Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on s... celý text

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar.jpg 4.77050
Série:

Harry Potter (4.)

Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (307)

Přidat komentář
haki34
19. června

SPOILER !!!!
aaaa přitvrzujeme...skvělý námět, zajímavý turnaj, noví kamarádi, nové zkoušky, ale smrt Cedrica Diggoryho byla teda dost hustá....četla jsem HP až jako studentka VŠ a nevím, jak na to pohlíží děti...celkem by mě zajímal jejich názor...ale nikdo mladší 10 let asi zde na Databázi nepíše hodnocení, nebo se pletu ??

Miss.hell
18. června

Série Harryho Pottera je prostě nesmrtelná. A ani tento díl nezklame žádného čtenáře!

Tooomik
17. června

S tímto dílem Harryho Pottera přichází i temná atmosféra pro tuto sérii typická. Nové postavy, mistrovství světa ve famfrpálu, turnaj tří kouzelnických škol, Rita Holoubková, Pošuk Moody a hlavně napětí a tajemno. Kniha se četla jedním dechem až do napínavého závěru plného děsu.

Dragita
10. června

Skvělý díl, mám, ho s trojkou nejraději ;)

Ivuska97
06. června

Všechno je neskutečně promyšlené :) super :) 5*

a.nnysek
05. června

Tento díl se mi líbil o něco míň než ostatní, ale stejnak v něm není nouze o napínavé a překvapivé situace, nové postavy...Všechno to do sebe prostě zapadá.

Vikos
04. června

Krásný. :D

Laf
30. května

Tento díl mi přišel slabší oproti předchozím. Nemohla jsem se pořád začíst. Až konec to vylepšil. Stále se ale těším na další díly, jak to bude celé pokračovat :)

DracoMalfoy
16. května

Zatím nejlepší Potterovka !

Kira128
15. května

Nikdy bych nevěřila, že knihy o Harrym Potterovi, které jsem měla napsané na svém letním seznamu asi u dvacátého místa, začnu číst už teď. A už vůbec bych netušila, že touto dobou budu mít přelouskaný i čtvrtý díl. Je to neuvěřitelné, jak rychle je schopen člověk číst, když si něco opravdu zamiluje. V mém případě jsou to Bradavice a vše kolem nich.
Vzhledem k tomu, že stále čtu knihy od J. K. Rowlingové, knižní výzva se trošku odkládá. Já si ale nemohu pomoci. Opětně jsem mimořádně nadšená! Ohnivý pohár se u mě umístil na prvním místě mého žebříčku. Kdo ví, jak to bude s příštím dílem, ale Ohnivý pohár toho ve mně zanechal vážně hodně.
Snape opět vystoupal nahoru a už je na druhé příčce, přesně za Siriusem Blackem. Hermiona mi tady sedla mnohem více než předtím, víc jsem se s ní (dejme tomu) spřátelila.
Odhalili jsme další část naší skládačky, tentokráte jinou, avšak stále si myslím, že v dalších dílech se bude celý děj rozvíjet mnohem více. A to za pomoci těchto situací.
Ohnivý pohár neskutečně doporučuji! Rowlingová opět dokázala, že je velmi talentovaná. Popisy situací, jež se v této knize vyskytovaly, byly tak úžasné, že jsem chtěla při čtení tleskat (pardon, to nešlo, četla jsem to tajně). A vlastně všechno, co dokázala sepsat svým typickým stylem, vyznělo perfektně.
Zase musím podotknout tu jednu jedinou věc, kterou naznačuji při kterémkoliv ujetém hodnocení. Rowlingová nezklamala a já jí teď znovu poděkuji za to, že Harryho Pottera vymyslela.
Dávám pět hvězdiček, i když bych u tohoto dílu nejraději dala třeba sedm, jelikož jsem nadšená naprosto vším, co se v Ohnivém poháru událo. A napíšu to ještě jednou… Doporučuji!

Sárče
29. dubna

Úžasná kniha

EvikU.
05. dubna

Je to děsivý a zároveň krásný. Všechno si člověk do detailů představí, protože je to krásně napsaný.

Heisenberg
02. dubna

Tímto dílem se definitivně stala tato dětská série temnou fantasy.

PetraVášová
01. dubna

Stejně jako předcházející díl, se kniha vůbec nedá srovnat s filmem. Kniha je o několik stupňů výše. Například Mistrovství světa ve famfrpálu představuje téměř čtvrtinu knihy, ale ve filmu je zmíněno pouze okrajově. S tím souvisí i fakt, že se Harry v knize seznámí s celou rodinou Rona, tedy i s bratry Billem a Charliem, kteří se ve filmu neobjeví. Stejně jako se ve filmu neobjeví boj Hermiony za práva domácích skřítků, kteří jsou z filmu vypuštěni a tedy se tam neobjeví jak Dobby, tak ani Winky. Neville je v knize stále popisován jako nemotora, ale ve filmu se z něj stává nejlepší tanečník a dokonce poradí Harrymu jak zvládnout druhý úkol v turnaji Tří kouzelnických škol.
A taková otázka na závěr :-) Vážně nikomu nepřipadalo vtipné, že na všechny „schůzky“ týkající se turnaje Tří kouzelnických škol dorazil Harry vždy jako poslední?

Aniday
31. března

prvních asi sto stran mě dost nebavilo, ale pak to nabralo ty správné grády... 8)

katushah
31. března

Ty soutěže mně moc nebrali, ale konec byl úžasný!

ladaol
26. března

Dojalo mně to daleko víc, než film.

PeťkaW.
22. března

Na čtvrtém dílu je znát, že JK trochu bojovala s tím, kam dál děj posunout a přemýšlela, jak se bude celý příběh vyvíjet. V mých očích je tahle kniha taková... pro autorku odpočinková. Nemusela řešit žádnou velkou zápletku, jako tomu bylo u dalších dílů. Vymyslela novou velkou věc a to soutěž o Pohár tří kouzelníků, čímž si vytvořila spoustu prostoru a zabila tak celou jednu knihu jen soutěží. Vlastně to byl od ní velmi dobrý tah, když se to tak vezme :) Každopádně to bylo hezké oživení oproti předchozím dílům, které měly všechny stejnou strukturu - krušný život v Zobí ulici, přesun do Bradavic, život v Bradavicích, problém, vyřešení problému. Tenhle se konečně v něčem liší a dal tak celé sérii nový vítr do plachet :)

Kiwi24
20. března

Bylo to opravdu super. Asi nejlepší díl, zajímavý a chvílemi děsivý. Chudáček můj Cedrik...... :((((

bara9550
16. března

nejlepší díl. můj nejoblíbenější

Monnies
06. března

Trojčarodejnícky turnaj je jeden z mojich obľúbených častí v sérií Harryho Pottera. Milujem túto časť a kniha je úžasná. Stále tomu nemôžem uveriť, že mi to toľko trvalo, aby som si ju prečítala.

dancadragneel
06. března

Zde přesně nastává ten zlomek kdy se z pohádkové knihy pro děti stává fantasy kniha pro puberťáky. Tento díl je už temnější ale přesto překrásný.

Nikiny
04. března

Další svělá kniha J.K.Rowling, tento díl už sice temnější, ale přesto živý a velice chytlavý, můžu jen doporučit!!!

Teribookoholik
03. března

Opravdu bomba! Je tam TOLIK detailů, které nebyly ve filmu. Především SPOŽÚS a příběh Bartyho Skrka ml. Díl jsem měla přečtený za týden a vzhledem k tomu, že má přes 500 stránek.. na mě nadprůměrný výkon!

stepankoby1
02. března

Tak takhle si představuju perfektní knížku! Každá stránka je využitá dobře, děj je pořád napínavý a ani chvíli nenudí. Souboj Voldemorta a Harryho velkolepý! Prozatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl! 100 % | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Zornaddie
26. února

Já prostě miluju tuhle sérii. A co můžu udělat jiného, než ohodnotit Ohnivý pohár pěti hvězdičkama?

EnaryFeniel
18. února

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

slaska77
12. února

Posledních 7 kapitol jsme s dětmi zhltli. Bála jsem se, že už to děti nedají, ale hrozně je to bavilo a už čteme Fénixův řád. Co dodat, tuto sérii knih by si měl přečíst opravdu každý.

Daniel123445667
11. února

celkem zajímavá kniha.

Juri81
10. února

Ohnivý pohár definitivně zlomil ostych Rowlingové, která konečně po třech dětských a trochu rozpačitých dílech přitvrdila. Napětí a čtivost knize dodává vedle toho ale i absence četných epizodních příběhů ze školních lavic, které u ostatních dílů často a úplně zbytečně odvádí pozornost do ztracena.