HMS Neviditelný

HMS Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33425/bmid_hms-neviditelny-F8S-33425.jpg 4 27 5

Arnold Morgan série

Dobrodružný politicky laděný román o nelítostném zabijákovi, jehož úspěšná teroristická kariéra končí v nejnečekanějším okamžiku. Benjamin Adnam, důstojník tajné irácké služby, se znelíbí všemocnému prezidentovi a je rozhodnuto o jeho likvidaci. Schopnému a dokonale vycvičenému vojákovi se ale podaří v posledním okamžiku uprchnout z Bagdádu, přejít hranice a rozehrát velkolepou pomstu. Zmocní se britské ponorky a stává se z něho nejnebezpečnější a nejhledanější světový terorista. Jeho vysoká hra vrcholí spoluprací s CIA, kterou Adnam rovněž oklame a použije jako svoji soukromou zbraň proti nenáviděnému režimu ve své vlasti. Následně se však Adnam dopustí osudové a poslední chyby svého života: podlehne pocitu důvěry a přátelství a svým americkým chlebodárcům odhalí pravdu.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Vojenství

Vydáno: , Knižní klub

H.M.S. Unseen , 1999

tccrsx
21.01.2020 2 z 5

Dalo se to číst. Nicméně myslím že tady už autor ždímá úspěch předchozích dvou knih.

davas
25.04.2017 4 z 5

Velmi kvalitní příběh z vojenského prostředí dnešní doby a pořád aktuálního tématu s výborným popisem prostředí a vojenských operací....Vše je třeba brát s nadsázkou,ale čte se to dobře .... hodnotím jako velmi slušné čtení za 4 *(Obsáhlé popisy kolem grilování ,jídel a oblečení a podobně mi taky trošku vadilo)

elcapitano
28.09.2014 4 z 5

Hodně se mi líbil autorův důraz na detail a znalost prostředí - vojenského, politického, zpravodajského a námořního. Trochu mne však rušila posedlost vyššími kruhy včetně popisů jídel, drahých vín, chování a oblečení.. kdyby to někdo doslovně zfilmoval, asi by to byla slušná parodie, ne? ..Billy ve stetsonu jde zachraňovat svět :)
Jinak čtivé, napínavé, promyšlené.

keduler
23.09.2013 4 z 5

Kniha je natolik realisticky napsána, že má čtenář skoro obavu jestli se něco takového nemůže stát…nebo že už by se něco podobného stalo?!?

dangerita
28.12.2011 4 z 5

Příběh i vyprávění autora je velmi realistické a čtenář má pocit, že se může stát kdykoliv skutečností. Děj nás zavede do Iráku, Íránu, nechybí ani CIA, či IRA. V době, kdy jsem knihu četla, byla pro mě jakousi sondou do muslimského světa a to i s přihlédnutím k událostem z 11. září. Velice zdařilá kniha, která je zpestřením žánru a není usazena uvnitř tolik oblíbeného trojúhelníku Rusko-Čína-USA.

letadla tajné služby terorismus ponorky CIA dvojití agenti

Patrick Robinson
britská, 1940