Horrorstör

Horrorstör https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230391/bmid_horrorstor-5me-230391.jpg 4 250 66

Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech. Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním.... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Plus

vnimat_Krasu
02.10.2023 4 z 5

Mám Hendrixe rád. A tenhle jeho paperbackovej horor, co si kromě textu hraje i s grafikou wannabe-IKEA katalogu, je přesně jeden z těch špílců, kterej mě od něj baví. Možná proto straním HORRORSTORU víc, než by si zasloužil. Souboj ústřední pětice se zlem v obchoďáku je totiž veskrze rutinní, solidně odsýpající kravinka. Baví mě ale, jak důmyslně v ní Hendrix pracuje s klišé ikeáckejch oddělení. Baví mě postava Basila, co celou firemní politiku bere až komicky vážně. Baví mě, jak se grafika knížky nenápadně proměňuje v absurditu. Baví mě, že jsem to přečet za dva večery. Ergo: bavilo mě toho docela dost.

Vixiene
06.11.2022 2 z 5

Na Horrorstor jsem se nadmíru těšila, kvůli jeho originálnímu zpracování. Díky tomu, v jaké formátu kniha je - obdoba Ikea katalogu - a také tomu, že není plná pouze textu, ale je zde i grafika, tak utíká velmi rychle a máte ji za jeden večer přečtenou.

Nicméně obsah už dle mého není až tak slavný, byť námět se mi líbil a hlavně zezačátku mě kniha fakt bavila, bohužel potom začal být děj dosti repetetivní a ani ne úsměvný, spíš nudný. Dialogy postav mi přišly hodně tlačené na sílu a místy až trapné a ani jsem si vlastně žádnou z postav neoblíbila. Mohlo to být hezky děsivé vyprávění, to mi Horrorstor ale bohužel nakonec vůbec nenabídl.

B-čkové horory mám ráda na koukání, ovšem ne na čtení.

katy238
14.10.2022 3 z 5

Kniha katalogového formátu Horrorstör autora Gradyho Hendrixe přišla s nápadem umístit děj tradičního strašidelného domu do netradičního prostředí. S hrůzami a nečistými tvory se máte šanci setkat ve fiktivní prodejně nábytku ORSK, vymyšlený americký gigant nepokrytě kopírující konkurenční řetězec IKEA. Několik zaměstnanců se rozhodne přijít na kloub záhadě nočního řádění zlotřilců ničící majetek firmy v této konkrétní pobočce a spustí tím více či méně vědomě pohromu nadpozemských rozměrů, která však číhala za policovým systémem těžkého názvu již dlouho.

Příběh sám aspiroval s neobvyklými kulisami na něco nového a netradiční pojetí mohlo dodat příběhu švih hodný zapamatování. Jenže se to nestalo. Postavy Vám k srdci nepřirostou, spíše Vás budou svými poněkud nelogickými kroky štvát, prostředí nakonec svůj potenciál nevyužije a pokud měl být příběh i poněkud humorný, ztratilo se to mezi malůvkami fiktivního nábytku s prodejními texty. Kniha je napsána překvapivě čtivě, ale mezi klenot žánru nepatří. Spíše něco jako cetka z výprodeje u pokladen. Hezký, ale už je toho moc.

Ivan Kučera
13.09.2020 2 z 5

Nebavilo ma to. Ak o vašej knihe všetci hovoria, že po vizuálnej stránke je skvele zvládnutá, ale o obsahu taktne mlčia, niečo tu smrdí. Grady Hendrix nepíše zle. Dokonca si myslím, že písať vie (nie, nie je to to isté). Bohužiaľ tento svoj talent ventiluje v povrchnej jednohubke, po dočítaní ktorej neviem povedať, o čom vlastne presne bola (!). Dialógy banálne, dej povrchný, fádne scény, postavy vám budú ľahostajné a hororové scény takmer bez atmosféry. Jediné, čo ma pozitívne zaujalo (teda okrem pozoruhodnej výtvarnej stránky), bolo atraktívne umiestnenie do obchodného centra. Odvážim sa tvrdiť, že vďaka vizuálu je táto kniha azda už i čiastočne kultová. To je ale asi tak všetko. Ak Hendrix nenapíše v budúcnosti nejakú fakt že vyložene pecku, tak sa naše cesty už zrejme nepretnú.

Fiddis
29.08.2020 3 z 5

Takový klasický horor, moc to nepřekvapilo. V jeden moment mě celkem zklamalo nelogické rozhodnutí hlavní postavy, ale to už tak v knihách/filmech bývá :D Kladně hodnotím ilustrace a grafické zpracování.

LiLinka
28.07.2020 2 z 5

Nebavilo. Nápad dobrý, ale příběh a postavy mě nedokázaly vtáhnout do děje a celé se mi to zdálo přitažené za vlasy. Do čtení jsem se musela nutit a byla ráda, že jsem to konečně přelouskala. Některé knihy, které člověk uloví v Levných knihách tam jsou asi opravdu odůvodněně...

Janniska
21.06.2020 5 z 5

Na téhle knížce mě nejdřív zaujal její vzhled.Originální obálka i formát ve stylu katalogu řetězce IKEA mi prostě přišel vtipný.Ale to je tak vše.Optimistická obálka je klam a knihu vystihuje spíš její zadní strana.Fakt jsem se chvilkami bála a číst si ji v noci nebyl úplně fajn nápad.Skvělý nápad na námět, neotřelý a prostě jiný než jsem zvyklá.Super čtení ,které doporučuji všem fanouškům hororových příběhů....Do IKEA teď chvilku nepáchnu.

the_res13
15.06.2020 4 z 5

Fajn čtení. Nejlepším nápadem je samozřejmě okopírovat katalog Ikea, ale i příběh stojí za přečtení. Nejedná se o převratné dílo, co byste nutně museli doporučit kolegům, je to spíš taková pohodička na nudný víkend.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Knížka, která vypadá jako katalog Ikey - a bylo to skvělý! Za mě asi největší knižní překvapení poslední doby. Zpočátku působila spíše jako obyčejný příběh a ne horor. Pak se však neskutečně rozjela a nakonec jsem se:
- bála, pobavila a zároveň pokochala naprosto skvělým grafickým zpracováním – vlastně ani nevím, zda se mi víc líbil samotný příběh či ono zpracování. Kniha je plna kreseb nábytku, které zhruba od poloviny příběhu dostávaly úplně jiný rozměr a hodně mě bavily! :D

MesLivres
14.01.2020 3 z 5

Knížka mě celkem bavila. Příběh byl sice trochu bizarní ale právě to se mi na něm líbilo.

Ignis
23.08.2019 4 z 5

Tak za prvé, knížka dobře vypadá. Za druhé, dobře se čte. Není to teda horor, kdy se pak v noci bojíte vystrčit nohu z pod peřiny (natož jít na WC), ale takové příjemné napětí tam je.

martinstefko
24.07.2019 3 z 5

Kniha „Horrorstör“ má skvělý nápad, který je ale vytěžen poměrně brzy a autor následně nemá, co více předvést. A možná je trochu škoda, že dost z děje je vyzrazeno zadní obálkou, i když je v kontrastu s přední skvěle koncipována. Finále knihy už je příliš jednoduchá rutina, kdy autorovi došlo, že už má dost normostran na to, aby to mohl uzavřít, a tak knihu prostě ukončil, protože věděl, že tohle se bude prodávat samo. U nás tedy i v Levných knihách, ale nevadí. Kniha splňuje žánrová kritéria, ale je tak na jedno přečtení a je možné, že vás ten super nápad přestane po chvíli bavit. A taky by nějaký autor mohl napsat hrdinku, která nebude nesnesitelná.

freejazz
13.06.2019 1 z 5

dokonale prešustrovaná príležitosť. námet, ktorý mohol byť na veľký príbeh, sa po chvíli zmenil na stupídny béčkový horor, ktorý by rozosmial aj malé decko. autor asi nemá na to, aby uchopil tému, čiže korporátnu chobotnicu, preplnenú prázdnymi sloganmi a frustrovanými zamestnancami, ktorej jediným cieľom je vytiahnuť z ľudí prachy a vyvolať v nich závislosť a tak sa dal zviesť skutočne bezduchým hromadením banálnych rekvizít...
veľké plus si zaslúži originálna grafika, všetko ostatné stojí za prd.

Andynka
12.06.2019 3 z 5

Docela těžko se to hodnotí... Příběh byl trochu jednodušší, někde trochu přitažený za vlasy, ale možná to bylo tím, že se věnoval spisovatel více postavám, než ději. Ale to prostředí je velmi originální... celé to zpracování knihy. Ten nápad s obchodním řetězcem, jako je Ikea je opravdu nápaditý.

MarryMikuskova
02.06.2019 2 z 5

Nepíše sa mi to ľahko, ale táto kniha je pre mňa veľkým sklamaním. Autor sa síce veľmi snažil, napriek tomu ma ale príbeh takmer vôbec nebavil. Fantázia mu rozhodne nechýba, no jediné čo ma držalo pri knihe až do konca, bola len moja zvedavosť. Hej, napriek tomu, že som sa do čítania musela niekedy nútiť, chcela som vedieť, že ako to vlastne teda celé dopadne. Pri tejto knihe som mala pocit, že pozerám nejaký dosť zlý béčkový horor. Vôbec som sa do toho nevedela dostať, o atmosfére ani nehovorím. Za celý príbeh som si ani raz nepovedala, že hej, teraz sa aspoň trochu bojím.

Postavy na mňa tiež neurobili veľmi dobrý dojem. Boli dosť naivné a hlúpe. Veľmi hlúpe. Zo všetkých som si obľúbila jedine Basila. Ale tiež to nebolo nič extra.

Príbeh sám o sebe je napísaný dobre, teda, aby som to upresnila, číta sa ľahko a rýchlo. Nápad tiež nie je zlý. No to, čo z toho nakoniec vzniklo, ma akosi nenadchlo.

Najväčšie pozitívum knihy je, samozrejme, grafické spracovanie. Obálka rozhodne zaujme. A vo vnútri je to tiež dosť prepracované. Veď to je práve to, vďaka čomu som sa na knihu namotala. Príbehu ale, bohužiaľ, nepomohlo ani to. Dokonca musím povedať, že čítať o nejakom kuse nábytku na začiatku každej kapitoly, mi postupne už aj liezlo na nervy. Vyzerá to síce dobre, ale myslím, že niekedy je menej naozaj viac.

Knišíl
10.03.2019 3 z 5

Ze začátku jsem bral Hendrixovo dílo jako jakousi parodii na hororová klišé se satirickými podtóny. Bavil jsem se, a když přišlo v druhé polovině to co přišlo, knihu jsem rozhodně nezahodil jako slátaninu, již od začátku je zřejmé, že se jedná o béčkový knižní horor, a jestli to takhle autor zamýšlel, tak mu není co vytknout. Možná se dalo více pracovat s počáteční (cca prvních 100 stran) atmosférou a tajemnem, protože explicitní odhalení podle mě vždy hororu trochu ubližuje. Umím si představit zábavnou filmovou verzi, a upřímně, kdyby existovala, spíš bych se podíval na ni, než četl tuhle knížku. Autor se snaží strašit způsobem vhodnějším pro televizní obrazovku, a ono psychologické strašení příznačné pro mistry literárního hororu příliš nevyužívá, nebo alespoň v mém případě jsem tento pro literaturu vhodnější typ strašení v knize nezaznamenal. Kniha má zajímavý design, který podle mě mohl hodně napomoct prodejním číslům, každopádně ač uznávám originální podobu knihy, sám dle designu obsah knihy nehodnotím, nejedná-li se samozřejmě o knihu obrázkovou či komiks. Avšak máte-li rádi nevšední (fyzické zpracování) knihy a jste oddaným fanouškem hororového žánru klidně si jednu či dvě * přidejte. Stojí za pokus přečíst, zároveň se alespoň v mém případě nejedná o must-to-read v literárním a dokonce ani v hororovém žánru.

pismenkovyJoe
17.02.2019 4 z 5

První půlka knihy mi přišla, že z toho nakonec bude snad i komedie. Po půli se to zlomilo a začalo být napínavé, udělal jsem si tedy duchařskou atmosféru, pustil do sluchátek hororovou hudbu a docela slušně mě to vtáhlo :) Myslím, že je to povedené, druhá polovina knihy docela sype, příběh není zbytečně roztahaný a přesto si moje fantazie pohrála na výbornou. Za 19,- z levných knih to byl asi můj nejlepší knižní kup co se týče nové knihy :) A příští návštěva v IKEA bude docela jiná než ty předchozí.

Verousek
13.02.2019 3 z 5

Z knihy Horrorstöre mám trochu smíšené pocity. Jako asi každého, i mě zaujal obal knihy – není tady o čem spekulovat, kniha, která vypadá jako katalog prostě zaujme. Celkově je kniha provedena hezky, pojetí je nápadité. Právě asi tohle je při hodnocení ta složka, kterou bych chtěla vyzdvihnout. Jsou tady zajímavé jednotlivé detaily, například úvod každé kapitoly (hlavně od druhé půlky knihy), který je až ironickým zpodobněním toho, jak obchod funguje a co nabízí. Také velmi kladně hodnotím to, že kniha se nějak prezentuje, ale nabízí něco jiného, stejně jako u příběhu, ve kterém je budova i s jiným než jen s očekávaným obsahem. Příběh už je ale něco naprosto jiného. Po prvních pár stranách jsem si říkala, že to začíná relativně dobře, ale pak bohužel přišlo menší zklamání. S postupem stran obsah ztrácí kvalitu a závěr už je relativně chabým vyvrcholením něčeho, co začalo slibně. Některé momenty vyznívají hodně ironicky, i když by pravděpodobně neměly. Právě tyto všechny věci na mě při hodnocení působí tak, že jsem zmatená, protože kniha vypadá velmi dobře, představuje určitý nápad, ale autor rozhodně nevyužil veškerý potenciál, takže spousta věcí zde vyznívá naprázdno, nebo dokonce kazí dojem z díla. Knihu bych určitě doporučila, protože je zajímavým představením nápadu, nicméně je nutno brát v úvahu slabší obsahovou složku.

sorceress15
28.01.2019 5 z 5

Za mě super. Kniha, která vypadá jako katalog obchodu s nábytkem mi přijde originální. Nikdy jsem nic takové nečetla a ten formát mě opravdu bavila a zaujal na první pohled. Děj byl taky super, i když nebyl tak hororový, abych se musela bát, ale to mi nezkazilo zážitek ze čtení a já si to opravdu užila.

Vakalik
25.12.2018 3 z 5

Horrorstör je kniha koncipovaná jako katalog Ikea. Děj se odehrává v obchodním domě s nábytkem. Zpočátku je mi hlavní hrdinka velice sympatická. Amy nenávidí svoji práci a je ironická. Kniha začíná velice slibně. Bohužel se to zvrtne hned po pár prvních stránkách. Celá kniha mi přijde jako poměrně nepovedená honička jakýchsi stvůr a hlavních hrdinů mezi sedačkami a skříněmi. Z tématu šlo vytěžit mnohem víc. Konec prozrazovat nebudu. Ale není nějak překvapivý. Hodně bodů dávám obalu a designu knihy.

zombie obchodování, prodej

Grady Hendrix