Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které ... celý text

Speciální vydání pracovního scénáře.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.62911

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

MonikaJanka
včera

To Dominika76: Dá sa to zaradiť do "kniha s jménem v názvu." alebo do "kniha odohrávajíci se na ostrově."

Dominika76
včera

viete mi niekto poradiť, kde sa táto kniha dá zaradiť do čitateľskej výzvy?

juliamonte
včera

Rychle přečteno, vcelku zábavné a chytlavé , avšak kritiky by se dalo vykopat mraky..Tak například kritizuji celou knihu a to tak,že je to zkrátka FANFIKCE..Jako nic jiného mi to nepřišlo, zkrátka okolnosti ( např. Hermiona ministryní kouzel apod.) jsou přesně tak,jak by to chtěl každý fanoušek a to mě na knize zklamalo.. jinak hodnotím vcelku pěkně

Aivinka
předevčírem

Knihu jsem přečetla za jeden den. Příběh byl dobrý ale spracování trochu pokulhávalo. Čekala jsem víc. Zklamalo mě že kniha byla napsána formou divadelní hry.

Akisi

Kniha měla své světlé stránky, ale bylo jich pomálu. Přeplácané, předvídatelné, plné sentimentálních keců, které nikoho nezajímaly. Postavy, které známe z dřívějška, podle mě jednaly dost mimo svůj charakter.
Uvítala bych spíš něco z časů Pobertů nebo prostě z minulosti, v tom světě je spousta možností a příběhů, ale Harry Potter by už podle mě měl zůstat ukončen.

supermarket13

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli knihu číst nebo ne a bohužel jsem se špatně rozhodla a k přečtení se odhodlala. Původní díly jsou skvělé (až na poslední kapitolu sedmé knihy), ale toto je dost nezdařilá snaha o pokračování. Postavy jsou vylíčeny dost plytce - asi jako by autor měl k dipozici výtah charakteru postav o 3 větách a s ním pracoval bez ohledu na to, co se dělo v předchozích dílech. Celý děj mi přijde naprosto nepromyšlený a jen se stupňuje utrpení čtenáře přidáváním zápletek s cestováním tam a zpět.
Kniha je v podstatě o zpovykaném puberťákovi a latentním homosexuálovi a děj sem tam prokládají sladkobolné scény snažící se ze čtenáře násilím vyždímat nějakou emoci. Jedinou emoci, kterou ovšem ze mě vyždímali, je lítost, že se někdo pokusil chabě vzkřísit příběh, který skončil.

Abnička

Tato kniha mě vůbec nenadchla. Všechny předchozí díly jsem si zamilovala, ale toto bylo (tedy pro mě) strašné zklamání. Dialogy byly velice nezáživné a než se něco stalo tak to trvalo věčnost.

Laf

Líbilo se mi to. Byla jsem mile překvapena, že i pokračování bylo dobře napsané.

terush2300

Dávám 2* a to jen díky tomu, že jsem se díky téhle knize ještě více zamilovala do Draca

milan1315

Trapas. Totálně tupé a neživé dialogy, celé napsáno jazykem třináctiletého dítěte. Chápu, že některé zaryté fanoušky vzrušuje už jen samotné slovo Potter, ale nezaujatý čtenář jen vrtí hlavou. Tohle se fakt prodává?

Suou

Príbeh napísaný ako za 5 minút... ale bolo to "fajn" :)
Kedže som veľký fanúšik Dramion tak som veľmi rád, keď tu boli narážky od Dracovho syna na Hermioninu dcéru.
Ale príbeh otca čo nechápe svojho syna ... pardon ale toto je až príliš.

Thomas.on

Harryho Pottera a jeho ságu jsem četl a byla fajn. Chápu, že se veze na potterovské vlně, ale nemohl jsem se zbavit dojmu, že to trochu násilně naroubované. Nicméně, z pohledu přepsané divadelní hry OK. Plný počet to nemůže dostat, ale úplná ztráta času to taky není. Jsou i horší knihy, takže zlatý střed. Doporučení k přečtení bych ale pokud nejste potterovský fanda nedal.

JessyPitt

Dávám 4 hvězdy za to, že je to trochu návrat do Bradavic. I když už to pokračování prostě nemá šťávu. Původní příběhy byli úplně někde jinde a už se asi nikdy v pokračování nedostanou tam kde to prostě bylo. Měla jsem vypůjčeno z knihovny, upřímně koupit jí novou tak je mi líto peněz a bohužel ta knížka za ty peníze není adekvátní......

Klaruš21

Tato kniha se mi moc líbila. Sice jsem si ze začátku musela zvyknout na typ psaní pomocí scénáře, ale jinak mě děj hodně zaujal. Ze začátku trochu nudnější, ale postupně se to zlepšovalo. Za mě 3 z 5 hvězd :)

leleia

Po dlouhé době jsem se odhodlala a Prokleté dítě znovu otevřela. Bohužel, stále mi to přijde jako nepříliš zdařilá parodie všeho, co jsem na původním HP milovala.
Jednou ukončené příběhy je opravdu lepší nechat spát.

ComposeAdela

Četla jsem anglicky, díky čemuž jsem byla ráda, že se jedná o formu scénáře - žádné popisy věcí plné slov, kterým nerozumím.
Snad i proto jsem ji přečetla velice rychle, ale možná to bylo tím, že mě zkrátka bavila. Ano, v některých chvílích byla pro mě trochu očekávatelná, protože čím praštěnější teorii si o následujících chvílích v knize vytvoříte, tím větší šance, že se trefíte :D

WexxAr-ka

Uprimne - v detstvi jsem precetla pulku prvniho dilu, jakmile Harry prijel do Bradavic, kniha me prestala bavit a nikdy jsem se k ni nevratila... Filmy jsem videla vsechny, ale sama bych si je nepustila. Takze opravdu nepatrim mezi velke fandy teto serie.
Mozna proto mam od ostatnich dilu odstup a hodnotim 4 hvezdami, protoze mi v knize temer nic nechybelo :) jen tedy nejaka "wooow scena", ktera by delala knihu nezapomenutelnou

Ali_xy

Dlouho jsem odolávala této knize, až jsem si řekla, že je potřeba se na to taky podívat a posoudit. Neměla jsem bůhví jaká očekávání, že to bude bomba...ale..musím říci, že se mi pojetí příběhu moc líbilo. Předně se mi líbil po dlouhé době pocit, že čtu a nevím, jak to dopadne (jako fanoušek sem tam nějaký ten díl vezmu do ruky a přečtu..je to krása, ale už to nikdy nebude takové, jako když jsem to hltala do noci a čekala, kdo bude Zmijozelův dědic, kdo je ten princ dvojí krve a tak..). S kvalitou předchozích 7 dílů to nelze tak úplně srovnávat, ale svým způsobem tento díl mě protáhl celou sérií různými narážkami, vzpomínkami, což mi přišlo fajn. A musím se přiznat, že jsem si tak říkala, jak ta dvojka Albus-Scorpius je fajn a že by mi ani nevadila nová série s touto dvojicí..už pro ten pocit nových příběhů :)
Hodnotím to jako velmi povedenou fan fiction.

Leenah

Kdybych měla tuhle knihu popsat jedním slovem, použila bych asi slovo "zbytečná". Nepřináší podle mě totiž žádnou přidanou hodnotu k ostatním HP knížkám a v mnohém mi snad dokonce i něco vzala. Myslím tím hlavně to, že vlastnosti, které jsem měla na hlavních postavách HP série ráda a vážila si jich, jsou tady najednou vykreslené jinak, hůř. Knihu jsem přečetla během jednoho večera, ne však protože by mě tak bavila, ale protože už jsem prostě jen chtěla mít klid, že to dočtu. Už vůbec mě nenadchl nápad s obracečem času, protože kdyby to takhle v kouzelnickém světě fungovalo, žádné dějiny by vůbec nebyly jisté a člověk by se vlastně nemohl radovat z dobrého konce, protože to ještě může všechno být jinak. A navíc téma měnění minulosti bylo zpracované už tolikrát, že mi to přijde ohrané a opravdu prostě zbytečné. Dala bych snad i méně než 3 hvězdy, ale je to Harry Potter, takže mi to moje nebelvírské srdce nedovolí..... :)

Angie91

Hodně dlouho mi ležela tahle kniha doma. Koukala jsem se na pěknou obálku a přemýšlela, zda se do toho vůbec mám pustit nebo nikoliv. Byla bych ale velmi špatný "Pottrovec", kdybych ji tam nechala ležet jen ladem skladem. Mnohé z mých obav se vyplnily, a byly to právě ty obavy, díky kterým jsem to čtení odkládala.
Tak za prvé je až neuvěřitelně cítit, že Rowlingová stála někde v pozadí a že knihu nepsala. První stránky mají hodně nádechu ze starých dílů knih, ale ani se nestačíte divit a najednou jste v druhém ročníku, ve třetím, ve čtvrtém. Problém vztahu mezi otcem a synem mi přišel plytký. Přátelství mezi Scorpiusem a Albusem mi přišlo velmi dobře napsané, vztah mezi Hermionou a Ronem byl vcelku divný, protože kdo knihy o Harrym zná ví, že by se Hermiona takhle patologicky nikdy nechovala. Nakonec nejzajímavější linkou byl Draco a jeho zdrcující a čisté přiznání lásky k zemřelé ženě.
Byla chyba vydávat a parazitovat na ději, které mělo v našich srdcích zůstat čisté a nedotčené - maximálně poskvrněné pravou Rowlingovou. Nehledě na to, že se člověk musí ptát na spoustu věcí a nepřesností. Jako třeba kdy vlastně stihla Bellatrix stihnout otěhotnět a porodit dítě Pánovi zla? A byl by toho Voldemort vůbec schopný? Jaká byla motivace hlavní záporné hrdinky, proč je ze Snapea najednou takový malý roztomilý králíček? A proč se až ke konci knihy mluví i o druhém dítěti Hermiony a Rona, Hugovi? A neměli být Harry s Ronem bystrozory? Podle původních slov Rowlingové měl Ron pomáhat v krámku bratrovi jen chvíli a pak se měl připojit k Harrymu? A Hermiona jako ministryně? Není to už trochu přitažené za vlasy?
Možná jsem se rozepsala, ale já jsem zklamaná z celkové plytkosti a nesrozumitelnosti, mělo to zůstat jen jako divadelní předloha, netisknutá na drahocenný papír.

Lucibuska

Bavilo mě to, ale neuchvátilo me to tolik jako předchozí díly HP.

Breberuše

Neskutečně jsem se na ni těšila, protože jsem fanda HP. Musím ale říct, že tohle je jedna z nejhorších knih, co jsem četla. Žádné kouzlo HP, přeplácané a zbytečné...

naninka05

Když jsem knihu brala do ruk, tak jsem nevěděla co mám očekávat. Přečetla jsem jí celkem rychle a líbila se mi, ale dávám 4* jelikož jsem se ztrácela v tom datování....vrácení do minulosti. Přece Harry dostane v prvním knižním díle Nymbus 2000, a tady skáčeme do minulosti, kdy se píše rok 1995, a to už je Harry ve 4 ročníku?. Tak nevim celkem mi to datování nesedělo. A kdyby to bylo napsané jako román a ne jako divadelní hra bylo by to lepší. :)

Vivi007

Na knize je vidět že ji psal i někdo jiný než Rowlingová, třeba Malfoy se chová úplně jinak než v klasické Potterovské sérii. Dávám čtyři hvězdy protože podle mně to není úplně nejlepší, ale je spousta mnohem horších knížek.

Atlantis

Půjdu asi dost proti proudu, ale čekal jsem něco mnohem horšího a celkem jsem se bavil.
Ano, postavy mnohdy mají charaktery, které na ně prostě nepasují a cestování časem někdy až bolí (čekáme v přítomnosti, až někdo změní minulost? Vážně? Proboha, to si ani jeden z asi osmnácti scénáristů nemohl načíst nějaké sci-fi?), ale já byl za návrat do Potterovského světa rád.
Naprosto ale nechápu, jak tento scénář může fungovat na jevišti. Podle mého je tam až příliš fantazijních prvků.

Šárík001

Harry Potter je klasika, kterou zná snad každý. Původní sérii jsem četla opravdu hodně dávno. Líbily se mi dospělé postavy, které známe již z dřívějška. Tedy, abych to upřesnila, líbily se mi jejich různé alternativy. A Albus a Scorpius. Dá se tahle dvojka vůbec popsat slovy? Trochu mne zklamalo, že jsem hlavního padoucha podezírala hned ze začátku, ale na zážitku mi to neubralo, takže jsem spokojena. Navíc mimo jiné naprosto zbožňuji divadlo, takže pro mne byla forma scénáře požehnáním.

KetrinZel

Já žasnu z komentářů, které zde jsou. Vždyť to není kniha, ale SCÉNÁŘ a ještě k tomu pracovní verze. Musí tam být přímá řeč a děje se tam také moc nevejde. Viděl jste někdo tu divadelní hru? Vždyť zde srovnáváte nesrovnatelné!!!
Já jsem tedy asi na rozdíl od ostatních neočekávala žádný senzační příběh. Moc mile mi překvapila návaznost i dozrání hrdinů především v rodiče. I obrácení Draca se dalo z mého pohledu čekat, vždyť tady šlo o jejich děti a navíc mu Harry zachránil kdysi život.
Bohužel lidé nechápou (jak tady čtu), že se nejedná o KNIHU, ale o scénář a stále se to snaží zařadit do série. Ale nestojí to vedle sebe.

juckey

Co to je? Ty brďo. Děj neuvěřitelně trpí formou a forma kurňa trpí dějem. První knížka, kterou jsem si přečetla po státnicích, na kterou jsem se těšila půl roku a jsem zklamaná jak malý Kája, když mu babička řekne, že dědu odvezla záchranka s akutní cirhózou všeho a při tom mu přejela psa. Je tam pár světlých okamžiků, ano, ale ty nepříliš kvalitní převažují. *SPOILER ALERT* Sice se na chvilku vrátil Snape a Brumbál, ale taky Voldemort a to, co se kolem nich točí, to je tak neuvěřitelně vycucané kdoví z kama (z prstu teda rozhodně ne), až to fyzicky bolí. Dialogy slabé jak sviňa, postavy ujdou, Draco už není hajzl (hajzl mu víc slušel) a to je všechno. Ponaučení: rýžování se nevyplácí.

AelinAshryver
29. květnaodpad!

Od této knížky jsem předem mnoho neočekávala, neboť já osobně už považuji ságu Harry Potter za ukončenou a také proto, že celou tuto knihu nenapsala Rowlingová. Ale že to bude tak špatné, to jsem nečekala.
U knížky mi ani příliš nevadilo, že je psána jako divadelní hra, na to jsem si rychle zvykla. Co se mi velmi nelíbilo, byl už celkový motiv knížky - cestování časem a různé oživování dávno mrtvých postav. Chování postav bylo naprosto odlišné, než v předchozích dílech. (Vypěstujeme si představu o charakteru Harryho Pottera, každý v kouzelnickém světě ví, že by se nechal zabít pro své přátele a vlastně i rodinu a potom řekne Harry svému dítěti, že občas nechce aby to byl jeho syn??? Poté, co se v sedmičce rozhádá s Lupinem kvůli rozdílnému názoru ohledně rodiny a žebříčku priorit???? To jako vážně?????)
Přišlo mi, že autoři knihy už nevěděli co, a tak do knihy nacpali nejznámější situace z původní série a vylepšili to naprostými hloupostmi, které jsou trochu jako parodie na předchozí knihy. A potom - Voldemortova dcera? To jako vážně? To už tam rovnou mohli napsat, že Voldemort obživl, omluvil se a prohlásil, že Harry je vlastně jeho kamarád a poté opět umřel. Přišlo by mi to stejně absurdní...
Myslím, že tato kniha se mohla líbit lidem, kteří buď nečetli Harryho Pottera, nebo původní sérii nepovažují za povedenou a tuto zpotvořeninu ano. Ale pro milovníky Harryho Pottera, mezi které bych sebe také zařadila, je tato kniha velkým zklamáním. Kdyby kniha stála sama o sobě, možná bych hodnotila tak dvěma hvězdami. Ale když je to pokračování Harryho Pottera a ještě se to tak provokativně jmenuje... Lituji, ale nemohu hodnotit lépe. Upřímně mě mrzí, že jsem knihu četla a zkazila si tak Pravého Harryho Pottera.

Milovnicekoní

Výborná kniha, můžu jen doporučit ;).