Oko Chiméry

Oko Chiméry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12633/oko-chimery-12633.jpg 4 47 5

Helada série

1. kniha série Helada. Čtenář zde sleduje těžký život kolonistů na planetě Helada, pokryté pralesem plným nebezpečných tvorů. Kolonisté vytvořili jakousi pseudoantickou civilizaci; jména hrdinů znějí Odysseas, Loxias, Fillipos a podobně. Mají k dispozici moderní techniku, ale v jiných ohledech jsou na úrovni divokých lovců.

murdoch
murdoch
18.06.2023 5 z 5

K Oku chiméry jsem se dostal náhodou, a když pomineme poměrně asexuální a nedospělé chování hlavního hrdiny, tak... Absolutně úžasná sci-fi. Zdeněk Volný prostě umí.

StriderCZ
StriderCZ
11.10.2018 4 z 5

Vcelku čitelné české sci-fi. Úvod je lehce krkolomný, delší dobu mi trvalo, než jsem se začetl. Konec příběhu je napínavý a má spád.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova
21.06.2016 4 z 5

To jsem četla, když mi bylo 14 (a ne jednou). Co si vzpomínám, bylo to vynikající.
Dneska už jsem trochu náročnější, některé části děje bych klidně oželela a přála bych si to celkově umírněnější, ale to, co mě fascinovalo jako holku, je tu pořád - nádherný, pestrý mimozemský prales, tak živě popsaný, že mi jeho obraz nevymizel z hlavy celých dvacet let.

józi.odkudkam
józi.odkudkam
13.02.2015 4 z 5

Milé překvapení od českého autora, které je už teď s odstupem času lehce úsměvné, pořád ale má co nabídnout; S láskou k přírodě vymyšlenou faunu i flóru mimozemské planety, skvělé postavy (na strýce Loxia, jeho synovce Odyssea, nebo třeba věčného hochštaplera Ifikrata prostě nezapomenete, to garantuji) a hlavně nějak slunnou a pohodovou náladu. Další dva díly už jsou o něco slabší, ale pořád dostatečně zajímavé vývojem dění na Heladě i osudů jejích jednotlivých obyvatel. Knihy si na nic nehrají, jsou psány přístupným a vtřícných jazykem vhodným i pro mladšího čtenáře.

kosmi
kosmi
12.04.2014 5 z 5

To jsem cetl kdyz mi bylo asi 15. Co si vzpominam tak to bylo vynikajici.