Houby - česká encyklopedie

Houby - česká encyklopedie https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37732/bmid_houby-ceska-encyklopedie-YYo-37732.jpg 5 37 11

Kniha HOUBY – česká encyklopedie se zabývá u nás tak populárním fenoménem houbaření ze všech možných pohledů, je vlastně sumářem všech informací a znalostí o stále ještě neprobádaném a tajemném světě hub.

Štěpinambura
12.09.2022 5 z 5

Dokonalý kapecní rozpoznávač!

Usire
26.01.2021 5 z 5

Nádherné fotografie, které jsou realistické, bohatý slovní popis a mnoho dalšího dělá z této knihy velmi ceněný kousek.

micha-ella
21.01.2019 5 z 5

Tuto knížku beru do ruky pokaždé, když se vrátím z lesa.

EvikU.
23.11.2018 5 z 5

Krásná kniha pro milovníky hub.....

Azmodan
02.05.2018 5 z 5

Nejlepší kniha o houbách, jakou jsem kdy viděl!!! Klasický atlas hub + receptář a kuchařka + spousta zajímavostí okolo. Krásné fotky, lze podle nich houby skutečně sbírat. Prostě pro houbaře, který se chce něco naučit a nebýt odkázán jen na "babky", suchohřiby a "praváky" nutnost! Nic lepšího o houbách jsem zatím neviděl.

ddkk
15.11.2017 5 z 5

Výborná encyklopedie, přehledná, spousta informací a nádherné barevné fotografie. Za pět!

achilles
16.01.2017 5 z 5

Nikdy jsem nebyl přítelem atlasů hub. Houby v nich nebyly reálné, v přírodě bych je těžko poznal. Navíc se zaměřovaly pouze na klasické houby. Tato encyklopedie je však vynikající. Je znát, že ji psali opravdoví mykologové. Najdeme v ní houby, které se moc nesbírají, ale přitom mají velkou hodnotu. Zajímavé jsou poznatky o houbařích z jiných zemí. Bez nadsázky je to taková Bible mykologů.

Suzynka29
05.06.2016 5 z 5

Naprosto super atlas hub. Krásné a reálné fotky. Hlavně oceňuji ten mini atlas jako přílohu, který se mi vejde do batůžku, když jdeme do lesa.

Mira330
21.08.2014

Prostě nejlepší mezi atlasy. Od té doby co ho mám , tak jsem ostatní zabalila na půdu...Přehledný, obsáhlý, nádheré fotografie. Fotky odpovídají skutečnosti.

Kaferano
03.11.2012 5 z 5

Tento atlas mám jako ozdobu v mojí sbírce atlasů hub. Je nádherně zpracovaný a naplněný velmi kvalitními fotografiemi. Ty fotografie jsou jednak ukázkové samy o sobě, ale navíc se podle nich houby dobře určují. Seznam druhů zde je vhodný na běžné houbaření, osobně potřebuji ještě jiné atlasy na doplnění. Kniha je velmi přehledná a obohacená kapitolami zajímavostí jako léčivé houby, sbírání ve světě, pěstování hub i recepty. Akorát pozor, autoři jsou trochu benevolentnější k poživatelnosti některých druhů :-))

nightlybird
10.05.2012

Tak tohle je kouzelná publikace, která musí potěšit srdce každého houbaře a to nejen celkovým zpracováním a zajímavým rozčleněním z různých hledisek a kvanty informací, ale především parádními barevnými fotkami hub všeho druhu. Jedinou její vadou je formát. Těžko si představit houbaře bloumajícího lesem s touto bichlí v ranci. Na štěstí s ní byl jako příloha prodáván současně kapesní (velikosti pohlednice) atlas nejběžnějších hub našich luhů a hájů.
I když každý pořádný houbař dobře ví, že všechny houby jsou jedlé (byť některé druhy jen jednou) a netřeba mu tedy atlasu.