Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy...celý text

Speciální vydání pracovního scénáře.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.62192

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

veronika3072
předevčírem

Že začátku jsem so to užívala ale jak se to presunulo do druheho dějství a objevila se ona(kdo četl vi) tak to šlo z kopce a byla jsem zklamaná víc a víc. Začalo to by typické klišé. Jsem velká fanynka HP a miluju ho od 1 až po 7 ale tohle je mizerný výkon na joanne

Paja58
předevčírem

Podle mě úžasné pokračování Harryho Pottra a doufám že někdy vyjde i film.

versusKnihy
předevčírem

Radost při návratu do kouzelnického světa trvá bohužel krátkou chvíli, poté nastává velké vystřízlivění. Autoři se do knihy snažili nacpat co nejvíce odkazů na předešlé díly. Návrat skoro všech postav působí velmi nuceně. Dějové zvraty jsou mimořádně hloupé a všichni se chovají bezmyšlenkovitě. Největší plus knihy jsou nové hlavní postavy, ale díky divadelnímu zpracování není čas na hlubší charaktery. Více jsem se o knížce rozepsal na www.mojeknizky.estranky.cz

Niu
předevčírem

Jako člověk, který přečetl sérii Harryho Pottera sedmkrát a teď čtu knížky v angličtině, jsem si nemohla nepřečíst :-) toto dílo. Jsem ráda, že jsem se nezalekla psaní ve formě scénáře. Kupodivu se to četlo dobře. Knihu jsem přečetla za jeden den a troufám si říct, že ne naposledy. Moc se mi líbilo prolínání časů, alternativní světy a to, jak se v nich měnily osudy postav. Kniha se mi opravdu moc líbila.

anibeni

Tuhle knihu neberu jako pokračování knih o HP, ale jen jako jakýsi pokus o divadelní představení na téma HP. V tom případě to nebylo špatné čtení...
V opačném případě bych být autory na pokračování Harryho nesahala. I když mi bylo líto, že série o Harrym skončila,tak prostě skončila a konec by měl zůstat koncem...

Filchie

Hodnotit - nebo i jen popsat - tuhle knihu je těžké. Pravda je, že zklamaná jsem nebyla, ale to hlavně proto, že jsem si přečetla pár recenzí těch, kteří Prokleté dítě četli v angličtině, a tak jsem od toho v podstatě nic nečekala. Musím ale říct, že kdybych se na knížku fakt těšila, byla by nejspíš docela velkým zklamáním. Takhle mě mohla překvapit už jen příjemně, což se i trochu stalo; ale přesto se našlo dost opravdu hloupých částí, kterých bylo bohužel mnohem víc než těch pěkných.
Je podle mě blbost vydávat Prokleté dítě za osmý díl série nebo snad za oficiální pokračování. Já to beru spíš jako takovou fanfikci, kterých na internetu najdeme mraky a které by teoreticky mohly být pravdivé, ale pokud člověk nechce, za pravdu to prostě nepovažuje.

Zornaddie

Kniha se mi velmi líbila, nechápu tady ty komentáře, pokračování jak má být.

Lana33

Nemůžu říct, že jsem se nějak těšila na tuto knihu, ale říkala jsem si, že když už jsem přečetla několikrát prvních 7 dílů, tak musím přečíst i tuhle knihu. Teď k té knize. No...nechci říct, že to bylo zklamání, ale na prvních 7 dílů to nemá a není to ani tím, že to je divadelní hra. Nápad s obracečem času je zajímavý, ale celé to je takové...nešťavnaté. Dávam 3 hvězdy hlavně za Malfoye a jeho syna.

Bella1

Zklamání. Možná že byl člověk jenom moc namlsanej předchozími knížkami, tak od toho čekal trochu víc. Na rozdíl od ostatních knížek se k téhle fakt nebudu vracet. Asi je to hlavně proto že tady už bylo autorů víc a je to na tom znát.

fereny

Je třeba si uvědomit, že to není román, ale divadelní hra. A taky, že to není „pokračování“, že prostě chtěli sehrát divadlo na motiv HP. Pak je to skvělé. :) Celý děj je o rodinných, popř. přátelských vztazích. Ráda jsem si připomněla své oblíbené postavy, ráda jsem je znovu „slyšela“ promluvit, ačkoliv neřekli nic nového :D Je to taková zpestřující koncovka.

luba65

Hm, velké očekávání, ale....
Pěkně se četla a my, coby příznivci Harry jsme si tam našli spoustu hezkého. Vydání této knihy bylo spíš ze setrvačnosti, ale šest dílů Harryho bylo už dost.

malinkamajinka

Ach jo :/ Knihu jsem koupila za 499 Kč, ale cenu má tak 100 Korun. Rowlingová se moc nepředvedla :( Pro mne rozhodně nejslabší díl celé ságy Harry Potter. V knize jsem se ztrácela a přečetla jsem ji za ani ne den. Propadák :(

Karola050716

Docela čtivé, ale nedotažené. Hra na alternativní vesmíry byla zajímavá, ale nebylo to ono..i když bylo fajn se do kouzelného světa na chvilku vrátit a potkat znovu tu nejlepší postavu série.

kellee

neplánovala som knihu čítať, ale dostala som od manžela ako darček a som mu naozaj vďačná Kniha sa mi veľmi páčila. Zmenený Draco sa mi asi páčil najviac. Koniec mi prišiel ale príliš zrýchlený

Hoblinka

Slabota.

Cvrčekk

Původně jsem neměla v úmyslu tuhle knihu číst, ale nakonec jsem si řekla, že je to tak trochu povinnost. Nebyl to úplně nejlepší nápad. S knihami ve formě scénářů nemám problém, takže tohohle se moje hodnocení netýká.
Připadalo mi to jako ne příliš dobře napsané fanfiction, chování postav vůbec nedávalo smysl s ohledem na to, jakou charakteristiku jim JKR vybudovala během sedmi knih a celá zápletka je naprosto o ničem.
Nečekala jsem plnohodnotné pokračování HP, ale tohle...

Asdis

Tuto knihu jsem neplánovala si koupit. Pročítala jsem komentáře, recenze. Většina z nich byla negativní. Jsem ráda, že jsem neudělala hloupou chybu. Knihu jsem si koupila a hned začala číst.
Musím říct, že i přes veškeré negativní komentáře se mi kniha líbila. Na můj vkus moc krátká, což mě velice mrzelo. Ačkoliv je psána ve formě scénáře... No a co. J.K.R. odvedla se svými kolegy dobrou práci.
Knihu jsem přečetla za jeden den a nyní lituji toho, že jsem četla tak hrozně moc rychle. Chtěla bych se znovu vrátit do toho úžasného kouzelného světa, připojit se k Harrymu, Hermioně a Ronovi.

DominaCZ

Tohle není život Harryho o x let později.
Tohle je matlanina a přiživení se na něčem, co bude fungovat navždy.
Je tam tolik věcí, co mě štvou !!!
Minervě M. musí být notně let - když přišel Harry, bylo jí vzhledem k jejímu vzhledu řekněme 50-60 ... teď je o 26 let později - to jako pořád učí ??
Počůranej Harry jako malej u Dursleyových...?
Oslovení ALBÍKU ??
Všichni se chovají a mluví neskutečně hloupě - rodiče jsou před 40tkou jako děti a děcka, hlavně Rose, jsou naopak otravně přechytralí.
Opakují se předešlé díly v konání dětí, aby jakože bylo znát, jak moc jsou po svých rodičích.
Poté, když je jim 14, je z Albíka hnusnej parchant, kterej se posmívá Harryho minulosti.
Jsme na přijímání pod kloboukem, a ihned poté na hodině létání, a poté na nádraží o rok později...Pragmatická Hermiona nabízí nezrale nejistému Harrymu KARAMELKU v kanclu na Ministerstvu.
Ron dělá príma (=trapný) kousky se svým nosem.....

wtf ?!!!

Sorry, tohle pro mě odpadem a zklamáním skutečně je.

KingKylie

Jsem velký Potterhead, mám celou sérii přečtenou snad milionkrát jak v češtině, tak i v angličtině. Hodně lidem se kniha nelíbí. Já v knize taky nevidím to pravé kouzlo, jaké mají předešlé knihy o Harrym. Nemůžu však říct, že je nějak špatná. I když jsem hodně velký fanoušek, tak bych byla nejradši, aby už to nechala, tak, jak to je. Pro mě už byl příběh o Harrym prostě uzavřený a ona ho znova otevřela. Za to bych ale ocenila nějakou pořádnou knihu o Lily a Pobertech, myslím, že by se tím nic moc nezkazilo.

justinka

přála jsem si k vánocům...nemusíte se bát kniha sice nejsou úplně staré časy ale i tak jsem se do ní začetla. kupujte,listujte a hlavně čtětě!!!!

mstychov

Dávám 4 hvězdičky za to, že je to scénář. Ze začátku jsem s tím měla dost problém a nemohla jsem se ke čtení vůbec dokopat, takže jsem to četla po kouskách. Jakmile ale začal být příběh napínavý, tak už jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout a dělala jsem vše proto, abych ji mohla co nejdříve přečíst. Moc se mi obsahově líbila. Ten konec mohl být více propracovaný, ale jinak super! Určitě stojí za přečtení a věříám, že nezůstane u jednoho přečtení.

galadrielin

Tahle kniha neměla nikdy vzniknout. Budu předstírat, že vůbec neexistuje.

kuwu

Trochu jsem měla strach z toho jak se mi bude číst, ale musí říct, že pecka! Děj pěkný, zvláště se mi líbilo konečné propojení Draca a Harryho.

knihomol5555458

trochu sem se bál že se bude dost odlišovat ale byl to skvost mistrovská práce.

Ajinka126

Nemohu jinak než to doporučit a zařadit mezi oblíbené knihy. Je to krásně napsané a krásně podané. I když je to "jen" vydaná divadelní hra, tak mi to jako čtenáři a fanouškovi poskytlo úžasný zážitek.

pavla.ctenarka

Vlastně to asi bylo lepší než jsem čekala. Příběh je fajn a je to samozřejmě hra, takže tak k tomu přistupuji. Osobně bych možná i hodnotila pěti hvězdičkami, kdyby to byla klasická beletrie (zápletka se mi opravdu líbila, příjemné připomenutí starých časů), ale záměr tvůrců chápu. Je tam poměrně dost nejrůznějších efektů, opravdu bych ráda viděla divadelní zpracování.

twerkit

Já nevím.. Mně se kniha celkem líbila. Když si člověk uvědomí, že knihu nepsala Rowlingová tak kniha ani nezklame :). Děj obsahoval vcelku logické pokračování. Za mě příjemný zážitek

Malarkey

Ten, kdo knihu nečetl, nechť můj komentář raději nečte. Jakožto poctivý fanoušek Harryho Pottera, který prošel mým životem stejně tak, jako ubíhaly roky mého dětství, jsem nemohl jinak, než se o další díl vysloveně zajímat. Dal jsem si ale čas, než jsem se do samotné knihy začetl a mezitím jsem nechal lidi kolem sebe se o tom bavit. Vlastně se nejedná o knihu jako takovou, ale to tu všichni bezesporu ví. Po přečtení ale můžu říct, že s plno věcmi nesouhlasím. Třeba prvních třicet stránek ubíhaly pomalu co kapitola, to jeden rok, což se mi osobně moc nelíbilo. Naštěstí se ale tento časový posun rychle tvůrci zastavili a stejně tak se ustálil i příběh, který se sice jeví hrozně zajímavě, ale v podstatě si s časovými smyčkami dělá vysloveně co chce tak, jak se mu to hodí. Chápu ale, že Rowlingová chtěla pár věcí vyjasnit a uzavřít, což se jí vlastně povedlo. Také s příběhem trošku pokročila a ukázala nám, že jaký otec, takový syn. Škoda jen, že vlivem divadelní hry, je, co se čtení týče, tento kousek takovou jednohubkou, kterou, když chcete, zkousnete na posezení při nedělním odpoledni.

Swimminggirl

Ze začátku jsem si nebyla jistá zda se mi to bude líbit. Ještě před přečtením jsem koukala na recenze z předchozích dílů kde se to téměř 100% lidí velice líbila a potom jsem se podívala na recenze na tento díl kde to bylo tak padesát na padesát. Mé obavy se tím ještě zvětšily. Musím ale říct, že byly naprosto zbytečné. Kniha byla úžasná, moc se mi líbilo celkové zpracování knihy. A pokud bude filmové zpracování se známými herci ( Daniel Radclife, Ruper Grint, Emma Watson..................) tak na něm rozhodně nebudu chybět. Chtěla bych tímto autorům také poděkovat

borknagar

Milé překvapení. Kniha, kterou jsem neměl chuť číst a nebrat na zřetel, že vůbec vyšla. Ale stejnak si ke mně cestičku našla. A jelikož se jedná o scénář k divadelní hře a textu není mnoho, Harry zabral pár hodin příjemného počtení. Scénář je psaný čtivě, zajímavě a spolu s u mě oblíbeným cestováním v čase, neberu knihu jako ztrátu času. Naopak, doporučuji všem, kteří se rády vracejí do kouzelného světa Harryho Pottera. A ponaučení z toho plynoucí? Nezatracovat knihy, které jsme nepřečetly, nikdy nevíte, jaký kouzelný příběh se v nich skrývá............