Harry Potter a prokleté dítě

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy...celý text

Speciální vydání pracovního scénáře.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3.62391

Harry Potter (8.)

Harry Potter and the Cursed Child (2016)

Divadelní hry, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

Simeona
včera

Zprvu jsem se na knihu velice těšila a byla jsem hodně zvědavá, co se v ní bude dít. Ale kniha mě z části zklama a z části se mi líbila. Chvilemi jsem ji chtěla zavřít a skončit se čtením. Myslím si, že kdyby samotný scénář napsala samotná Rowlingova byl by celý příběh mnohem lepší.

05sara12
včera

Co říct, Harry Potter je a bude Harry Potter. S příběhy jsem vyrůstala a patří k mým nejoblíbenějším knihám. Z počátku mi trochu vadila forma scénáře, v průběhu jsem si na ni zvykla, přesto na mě kniha působila stroze oproti předchozím dílům. Bylo příjemné vrátit se do kouzelnického světa, a to i přestože se v knize nic moc zásadního nestane. Kniha dle mého názoru není pokračováním, ale spíše jakýmsi příběhem na okraj, bonusovým příběhem, který fanoušky potěší, nelze však kvalitou srovnávat s předchozími romány. Já si ji však užila :)

EvikU.
předevčírem

Tento díl knihy už není ono. A to ani ne proto, že je to scénář, ale už to nemá tu šťávu. Je to možná i tím, že tuhle knihu nepsala Rowlingová sama, ale je to spolupráce 3 autorů. Prostě není to ono.

katushah

Taky na to mám rozporuplný názor. HP miluji, takže jsem musela mít i tento díl. Ale trochu mně zklamal příběh jako takový, je to dost přitažený za vlasy a i když se mi líbí, že tam je můj favorit Draco Malfoy se svým podivuhodným synem, tak celková přeplácanost a častá nelogičnost děje mi kazí dojmy. Dávám 4 hvězdy jen díky tomu, že mám ten svět ráda. Jinak by dopadl hůř.

Avielin

Bylo fajn se zase trošku navrátit do kouzelnického světa, ale tohle se opravdu nepovedlo.

PinkAlicorn

Nevím, co si myslet... Na jednu stranu mě to docela zajímalo a kupodivu i bavilo, byla tam spousta vtipných scén, ale na druhou stranu jsem čekala něco víc. Zaprvé se mi nelíbilo, že to bylo psané jako scénář a Rowlingové to očividně nestálo ani za tu námahu z něj udělat knihu a za druhé - Delphini? Dcera Voldemorta?! To snad nemysleli vážně... Líbila se mi hlavní myšlenka, že každá malinkatá změna minulosti může ovlivnit celou budoucnost, ale to je asi tak všechno.

Zmiu

Komentář obsahuje spoilery.

Už před přečtením jsem sondovala, o čem knížka je, a když jsem se dozvěděla zápletku, doufala jsem, že to není pravda. Bohužel, pravda to je. Jako fanouškovskou hru na divadle bych to ještě zkousla, ale že se Rowlingová podepsala pod dílo, které si protiřečí s jejími předchozími knihami, to mě dost mrzí. Některé pasáže jistě vypadají lépe na divadle, ale když už je scénář vydaný jako kniha, měl by jako kniha obstát.
Musím říct, že se mi kniha nečetla vůbec dobře, do čtení jsem se musela nutit, ta nelogičnost postav a dialogy mě tak štvaly, že jsem ji chtěla několikrát odložit. Nakonec jsem vytrvala, a musím říct, že ta bída se ke konci se to trochu zlepšila, jakoby snad Rowlingová koukla aspoň na tu část, kdy se chystají do Godrikova dolu.
Cestování v čase je založeno na úplně jiném principu než v původní sérii. Ostatně i charaktery postav a popis míst vypadá, jako by J. Thorne četl HP jen z rychlíku. Nakonec jsem si řekla, že asi viděl jen filmy. Např. Ron se chová jako pako, což odpovídá mnohem více filmovému Ronovi než tomu knižnímu. A jako důkaz pro své tvrzení dokládám, že ve scéně v bludišti se píše o hýbajících se keřích! O těch v HP4 nenajdeme ani slovo. Jsou jen ve filmu!
K tomu můžu připočíst podivnou zápletku, kde postavy jednají naprosto nelogicky. Chlapci se vůbec nechovají jako zmijozelští. Ti by přece neriskovali jen tak pro nic za nic. I to, že by Voldemort mohl mít dítě, je taky dost divné, s jeho povahou a podstatou fyzického těla. No, mohla bych pokračovat takhle dál, ale už to zde řekli jiní. HP sérii jsem četla mnohokrát, tak jsem si všímala hodně detailů. HP8 je hodně odfláknutá fanfiction (těch jsem taky četla dost) a k původní sérii se hodí asi jako pěst na oko.

Zdeňula

Kniha mě nenadchla...

Zrzavá_Tereza

Vzdala jsem to na 135. stránce. Já Harryho miluju, ale tohle se prostě nedalo, mrzí mě to.

veronika4918

I kdyby tahle kniha měla jen negativní recenze, tak si ji stejně pořídím a přečtu za jeden den. Na HP sáze jsem vyrůstala, takže návrat do jeho světa pro mne znamenal i návrat do dětství. I když je to jen scénář, četlo se to skvěle :)

V mém dospělém já pořád hlodá myšlenka, jestli se neměl už svět HP nechat být. Ale to moje dětské já pořád touží po další a dalších příbězích.

Juri81
21. březnaodpad!

Z nesnesitelných se stávají hrdinové a z hrdinů nesnesitelní. To, co mělo zůstat jen na divadelních prknech, se přetavilo v nenažranost. Že to jednou přijde, jsme bohužel věděli, že to bude ale až takový bahno, v to asi nevěřil ani ten největší hejtr.

Mayaku

Nostalgická dělovka přímo na solar. Před přečtením jsem se setkávala spíše s vlažnými až negativními reakcemi na tohoto nového HP, a tak jsem k němu od počátku přistupovala trochu skepticky - možná, že i to napomohlo k tomu, že jsem pak při četbě byla příjemně překvapena. Kvality původní série sice nedosahuje, ale i tak šlo o moc sympatický návrat do světa Harryho Pottera, který sice působí jako rozsáhlejší fanfiction, ale i tak jsem ho lačně zhltala na posezení za pár hodin.

klarence

bylo příjemné se vrátit do světa HP :-)

sarka4699

Přečteno během jednoho dne, ale úplně zbytečná kniha, vlastně se tam nic převratného nestane, protože vše se zase vrátí tam, kde to bylo na začátku :D.

M.B.

Hezký návrat do světa HP. Přesto mi tam vadily jisté nedotaženosti a chyběla mi i preciznost psaní JKR. Už jenom kvůli Snapovi a z nostalgie dávám čtyři :-) Harry Potter. Always.

kaca3606

úplně zbytečná kniha. Možná jako divadelní hra, docela dobrej nápad , ale kniha k ničemu...

SeverusSnape

Odpad!Kravina,pro ty kdo povídky téma HP čtou ,tak jistě ví,že existují opravdové skvosty,ale toto nezlobte se na mne,ale nemá to hlavu ani patu,je to celé zmatené,jsou zde i blbosti,které by nemohly projít -ty skoky v tom čase,Voldemortova dcera,viz.ta pasáž se Snapem....A ještě za tu knihu chtějí tolik peněz

Charming

Přečteno jedním dechem. Bál jsem se, že to bude slátanina, ale byl jsem velmi mile překvapen. Knížka se mi velmi líbila :)

Irsaf

Takový všelijaký...
Ale jo, šlo to...

Step.sa

Fakt skvělý, klidně by to mohli zfilmovat (pokud to tedy již někdo netočí a já jsem pozadu s tím, že to nevím :-D ) Parádní příběh!

Addie

Nostalgie kouzelnického světa funguje, ale nemůžu se ubránit pocitu, že to autoři se svými hrátkami s časem v příběhu už poněkud překombinovali. Prvotní nadšení návratu potterománie rychle vystřídal pocit, že je tento díl (nabízí se otázka, zda scénář hozený na papír počítat jako osmý díl) vlastně vesměs zbytečný a nic výrazného ve mně nezanechal.

strippedd

Za mě paráda. Chvění když se tam objevil Snape, bylo úžasné. Jsem spokojená a zase jsem si připomněla jak je ten kouzelnicky svět kouzelný :D.

novina

Takhle kniha bezpochyby rozdělí fanoušky na dvě skupiny. Já jsem v té, kteří jsou z knihy nadšeni :)

oluskace

Hodně mě odrazovaly recenze, ale jsem ráda že jsem se jimi neřídila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a byla hned přečtená. Líbilo se mi že to bylo psané formou divadelní hry, ty totiž moc ráda čtu, a i děj byl napínavý a nenudila jsem se. Takže já jen doporučuji :)

ellyem

Hned, když tato knížka vyšla, tak jsem věděla, že si ji chci přečíst, a pak jsem ji dostala od přítele k narozeninám. Ihned jsem se pochopitelně začetla, četla jsem ji asi týden (kdyby bylo více času, během tří dnů ji mám přečtenou) a při poslední stránce jsem si možná i oddechla, že už končí. Ke konci jsem už totiž nechápala snad nic, co se vrácení časem týče. Vraceli se pořád zpět a úplně zbytečně, protože, i když chtěli, tak nemohli nic udělat. Čeká vás ale v knize i hodně zajímavosti a dozvíte se to, co byste nečekali. Knížku doporučuji přečíst, dozvíte se něco nového z bradavického světa a života hlavních postav. Věřím že si knihu přečtu v budoucnu ještě minimálně dvakrát, a pochopím ji zase z jiné stránky. Aktuálně mám ale smíšené pocity.

Judi007

Už jen to, že jí nenapsala Rowlingová mě ze začátku odrazovalo. Každopádně jsem si jí přečetla a rozhodně jsem to dělat neměla, STRAŠNÉ!!! Raději než čtení téhle knihy bych si raději znovu přečetla sérii Harryho Pottera.

Eorin

Vzhledem k tomu, že paní Rowling dodala v podstatě jen námět, nemohu hodnotit knihu jako "její", nýbrž Thornův počin. To pro mne znamená jiný pohled na knihu, víc z odstupu (..ale ta nostalgie!). Zaprvé - jedná se o divadlo, to každý ví a tudíž musí počítat s tím, že stránky letí, popisnost je velmi omezená a jde tam jen o dialogy - pro můj mozek to znamenalo "přešaltrovat" svou představivost tak, aby byla schopna více plošné vizualizace a vnímat onen svět pouze v rámci prken a opony divadla (a myslím, že to bylo moc pěkné představení, byť v hlavě). Zadruhé, při čtení jsem si zkrátka vybavovala postavy, jak je znám z filmové adaptace knih o H. Potterovi a jsem neskonale ráda a vděčná, že jsem tuto divadelní inscenaci neviděla a mohla si to tím pádem vychutnat po svém (viz nějaké fanouškovské nespokojenosti s faktem, že Hermionu hraje černoška - já to mám už zafixované s Emmou Watson).
A k příběhu - celkově vzato, bylo to další dobrodružství z oblíbeného světa a celkem i zdařilé, nicméně mnohem raději bych si to přečetla jen jako fan-fikci, na knihu mi to přišlo trochu zbytečné. Chápu ale, že se (jak už je v dnešní době zvykem, bohužel) svezlo na vlně fanouškovské mánie, aby z našich kapes dostali ještě něco málo, když už máme vše od knih až po propisku se jménem Pottera a podobně.. Ale asi to nějaký svůj smysl mělo a nemálo fanoušků to zřejmě potěšilo..
Vzato kolem a kolem, na můj vkus (a Potterovské příběhy, jak je známe) to bylo na mnoha místech nedotažené, nesmyslné a za vlasy přitažené, přesto jsem se na tu hodinku čtení pobavila a u srdce mě zahřál onen návrat do světa kouzel. Paní Rowling tam celkem vnímám, ale zároveň je cítit, že to pero při psaní nedržela tak docela ona..

Monuška22

Super kniha přečtená jedním dechem... Vrátila jsem se cca o 15 let zpátky. Jsem ráda, že mě recenze neodradily. Za mě 5*.

Nelianka

Páni tato kniha mě zaujala hned na první stránce, když už jsem byla v polovině knihy vypadalo to že velké dobrodružství čtrnáctiletého kouzelníka Albuse už je u konce ale pokračování druhé části je naprosto úžasné doporučuji tuto knihu úplně všem

Olga.S

Výborné pokračování, přečteno během jednoho dne.