Hazard

Hazard https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95507/bmid_hazard-NMs-95507.jpg 4 83 22

Při dostizích na Velké národní dojde k vraždě – jen pár kroků od bývalého žokeje Nicholase Foxtona je chladnokrevně zastřelen jeho kolega Herb Kovak. Vrah zmizí v davu a ihned se vyrojí spekulace o tom, že šlo o vyřizování účtů ve válce gangů. Nicholas senzačním domněnkám nevěří, ale brzy se ukáže, že jeho zdánlivě bezstarostný přítel žil nejspíše dvojím životem, a právě jeho učinil vykonavatelem své závěti. Odkaz, který Nicholasovi zanechal, má však hazardně vysokou cenu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Gamble , 2011

kuruteku
08.08.2023 3 z 5

Francis není jako Francis, u otce jsem více cítil sounáležitost se světem koní, tady mi to přijde jako kulisa. Ale je to čtivé i zajímavé. Takže vlastně se těším na další.

iceVS
18.07.2023 5 z 5

Dick Francis je srdcovka. Jen jsem si kdysi říkala, že tu závislost nebudu přesouvat i na syna. A vydržela jsem to docela dlouho :-) Knížka si ke mně cestu našla sama.
Samotnou by mě zajímalo, zda bych to poznala, kdybych nevěděla. Ale jo, vcelku nemám výhrad.

Luigi1
25.04.2023 5 z 5

Dobré čtení podle mě je to dobré pokračování práce jeho otce

Rapeh
02.02.2022 5 z 5

Dobré čtení, zajímavý spád. Líbilo se mi že autor předpokládá že ne každý čtenář zná finanční prostředí tak vše srozumitelně vysvětloval a nenarušilo to ani děj knihy

veronika9761
25.07.2021 4 z 5

Typicka francisovka. Nejak rychle mi utekla.

vlkcz
17.03.2021 5 z 5

Svižný děj, překvapivé zvraty, analytické postupy i přiměřená akce, žádná samoúčelná brutalita, špetka anglického humoru. Jo, když už detektivku, tak něco takového.

Jack93
26.08.2020 5 z 5

Kdybych nevěděl, že na obálce stojí jméno Felix, myslel bych si, že čtu další Dickovku. Je vidět, že se syn od svého otce mnohému přiučil, jelikož naprosto dokonale na něj navázal (nepochybně se na tom projevil i fakt, že poslední knihy za Dickova života vznikly společným úsilím). Hazard mě vtáhl do děje od úvodní věty. Doslova. Chytlavější začátek si nelze představit.
Moc se mi líbilo finanční prostředí, do něhož Francis mladší zasadil děj. Přestože jde tato oblast mimo mě, vše bylo srozumitelně vysvětleno. Zhruba v polovině knihy jsem se od čtení nemohl odtrhnout. Poté mi přišlo, že se děj trochu natahoval, ale nic to nemění na tom, že jsem se skvěle bavil až do konce. A závěrečné rozuzlení k tomu jen přispělo.
Nejpodstatnější rozdíl oproti Dickovkám mi přišel v tom, že hlavní hrdina není osamělý a nepotká svou lásku v průběhu děje, nýbrž je už zadaný. Po více než třech desítkách přečtených knih od Dicka Francise mě to ihned (v pozitivním slova smyslu) zarazilo.

Toffee
25.07.2020 4 z 5

Fajn čtení, detektivka co má spád. Typická francisovka. Felix má hodně načtený tatínkův styl a jede podle osvědčené šablony (tím ani jednoho nemíním snižovat), takže se čtenář dobře baví, je napnutý a přitom (pokud má francisovky taky načtené) si udělá "pořádek" v obvyklých podezřelých a nechá se unášet dějem.

munka
05.04.2019 5 z 5

Moja prvá kniha od tohto autora a to vďaka výzve. Veľmi dobre sa mi to čítalo. Napínavé až do konca. Aj keď som už v polovici knihy začala tušiť, kto za tým všetkým je, kniha potešila a neľutujem tento výber do výzvy.

Aires
28.04.2017 5 z 5

Výborná Francisovka jako vždy :) Dostihová tématika, statečný, mírně ironický hrdina, který má před sebou tolik smrtelných a nebezpečných nástrah, že se to dá nazvat přímo překážkovým dostihem :) Kniha napínavá jako řemen, s rychlým tempem a šokujícím spádem, že se vám občas podlomí kolena jak před pardubickým Taxisem :) Hazard prostě nemá chybu :)

Killerka
13.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Vše bylo takové neosobní a téma mne vyloženě také nenadchlo. Okolo strany 80 jsem si šla přečíst recenze, abych věděla, jestli má smysl číst dál. Včera jsem se do toho znovu pustila a knihu na jeden zátah dočetla, protože to najednou nabralo obrovský spád! Trochu mne zklamalo, že mne nepřekvapil konec, bylo to podle mne jasné celkem brzo, kdo je hlavní padouch...
Dávám 4 hvězdičky, protože knize něco chybí (více propracované postavy).

jan0504
07.05.2016 5 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie. Felix ide pekne v otcových šľapajách. Číta sa to absolútne v pohode a pekne to šľape...

Disease
02.11.2015 3 z 5

V pohodě, Felix má tátův styl dobře najetý, včetně snadno prokouknutelného "nečekaného" pachatele.

Illaa
26.08.2014 4 z 5

Velice podařená detektivka. Kniha mě bavila od začátku do konce. Dostihové prostředí není úplně šálek mého čaje, ale jelikož se tam neobjevovalo příliš často, byla to příjemná změna. Knihu bych určitě doporučila.

Ben Nevis
25.07.2014 4 z 5

Kniha se četla jednoduše, protože je jednoduchá - příběh i sloh. Dicka Francise jsem nečetla, tak nemám s čím srovnávat. Ale detektivní příběh měl spád a rodinná zápletka se mi taky líbila. Alespoň něco jiného než běžné klišé se zamilováním do spoluvyšetřovatelky nebo oběti.

Akorát doufám, že s těmi byrokratickými obstrukcemi, které provází každá dotace EU, je ten příběh naprostá fikce. :-)

lenocka2013
25.06.2014 4 z 5

Čítala sa perfektne.

Hella
12.02.2014 4 z 5

Bezva počtení, nepoznáte rozdíl mezi Dickem a Felixem! Mělo to spád, napětí, uvěřitelnost.... zkrátka prima, doporučuji.

marwinmh
28.01.2014 4 z 5

Má druhá kniha v životě z dostihového prostředí a musím uznat, že se mi četla velmi dobře. Zajímavá zápletka, mělo to spád. Rozhodně nelituji času stráveného s touto knihou.

jarin58
18.12.2013 4 z 5

Paráda,jen konec rozhodl o čtyrech hvězdách.

jaja64646460
04.11.2012 5 z 5

Syn Dicka Francise , Felix se potatil. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Už se těším na další. Jen tak dál.