Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy...celý text

Speciální vydání pracovního scénáře.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.61879

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

sipkulka
včera

Pokud se člověk přenese přes to že čte vlastně scénář (což se mi povedlo asi po 5 stránce), tak příběh ve kterém pokračuje osud H.P. jeho rodiny a přátel je velmi čtivý, zajímavý a vrátil mě do mladých let kdy jsem H.P. ,,naprosto žrala´´ a celou sérii o něm přečetla několikrát za sebou. Hvězdičku ubírám pouze z důvodu že už jsem velká holka a i přes to že se mi pokračování líbilo tak postrádalo jakýsi wau efekt, který jsem od knihy očekávala.

Isew
včera

Smršť nepříznivých komentářů mě od přečtení knihy odrazovala. Dlouho jsem se jí vyhýbala. Kdyby ji neměli v knihovně zrovna vystavenou (ještě voněla novotou), asi bych se k ní nedostala. Půjčila jsem si ji a vůbec nelituji. Rozhodně mě bavila víc, než třeba tolik chválený pátý díl. Byla strhující, napínavá, zábavná a přečetla jsem ji jedním dechem. Takže pro ty, kteří si vybírají knihy podle komentářů, nenechte se odradit.

Terezz123
včera

Vzhledem k očekávání mě kniha poměrně zklamala. Možná je to tím, že je psána jinou formou než všechny ostatní a nebo tím, že ji nepsala sama Rowlingová. Podle mě už tvůrci nevěděli co vymyslet tak se snažili děj oživit něčím "zajímavým", dle mého názoru je tahle kniha zbytečná a neberu ji jako součást příběhu.

aLČAc
včera

Super knížka, normální Harry Potter je lepší, ale toto stojí za přečtení. Moc se mi líbila.

anavi2009
předevčírem

Tak tohle byla jedna z nejhorších knih,které jsem v poslední době četla. Harryho Pottera mám ráda,ale TOHLE! To jsem teda nečekala..
SPOILER
Voldemort má dceru s Belatix a nikde v předchozích dílech o ní nebyla zmínka? Celé to jen čerpá z předchozích dílů a je neuvěřitelné,ze to J.K.pustila do světa. A to co se stalo z Harryho.. A z Rona je jen trouba,udělali z něho totálního hlupáka.. Otřes.
Ještě ze je to tak krátké a přečetla jsem to za den..

HaDráček
předevčírem

Nepromyšlený děj, špatný pokus o napětí, překlad jako do telenovely, hlavní hrdinové se chovají jako kdyby přišli o rozum. Miluji knihy Harryho Pottera od paní Rowlingové, ale tento osmý příběh neměl nikdy spatřit světlo světa.

MorbidCuriosity
předevčírem

Nejak nevim, co si o knize myslet. Pokud bych ji mela ohodnotit jako takovou, tak nebyla uplne marna. Nicmene pokud ji mam hodnotit vzhledem k predeslym dilum Harryho Pottera, pak je to vec priserna. Je to jako cist nejakou fanfikci. Podle meho skromneho nazoru by se postavy z HP v nekterych situacich rozhodne nezachovali tak, jako v teto knize. Proto pokud jste knihu jeste necetli a cist chcete, zkuste pri tom zapomenout na to, ze existuje nejaky Harry Potter a ctete ji jako uplnou novinku. Mozna se vam pak podari si knihu aspon trochu uzit.

FreddyFeasbear

Pěkná kniha, byla zajímavá

Arianne

Bylo prijemne se opet vratit do Bradavic..az na to, ze jsme tam vlastne tak uplne nebyli. Navazala jsem a precetla si pred tim znovu celou serii. Velika cast kouzla sveta bradavic se ale ztratila ve scenarovem zpracovani. Skoda. Ale kdyz se nad tim clovek moc nezamysli a proate cte, jw to takova symbolicka tecka za Relikviemi smrti, vzhledem k tomu, ze se knizka da prelouskat behem 2 hodin, jakoby to ani nebyl novy pribeh, ale posledni kapitola posledni knihy.
Necekala jsem od toho nic velkeho, takze ani nejsem moc zklamana.

KaterinaVolhejn

Přestože mě návrat do Bradavic potěšil, Rowlingové se nic nevyrovná :) Ikdyž se ostatní snažili, nedokážou se jejímu psaní vyrovnat... Dokud se do toho nepustí ona sama, nikdy to nebude stát za pět hvězdiček :)

christiey14

Pro mě, co jsem odkojená na Harrym docela zklamání. Podle mého měla série z Bradavic zůstat ukončena a ne se pokoušet o návrat po tolika letech. I tak jsem ale ráda že jsem se mohla vrátit aspoň chvilku do Harryho světa.

Sorrow

Hodně špatný pokus o vtip...Překombinovanost, nelogičnosti, faktické chyby, příšerné postavy, popření původní série, nic moc překlad...Našla bych toho ještě spousty a spousty, tohle ale myslím k odrazení od čtení stačí...Zklamání na plné čáře (a to jsem měla nulová očekávání).

meinita

Sice jsem knihu přečetla za jedno odpoledne, neb je prosta sáhodlouhých Rowlingovských popisů, ale pointa/příběh mne dost zklamala. Asi je to hlavně proto, že Harry Potter nasadil laťku velmi vysoko, troufám si říct, že v mém dětství žádný jiný příběh ho nepředčil. V této povídce je ale HP pouze jakási kreatura, loutka, se kterou okolní svět mává...což absolutně popírá myšlenku HP...

Soda14

Co to vidím? Většina poslední komentářů kritika? Já jsem naprosto nadšen, knihu jsem "slupl" za dva dny a nejradši bych si to dal znovu. Má to dle mě skvělý děj, který mi na ostatní díly i perfektně navazuje. V hlavě jsem si přehrával film při čtení této knihy a bude to velkolepé, pokud se to někdy zfilmuje. Jako velký fanoušek Harryho Pottera (spíše hlavně Hermiony :) ) rozhodně nejsem zklamán a mohu doporučit všem! :)

alithea

Nebojím se říct, že každý druhý autor fanfiction by to napsal lépe. Nepromyšlený děj, nelogičnost, popření původní série... Skoro se stydím položit to vedle ostatních dílů. Těšení bylo veliké, ale následné zklamání bohužel taky.

Makaja

Jednoduše, pro mě nic moc. Možná už jsem příliš vyrostla za tu dobu mezi HP a tímto, ale nějak mě to nechytlo a ani ta forma mi nepřišla zajímavá, v rámci studia jsem přečetla několik divadelních scénářů a tak jsem trochu srovnávala i z tohoto pohledu. Přečetla jsem rychle, se zájmem a jistou nostalgií, nic moc to ve mně ale nezanechalo a znovu už číst nebudu.

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016. Zbylých 19 naleznete na http://9kritiku.cz/nejlepsi-knihy-2016/

Nelíísek

Z mého pohledu tam byli nedostatky, šlo to, nahoru dolů, nahoru dolu. Byla jsem ráda že jsem se vrátila do kouzelného světa J.K.Rowlingové, bohužel ale kniha mě trochu zklamala. Abych ale nebyla jen kritická, připadali zajímavé „jiné reality“ když se Albus a Scorpius snažili změnit minulost

DragonLover

Největší problém Prokletého dítěte je v tom, že jej lidé neustále srovnávají s Harrym Potterem. Přitom když na to pohlížíte jako na samostatné a nezávislé dílo, nejedná se zas o takovou katastrofu. Forma dramatu mi nevadila, příběh si mě získával hlavně cestováním časem a názornou ukázkou efektu motýlích křídel, aneb jak by to vypadalo, kdyby se něco stalo jinak. Co mě však zklamalo byla nápadná podobnost s tuctovou fanfikcí, kterých se za poslední roky objevuje čím dál víc - a bojím se, že Prokleté dítě autorky těchto hrůz jenom motivuje v dalším psaní. Přitom téma Voldyho dcery nebo přátelství synů dávných rivalů Pottera a Malfoye je originální zhruba stejně jako šutr na chodníku.

Egeris

Ačkoliv jsem docela fanoušek světa HP a všechny knihy jsem četl několikrát, tato byla obrovským zklamáním. V knize není ani špetka nového nápadu, za to z ní řve až zoufalá snaha o vydojení peněz na slavné značce. Opravdu, toto dílo plné logických nesmyslů si mohla autorka odpustit. Neustále dokola tam omýlá staré nápady a zápletky, bez jakékoliv inovace. Postavy se chovají značně nelogicky, korunu tomu nasazuje "Voldemortova dcera", kterou prý počal s Belatrix (zajímavé, že v Relikviích vystupovala docela často, ale o těhotenství nepadla ani zmínka). Rowlingová měla dodržet svůj slib a skončit s tím, jenže vůně peněz je asi silnější, takže se obávám že toto nebyl poslední HP paskvil z jejího pera.

sue_partymix
17. lednaodpad!

Za me neuveritelna slatanina naprosto degradujici propracovany pribeh cele serie. Kladne hodnotim jen to, ze se to cetlo diky forme tak rychle a mela jsem to brzy za sebou.

Marťa456

V knize je napsáno že má Voldemort dítě s Bellatrix, ale jak ho mohl mít s Bellatrix, když je Delphi jen o pár let starší než Albus a Bellatrix v závěrečném boji o bradavice zemřela? Nějak jsem to nepobrala.

Julieta Kori

Možná právě proto, že jsem si ohledně knihy nedělala velké naděje se mi tak líbila... A vidět to divadlo by byl asi sen! Brala jsem to prostě jako takový doplněk k sedmi dílům, prostě něco málo navíc. A vyžívám se v sentimentalitě, takže ty návraty do minulosti mi nevadily a líbily se mi. Hned jsem si ale samozřejmě řekla: takže když byl Harry v 3. ročníku, byl to hrdina... ale když je tam jeho syn, pro nás to nemá být hrdina, ale prostě malé dítě, kterému musí pomáhat rodiče. Prostě takový paradox, no. Sto lidí má sto názorů a ten můj je na tuto knihu i tak pozitivní ;-)

Es.024

Na tomhle díle jde poznat, jaký je rozdíl mezi románem a dramatem. Do postav se člověk moc nedostane, jejich chování často nepochopí. Nebylo to špatné, nemohla jsem se odtrhnout, ale více než kniha samotná to způsobil fakt, že jsem ve světě HP zběhlá ("ďábelský smích", nemálo připomínající projev jakési duševní choroby) a všechno jsem si dost živě představovala a docela si do příběhu přidávala dialogy odpovídající postavám, tak jak se chovali v sérii. A bylo to strašně, ale strašně sentimentální. HP byl taky sentimentální, ale s citem, a nikdy to nevyznělo směšně.

Tiny24

Já v tom moc z Rowlingové nevidím, je to zcela odlišné od předešlých Potterů. Do cestování s časem se autor dost zapletl, místy to moc nedávalo smysl a přišlo mi, že si to postupně přizpůsobuje, jak se mu to hodí. K tomu všemu navíc udělal z bývalých hlavních postav hlupáky a tak nějak jejich chování odporovalo chování v předchozích dílech. Nevím jestli to je tím, že kniha je tak krátká, nebo jakým stylem je psaná, ale četlo se to celkem dobře a stránky ubíhaly, i když jsem se v průběhu čtení několikrát chytal za čelo, tak se to dočíst dalo.

MadamC

Zpočátku jsem byla znuděná a kniha mě vůbec nebavila. Stále se měnilo místo i čas děje. Ale po prvních 50 stránkách mě kniha začala bavit. Připomněla mi staré dobré časy Harryho Pottera a vrátila mě do světa čar a kouzel. Nakonec jsem byla velmi smutná, jak rychle se čte. Je to něco trošku jiného, ale stále kouzelného. Jsem příjemně překvapená.

minivendy

Na knížku jsem se velmi těšila, ale když jsem si ji přečetla byla jsem zklamaná. Harry je člověk, který si prožil dost zlého a to že z něj udělají někoho, kdo řekne vlastnímu synovi, že nechce být jeho otcem tak to mě dostalo. Jediný kdo asi zůstal nedotčený touhle knihou a komu zůstal zhruba stejný charakter byla Ginny. Vynechání některých postav, jako je například George, bylo zřejmě nutné, ale velmi mi to vadilo. Dávám tři hvězdičky a to si myslím, že jsem velkorisa.

Barbarella13

Harryho miluju a mozna jsem trosku portrofil. :) Temer kazde 2-3 roky si prectu vsechny knizky znovu dokola. (ted uz pojedu 4. kolo) A 2-3 mesice se podivam na filmy. Ten kouzelnicky svet je vymysleny opravdu bezvadne. Takovy smysl pro fantazii ..... jednoduse me to uchvatilo. Ale tahle divadelni hra, kdy si Harry nevi rady s vychovou syna a tape, je proste des. Bylo hezke se vratit a precit si neco noveho, ale uz to neni ono.

Rubas

Jsem rad, ze jsem se mohl na moment vratit (i kdyz jenom prostrednictvim scenare) do Bradavic a sveta kouzel pani Rowlingove. Ale nenapsala to jen ona... Obcas to drhne, obcas je to nedava smysl a promeny nekterych postav jsou k neuvereni...

Ale jak uz jsem rikal - JSOU TO BRADAVICE a jestli jste v nich vyrostli (jako ja), tak prominete vsechno a budete si ty dve hodinky cteni uzivat!

Katulik86

Tesila jsem se na ni od chvile, co jsem zjistila, ze ma vyjit neco dalsiho "o Harrym". Jezisek prinesl, hodila se mi do lonske ctenarske vyzvy a naramne jsem si ten chvilkovy navrat do kouzelnickeho sveta uzila. Divadelni hry uz jsem se cist naucila, takze to bylo v pohode