeměněnou písničkou: Starý vousáč Halt.

wesulle10.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

pejty15.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Jeden z těch slabších dílů, které tato série obsahuje. Čte se to sice opět jedním dechem, ale nemá to takový šmrnc a chybí tomu nějaká větší akce.Úvod knihy sice byl úžasný a moc se mi líbil, ale postupně se děj až moc uklidnil a vlastně ani nebyl dokončen, proto bych tento díl označil spíš, jako takový dlouhý úvod pro další knihu a to nemám moc rád.

irushs03.01.2016

U šestého dílu mi už začíná trochu vadit to jeho "pokrčil rameny". Bez ohledu na to, zda postava souhlasí, nesouhlasí, ví, neví, je na rozpacích, vyhrává či je poražena... všichni neustále krčí rameny, jako kdyby neexistovalo jiné gesto. Ale to je jen takové moje hnidopišství :-) Jinak se čtou knížky velmi pěkně a rozhodně v tom hodlám pokračovat.

Roselunda 192825.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Tenhle díl se tolik nepovedl. Starý vousáč Halt je prostě super písnička, Will v přestrojení super nápad a strašně se mi líbil ten vztah - nevztah mezi Willem a Alyss, ale přesto to nemělo takové grády jako předchozí tři díly. Jinak (Ano, kuceju, opičím se po tobě :P) dávám tomu čtyři hvězdničky jen v rámci HU, jinak bych uvažovala nad pěti! :D

Jo, a Will je borec :D

technolog08.06.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Jako vždy skvěle napsané, jen nemam rad, když děj neskončí v jedné knížce a musím jít pro další. Jeho knihy bych si dál četl i bez tohoto donuceni :)

Anonymní17.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

knížka je moc pěkná, trochu mě nudila kapitola, kde Halt Wilovi vysvětluje, jaká je procentoální možnost, že opravdový čaroděj existuje atd. Jinak knížka moc pěkná a všem vřele doporučuji!

termit09.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Osobně tuto knihu pokládám za jednu z nejlepších tohoto vydání.

Alma-Nacida03.02.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Poprvé je jeden příběh rozdělený do dvou dílů, nevím, zda to není spíš na škodu... Jinak si řada pořád drží zavedenou kvalitu - pěkné dobrodružné čtení pro větší děti.

Knížkařka25.01.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám slov! Skvělá série!

LazyNight03.01.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Vadilo mi že Will vyrostl, ale to je normální, takže se to stát muselo. Přece jen bych na místě autora už nedokázala vymýšlet další hrdinství k připsání Willovi. Malá vada, ale jinak se mi tento díl moc líbil.

Karoli28213.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Znovu skvělý díl. Will nám už docela vyspěl a vyrostl. V knize jsou samé skvělé scény. Bylo to napínavé, těším se na další díl.

Greene04.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Po asi třech dílech zase kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Super!

hankapimi23.10.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Tak jsem jen chtěla nakouknout, jestli by Hraničářský učeň mé vnoučky bavil, neboť jsme se již posunuli se čtením od Veverky Zrzečky přes Eduarda Štorcha k Robinsonu Crusoe. No, a už jsem u 6. dílu !!! John Flanagan píše poutavě, čtivě, napínavě. Pro "dospěláky" trošku předvídatelně, ale pro "náctileté" ušité na míru ! Nevím, jestli dočtu celou sérii, neboť mým favoritem jsou historické romány, ale ráda střídám žánry, abych nezakrněla... A krásně jsem si u čtení o hraničáři Haltovi, šikovném Willovi a jeho přátelích odpočinula. Vřele doporučuji jako oddechovku a nejen -náctiletým !

Eigis29.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Urban fantasy ve stylu Johna Flanagana má rozhodně hodně do sebe. Detektivní zápletka není zbytečně komplikovaná, děj se nevleče a má spád. Navíc je vidět, že autor se neustále zlepšuje.

kackaku31.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Zatím nejlepší díl!

Tessi0801.08.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Trošku slabší díl, ale pořád super!:)

kuceju19.05.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Moje nejoblíbenější část je, když Will začne zpívat Starý vousáč Halt.....=P

esussi03.05.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Oproti ostatním dílům je to bohužel dost slabota.

Mergirus20.03.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Čaroděj na severu je pro mě docela zklamáním. Děj je trošku rozvláčnější. Domnívám se, že by se tento díl dal zkrátit a shrnout i s následujícím dílem. Ale je tu hezky ukázáno, jak se lidé bojí neobvyklých "věcí" - postižení lidé-, přestože nemají čeho. Důkazem toho je například obr Trobar, který má měkké srdce.

Lodja07.03.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Společně s Obléhání Macindawu jsou to moje obílené díly z celé série. To, co je na celé sáze skvělé, tady je to uvedeno až téměř do dokonalosti, o hezkých pár levelů výš než ostatní díly.

Alex.Barunka24.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Od mnoha lidí jsem slyšela názor, že příběhem Čaroděje na severu Johnovi knihy o hraničářích upadají. Já si ale myslím pravý opak. Čaroděj na severu je z celé série mojí oblíbenou knihou. Will se osamostatňuje od Halta a musí si v mnohých situacích pomoci sám. John do děje také zamotal Alyss a pro mě to již není jen vedlejší postava. Prostředí je třešničkou na dortu - sníh, lesy, temný hrad, nadpřirozeno ... Paráda!

Hanny16.02.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Další z příjemných úniků do světa fantazie za doprovodu Willa, Halta a jiných starých známých. Dokonce jsem se tady dočkala i toho sněhu, když v reálným světě mi chybí :) Jen mi vadí ty otevřené konce, obzvlášť když to dočtu v sobotu večer a v neděli mají v knihovně zavřeno.

LuciusWlk24.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Další oddechový díl, i když je nutno podotknout, že autor tady trochu nedomyslel koncept s hraničáří. Ale na to už přijdete sami:))

ThePetinka09.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Tenhle díl ve velmi radikálně liší od všech předchozích. Will se osamostatňuje od Halta a stává se hraničářem s vlastním lénem, který musí řešit vlastní problémy. Sám, bez pomoci. Je to zvláštní i pro mě, jako čtenáře, ale je to stále stejně dobré. Svým způsobem musíte Willa obdivovat, jak to zvládá s nadhledem a humorem.
Kniha je také o magii a opět se ukazuje, že Will není dokonalý, má strach, bojí se, utíká... ale také to, že to může překonat, dodat si odvahy a nakonec zvítězit. Je to velice motivující. Líbí se mi také, jak příjemně je vykreslený vztah ke zvířatům.
Kniha se mi moc líbila a velice dobře se mi četla. Příběh, stejně jako u minulých dílů, hezky plynul a nikdy nebyl nudný. Stále se něco dělo a svým způsobem to bylo neustále velmi zajímavé. Čaroděj na severu je kniha, kterou si určitě přečtěte. Stojí za to.

NANDY7522.09.2013Hodnocení knihy 5 z 5

ČEKALA JSEM JAK SI WILL BEZ HALTA PORADÍ A NEZKLAMAL OPĚT NAPÍNAVÉ A ČETLA JSEM SKORO JENÍM DECHEM..