Holešovice - Bubny v objetí Vltavy

Holešovice - Bubny v objetí Vltavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241374/mid_holesovice-bubny-241374.jpg 5 10 3

Prostřednictvím starých fotografií, pohlednic a dalších materiálů z veřejných i soukromých sbírek představí život Holešovic od 2. poloviny 19. století do 80. let století 20. Čtenář se projde dávno zmizelými ulicemi (například oblastí starých Zátor) a seznámí se s historií holešovického průmyslu, železniční a lodní dopravy, se všedním životem zdejších obyvatel i s jejich lidovou zábavou a kulturním životem. V příloze je mapa a shrnutí v angličtině. Nakladatelská anotace... celý text

NGC6205
09.08.2023 5 z 5

Opět dílo pana Jana Jungmanna a opět vynikající záležitost! Fotografické orgie :-).

Mikkinnen
06.02.2018 5 z 5

Výborná kniha o mé rodné Pražské čtvrti. Úžasné fotografie i popisy míst. Kniha umožňuje velice pěknou exkurzi do historie Prahy 7. Pro Holešovičáky nutnost :-)

gossipavlina
21.03.2015 5 z 5

Letos to bude 10 let, co bydlím v Holešovicích. A tak logicky se už počítám mezi holešovičáky. Tuhle knížku jsem si ,,musela" povinně prohlédnout a pročíst.
Do 19. 4. 2015 je v Muzeu hl.m. Prahy i výstava. Tak doufám, že ji ještě stihnu.
V každém případě je knížka moc zajímavá, pěkné, zachovalé fotky. Některé části Holešovic jsou v podstatě nezměněné, svou ulici bych zase vůbec nepoznala, tak se změnila.

Praha fotografie

Kniha Holešovice - Bubny v objetí Vltavy je v