Horečka

Horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135173/bmid_horecka-mmh-135173.jpg 4 222 43

Zahrada nesmrtelnosti série

< 2. díl

Pokračování mrazivého románu Past Rein je opět v akci. Po útěku ze sídla se dostane do zajetí ke kuplířce, avšak odhalí její úmysly a začne opět vzdorovat. Jak dopadne strastiplná cesta k Rowanovi? Vaughn je rozhodnutý přivést Rein zpět do sídla za každou cenu. Tentokrát jde Rein o všechno.

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Fever , 2012

Romaine
16.09.2023

(SPOILER) Druhý díl byl po tom prvním dost utrpení. Hodně jsem se přemáhala, abych to dočetla. Nicméně nemám ráda neuzavřené příběhy, tak jsem si na Kindlu koupila 3. díl v angličtině a pro ty, co zajímá konec to zkusím krátce shrnout.

SPOILER 3. DÍL!!!!
Úplně si nepamatuji už, čím končil přesně druhý díl, ale mám dojem, že Linden zjistil, že je Rein ve sklepě poté, co se snažila si vytahnout gps z nohy.

Třetí díl začínal v nemocnici. Rein doktoři zachránili, Linden i Cecily se od ní nehli, Linden dokonce vyhodil otce. Linden se rozhodl, že "anulují svatbu" a nechá Rein svobodnou (tím, že si vzal zpět prsten). Přesto jí pomáhal. Odvezl ji pak za strýcem. Trochu bláznivý vědátor přes mašiny.. ale opak otce Lindena. Tam se měla zotavit a pak jít hledat bráchu.. Cecily čekala druhé dítě, ale potratila (zřejmě to zařídil otec Lindena jako pomstu, že se přesunuli k tomu strýci). Potom co u toho Cecily málem zemřela, tak už se Linden od otce trhl a rozhodli se jít oba s Rein hledat toho bratra. Bowen, jejich syn zůstal u strýce. Při hledání Rowana zjistili, že je to blízko toho parku s ruským kolem, odkud Rein zdrhla. Jelikož otec Lindena na ně vypsal obří odměnu, tak je tam lidi zajali a odvezli všechny k Madam zase. Tam ale zjistili z fotky, že to dítě, které kdysi Madam měla, byla Rose.. Že otec Lindena ji ukradl a řekl jí, že její rodiče zemřeli a Madam zase řekl, že umřela ona a ten jeji otec. Zemřel ale jen on. Proto Madam nakonec je nevydala, ale převezla jinam.. odtam Rein odešla bez nich hledat bratra. Našla ho a zjistila, že spolupracuje s otcem Lindena. Ten mu řekl, že ona umřela při tom experimentu na který se upsala a nechal ho ničit ty výzkumná místa. Rowan považoval otce Lindena za hrdinu, co lhal a tak ve jménu dobra. Rein mu neřekne, co jí provedl.. Otec Lindena Rein i Rowana vzal letecky na Havaj.. tam zjišťuje Rein (Rowan už ví), že svět je větší než jim bylo řečeno a tak.. A Rowan na sobě dobrovolně nechá dělat pokusy. Pak letí zpět a otec Lindena donutí Rein aby donutila Cecily a Lindena se vrátit. Měl totiž v zajetí Gabriela v umělém spánku.. Jenže než se všichni vrátí (Linden i Cecily souhlasili), tak strýc Lindena chce vyzkoušet letadlo, co poskládal. Holky chtějí letět, Linden ne, ale nechá se přesvědčit. Při přistání, které nebylo hladké Linden zemře. Jeho otec si pro ně přijel, tak mu umře v náručí.. Pohřbí ho. Rowana a Rein odveze na Havaj, kde je týden "léčí", pak jim sdělí, že jsou vyléčení. A že by to mohla být léčba pro všechny. A že budou doživotní vězni, pravidelně kontrolováni jak to funguje atp.. Jenže doma, kde Cecily naznačil, že ji už k ničemu nepotřebuje (má vnuka, ona už účel splnila), ho Cecily zastřelí zbraní, kterou jí dala Madam při odchodu od ní. Nastraží to pak tak, jakoby to udělal někdo zvenku.. Vilu převezme ten strýc, všechno otevře, Gabriela probudí a ten je s Rein pak. Nakonec zjistí, že jsou volní, že jim o omezení života lhal, že jen prezident (který ten výzkum podporoval) chce, aby jezdili jednou za měsíc nebo jak na zdravotní prohlídky.. Rein se v knize dožije 21 let, takže šťastný konec. Jo a rodiče Rein a Rowana byli vědci a oni jen pokus.. první nevyšel a dvojčata umřely. Oni přežili, tak časem dostali jména a byli děti. Jinak byly ze zkumavky a v deníku o nich psali jako o subjektech, než si je zamilovali jak rostli. Jo a Jenna byla neplodná. Proto na ní vyzkoušel první verzi léčby, která ji ale zabila.

Je to asi takové zmatené, ale ono to tam bylo všechno tak propojené a propletené. A dlouhé samozřejmě. Nakonec ale všechno nějak souviselo se vším.. I ta Rose. Tak nějaké shrnutí hlavnich bodů pro ty, co si to v angličtině nepřečtou. Dala jsem si sledování, kdyby padl nějaký dotaz. Sama nemám ráda neuzavřené konce.

Silencia
01.03.2019 3 z 5

Ta holka je fakt blbá. :D a autorka možná taky. Koho zajímají popisy nočních můr? Mě zajímá děj. Sice se tam sem tam něco děje, ale rozčiluje mě, jak je Rein furt blbě. Chudince.

Kelly99
13.11.2018 4 z 5

Je tu někdo kdo přečetl 3.díl v angličtině a mohl by mi napsat ve stručnosti jak to dopadne? Byla bych moc vděčná... za fanouškovský překlad bych byla ještě radši.. moc by mě zajímalo jak knihy skončí, ale má angličtina je na velmi špatné úrovni.. :( předem děkuji za odpovědi

elis0383
23.05.2018 3 z 5

Nebylo to spatne :-)

lucie2371
08.04.2018 5 z 5

I u druhého dílu dávám 5 hvězdiček. Děj byl opět napínavý od začátku do konce. Těším se na 3. díl.

Kachorra
30.03.2017 3 z 5

Obě knihy jsem přečetla, protože mě velmi zaujal námět, který je velmi zajímavý. Už je to delší dobu, co jsem četla první díl, možná by bylo lepší, kdybych je přečetla hned za sebou. Řekla bych ale, že první díl byl o něco lepší. Horečka se mi už začala zdát celkem nudná, ale konec byl velmi zajímavý. Nechápu, jak je možné vydat dva díly a poslední nechat být.

Charmedka
11.02.2017 3 z 5

Bohužel druhý díl ztrácí ono kouzlo dílu prvního. Horečka je za mě rozhodně mnohem akčnějším a napínavějším dílem, avšak neuhranula mě tolik. I když mě druhý díl tolik nechytl, jde znát, že příběh pomalu graduje. Konec je naprosto dokonalý, končí to v tom vůbec nejlepším a šíleně mě štve, že Fortuna Libri se rozhodla poslední díl nevydat. Zajímavá a čtivá série, kterou bych ráda zakončila a hodně těžko se mi smiřuje s nedovydáním.

Kelly99
06.02.2017 4 z 5

Obě knihy se mi celkem líbily. Jsou zajímavé, čtivé, originální. Je velká škoda, vydat první dva díly trilogie a nevydat 3 díl. Myslím, že to si fanoušci nezaslouží a je to velmi negativní reklama vydavatele.

warca
03.01.2016 3 z 5

Nějak mě druhý díl nebavil a nedočetla jsem ho ani do poloviny.

LyP
03.12.2015

Tento díl o trosku zklamal oproti toho prvního ale byl stjne super.Ale naostval me ten konec,skoncil zase nerozhodne a už se nebude prekladat dálší díl pokud vím atkže jsem totálne rozzurena

klarinka9974
18.11.2015 4 z 5

I když byl druhý díl slabší než ten první, líbil se mi. Stálo to za přečtení a vůbec bych se nezlobila, kdybych se jednou dočkala i posledního dílu v češtině :)

Kamienkova33
04.11.2015 5 z 5

Dobrá séria, škoda, že tretia časť bude iba po anglicky :-/

Sky
23.07.2015 4 z 5

Druhý díl mě nějako moc nezklamal, ale na konci bych si nejraději vytrhala vlasy. A bavíc člověka naštve, že si po tomhle nemůže přečíst i třetí díl, protože se ho nakladatelství rozhodne nevydat.

ElisR1
20.06.2015 4 z 5

O něco slabší, než první díl, ale pořád stojí za přečtení.

ElisR1
20.06.2015 4 z 5

O něco slabší, než první díl, ale pořád stojí za přečtení.

Týnušxxx
08.06.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!! Děj rychle plynul, kniha se mi opravdu moc líbila, i když je naprostl jiná než předchozí díl. Vaughn je naprosto boží postava, zbožňuju ho!!! :D

deedulka
02.06.2015 3 z 5

Místy zbytečné a zdlouhavé popisy. Lunapark mne moc nezaujal, ale pak se to trochu rozjelo a posledních asi 100 stran jsem byla napnutá jak struna. :)

Verína01
22.01.2015

Boží kniha:3
Romantická, dramatická, smutná..boží kombinace! :'3
Už mám objednaný třetí díl, jmenuje se Sever:)) Tak jsem zvědavá:))
Čtení šlo nějak samo a rychle, za dva dny jsem měla dočteno:)
Celkový dojem-SKVĚLÍ!:))
Doporučuji:*

barbora5507
02.12.2014 5 z 5

Druhá kniha byla už o něco lepší než ta první a měla jsem ji přečtenou asi za dva dny :) jen škoda že není třetí díl ;(((( hrozně moc by mě zajímalo jak to skončí...

Kaka.cs
22.11.2014 4 z 5

Pokračování se mi taky líbilo. Odehrálo se tam spoustu zajímavých a někdy docela vypjatých situací. Líbila se mi i různá, naprosto odlišná místa, na kterých se Rein s Gabrielem ocitali.

antiutopie, dystopie, kakotopie

Lauren DeStefano