Hráči

Hráči https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12822/bmid_hraci-LEV-12822.png 4 67 11

Komedie o hře, o vášni ke hře, o podvodu a umění podvodu. Děj se odehrává v atraktivním prostředí falešných karetních hráčů, jejichž filozofie je jednoznačná – bystrý vtip, jasný rozum a hlavně žádné ohledy.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

Игроки / Igroki , 1842

shnilaspageta
01.03.2024 4 z 5

Velmi svěží téma. Místy i velmi vtipné situace, připadal jsem si jako v centru dění.
Děj byl jednoduchý, taková ''plážovka'', ideální na relax někde u vody v létě.

Devorah
04.12.2023 3 z 5

Úžasná studie lidské malosti a zhýralosti na ruský způsob.
Hra z prostředí falešných karetních hráčů, kteří se jednoho dne náhodně potkají - téma nadčasové a aktuální i dnes. Občas se oběťmi podvodů a manipulací stanou i ti, kteří byli na začátku strůjci.
Bohužel nesedl mi Gogolův vypravěčský styl a začátek celé hry mi přišel nezáživný a nudný. Druhá polovina už dávala tušit, že přijde velké finále.
A právě v tom finále tkví síla této knihy.

Alethea_k
28.06.2023 3 z 5

Chápu pointu a důvod zpracování takového tématu, ale samotné čtení mě nebavilo. Po přečtení Revizora a Ženitby jsou Hráči slabí.
Nicméně pro úplný přehled Gogolovy tvorby doporučuji přečíst i tak.

Denika
10.03.2023 5 z 5

Velmi krátká hra s předvídatelným dějem, nicméně dobrá! Chudák podvodník byl podveden :)

Isew
29.01.2022 5 z 5

Viděno jako skvělé představení Činoherního klubu v režii Ladislava Smočka z roku 1983. Kdysi se mi velmi líbil anglický seriál Podfukáři. Líbil se mi koncept, kdy podvodníci podvádí podvodníky. A on ten koncept už popsal Gogol. Skvěle připravený podvod na jiného podvodníka, který si myslí, že je ten nejlepší z nejlepších. Pýcha předchází pád a chamtivost je cesta do pekel. Skvělá hra, skvělé provedení. Zkrátka nádhera.

mgeisselreiter
21.09.2019

Chytře vymyšlená anekdota převedená do divadelní hry. Je to krátké, svižné a ani nevadí, že pointa se dá očekávat. 70% a 4*, 21. 9. 2019.

hrdlickova_61
24.04.2019 5 z 5

Hráče jsem nečetla jako knížku, ale viděla jsem představení Činoherního klubu. Je to smutný příběh, ale tak dokonale napsaný a zahraný, že se na opakování dívám v TV pokaždé, kdy běží, a pokaždé mě znovu okouzlí. Škoda, že tohle nastudování nemohl vidět autor - věřím, že by byl nadšený : o)

Toffee
03.05.2018 4 z 5

Jak podvést podvodníka a ještě si přitom zahrát karty. Typické gogolovské postavy, typické Rusko.

"Žít, jako žije hlupák - to není umění. Ale žít s vtipem, umělecky oklamat všechny a sám nebýt nikdy oklamán - to je opravdový úkol a pravý cíl."

Aleh
11.09.2016 4 z 5

Hra o tom, jak jeden velký podvodník byl podveden ještě většími a mazanějšími podvodníky. Další z příběhů N.V. Gogola, který na postavách karetních hráčů krásně vykresluje poměry, které tehdy v Rusku panovaly.

...."Kdo jsem já? Já byl slušný člověk. Vzali mě ke stolu a prohrál jsem i košili. Co jsem měl dělat? Přece nechcípnu hlady. Tak jsem to za 3 tisíce vzal, že ti zahrajeme divadlo a voholíme tě. Říkám ti to na rovinu, co bych kecal."
"Jdem k souduǃ Jdemǃ Jdemǃ Oloupili jste mě, ukradli jste mi peníze…za bílého dne…"
" Zákonem by ses mohl ohánět, kdyby ses ho držel. Ba ne, kamarádeǃ V tom je právě ten vtip, že ty nemáš právo si stěžovatǃ " ....

kotasbk
06.04.2015 5 z 5

UTĚŠITEL: A poslechni, je tvá sestra hezká?
GLOV MLADŠÍ: Jako obrázek...Kdyby to nebyla sestra ...no, už by panna nebyla.

Parník
30.11.-0001 3 z 5

Nějak sem tomu nepřišel na chuť,možná to bylo i nepříliš povedeným představením, které sem zhlédl.