Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar.jpg 4.76682

Harry Potter (4.)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

DracoMalfoy

Zatím nejlepší Potterovka !

Kira128

Nikdy bych nevěřila, že knihy o Harrym Potterovi, které jsem měla napsané na svém letním seznamu asi u dvacátého místa, začnu číst už teď. A už vůbec bych netušila, že touto dobou budu mít přelouskaný i čtvrtý díl. Je to neuvěřitelné, jak rychle je schopen člověk číst, když si něco opravdu zamiluje. V mém případě jsou to Bradavice a vše kolem nich.
Vzhledem k tomu, že stále čtu knihy od J. K. Rowlingové, knižní výzva se trošku odkládá. Já si ale nemohu pomoci. Opětně jsem mimořádně nadšená! Ohnivý pohár se u mě umístil na prvním místě mého žebříčku. Kdo ví, jak to bude s příštím dílem, ale Ohnivý pohár toho ve mně zanechal vážně hodně.
Snape opět vystoupal nahoru a už je na druhé příčce, přesně za Siriusem Blackem. Hermiona mi tady sedla mnohem více než předtím, víc jsem se s ní (dejme tomu) spřátelila.
Odhalili jsme další část naší skládačky, tentokráte jinou, avšak stále si myslím, že v dalších dílech se bude celý děj rozvíjet mnohem více. A to za pomoci těchto situací.
Ohnivý pohár neskutečně doporučuji! Rowlingová opět dokázala, že je velmi talentovaná. Popisy situací, jež se v této knize vyskytovaly, byly tak úžasné, že jsem chtěla při čtení tleskat (pardon, to nešlo, četla jsem to tajně). A vlastně všechno, co dokázala sepsat svým typickým stylem, vyznělo perfektně.
Zase musím podotknout tu jednu jedinou věc, kterou naznačuji při kterémkoliv ujetém hodnocení. Rowlingová nezklamala a já jí teď znovu poděkuji za to, že Harryho Pottera vymyslela.
Dávám pět hvězdiček, i když bych u tohoto dílu nejraději dala třeba sedm, jelikož jsem nadšená naprosto vším, co se v Ohnivém poháru událo. A napíšu to ještě jednou… Doporučuji!

Sárče

Úžasná kniha

EvikU.

Je to děsivý a zároveň krásný. Všechno si člověk do detailů představí, protože je to krásně napsaný.

Heisenberg

Tímto dílem se definitivně stala tato dětská série temnou fantasy.

PetraVášová

Stejně jako předcházející díl, se kniha vůbec nedá srovnat s filmem. Kniha je o několik stupňů výše. Například Mistrovství světa ve famfrpálu představuje téměř čtvrtinu knihy, ale ve filmu je zmíněno pouze okrajově. S tím souvisí i fakt, že se Harry v knize seznámí s celou rodinou Rona, tedy i s bratry Billem a Charliem, kteří se ve filmu neobjeví. Stejně jako se ve filmu neobjeví boj Hermiony za práva domácích skřítků, kteří jsou z filmu vypuštěni a tedy se tam neobjeví jak Dobby, tak ani Winky. Neville je v knize stále popisován jako nemotora, ale ve filmu se z něj stává nejlepší tanečník a dokonce poradí Harrymu jak zvládnout druhý úkol v turnaji Tří kouzelnických škol.
A taková otázka na závěr :-) Vážně nikomu nepřipadalo vtipné, že na všechny „schůzky“ týkající se turnaje Tří kouzelnických škol dorazil Harry vždy jako poslední?

Aniday

prvních asi sto stran mě dost nebavilo, ale pak to nabralo ty správné grády... 8)

katushah

Ty soutěže mně moc nebrali, ale konec byl úžasný!

ladaol

Dojalo mně to daleko víc, než film.

PeťkaW.

Na čtvrtém dílu je znát, že JK trochu bojovala s tím, kam dál děj posunout a přemýšlela, jak se bude celý příběh vyvíjet. V mých očích je tahle kniha taková... pro autorku odpočinková. Nemusela řešit žádnou velkou zápletku, jako tomu bylo u dalších dílů. Vymyslela novou velkou věc a to soutěž o Pohár tří kouzelníků, čímž si vytvořila spoustu prostoru a zabila tak celou jednu knihu jen soutěží. Vlastně to byl od ní velmi dobrý tah, když se to tak vezme :) Každopádně to bylo hezké oživení oproti předchozím dílům, které měly všechny stejnou strukturu - krušný život v Zobí ulici, přesun do Bradavic, život v Bradavicích, problém, vyřešení problému. Tenhle se konečně v něčem liší a dal tak celé sérii nový vítr do plachet :)

Kiwi24

Bylo to opravdu super. Asi nejlepší díl, zajímavý a chvílemi děsivý. Chudáček můj Cedrik...... :((((

bara9550

nejlepší díl. můj nejoblíbenější

Monnies

Trojčarodejnícky turnaj je jeden z mojich obľúbených častí v sérií Harryho Pottera. Milujem túto časť a kniha je úžasná. Stále tomu nemôžem uveriť, že mi to toľko trvalo, aby som si ju prečítala.

dancadragneel

Zde přesně nastává ten zlomek kdy se z pohádkové knihy pro děti stává fantasy kniha pro puberťáky. Tento díl je už temnější ale přesto překrásný.

Nikiny

Další svělá kniha J.K.Rowling, tento díl už sice temnější, ale přesto živý a velice chytlavý, můžu jen doporučit!!!

Teribookoholik

Opravdu bomba! Je tam TOLIK detailů, které nebyly ve filmu. Především SPOŽÚS a příběh Bartyho Skrka ml. Díl jsem měla přečtený za týden a vzhledem k tomu, že má přes 500 stránek.. na mě nadprůměrný výkon!

stepankoby1

Tak takhle si představuju perfektní knížku! Každá stránka je využitá dobře, děj je pořád napínavý a ani chvíli nenudí. Souboj Voldemorta a Harryho velkolepý! Prozatím nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl! 100 % | Přečtené 1× v češtině, 1× v angličtině

Zornaddie

Já prostě miluju tuhle sérii. A co můžu udělat jiného, než ohodnotit Ohnivý pohár pěti hvězdičkama?

EnaryFeniel

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

slaska77

Posledních 7 kapitol jsme s dětmi zhltli. Bála jsem se, že už to děti nedají, ale hrozně je to bavilo a už čteme Fénixův řád. Co dodat, tuto sérii knih by si měl přečíst opravdu každý.

Daniel123445667

celkem zajímavá kniha.

Juri81

Ohnivý pohár definitivně zlomil ostych Rowlingové, která konečně po třech dětských a trochu rozpačitých dílech přitvrdila. Napětí a čtivost knize dodává vedle toho ale i absence četných epizodních příběhů ze školních lavic, které u ostatních dílů často a úplně zbytečně odvádí pozornost do ztracena.

Irsaf

Líbila se mi moc :)

ochwey

Ohnivý pohár byl před sto lety můj začátek vztahu s Harrym, miluju ho pořád! Beztak si mě získal Archie v noční košili u studánky, který má rád, když mu kolem franty fouká.
A už to přišlo, díly, u kterých na konci budu brečet. A to se moc nedojímám.

brzda.

Úžasný.

Dep8

Počtvrté a zase do černého... Trochu jsem se bála té délky, aby už to nesklouzlo někam k tlachání, nudě nebo vykrádání předchozích dílů, ale nic takového se nestalo. Místy jsem si sice říkala, jestli tam to či ono nebylo jen jako vata, ale závěr ukázal, že i Ohnivý pohár je dokonale promyšlený a do sebe zapadající celek, kterému zase není co vytknout. Ano, pořád je to jednodušší sloh, ale ten k tomu prostě patří a hlavně oceňuji, jak Rowlingová svůj svět čar a kouzel díl od dílu rozšiřuje, přičemž ho má pořád pevně v rukou. Posledních 100 stránek Ohnivého poháru je navíc parádním vyvrcholením nejen čtvrtého dílu, ale všeho dosavadního dění a láká ke čtení dál víc než kterákoliv předchozí část (Rowlingová si zde už ve větší míře, než v předchozích dílech, připravuje živnou půdu pro zápletky dalších tří dílů, v závěru je například naznačena Snapeova úloha v dalším dění a také se zde odehraje zárodek Popletalova ultra-idiotismu, naplno projeveném ve Fénixově řádu). I přes nevyhnutelně podobné koncepty byl zatím každý díl žánrově malinko jiný, a o to víc mě těší vidina pátého dílu.

Smardik17

Zatím nejlepší díl!

MarcelStrnadel

Od té doby co jsem přečetl první díl, jsem dychtil po přečtení dalších dílů z této knižní série. Nedokázal jsem ani napsat komentáře ke dvěma předešlým knihám, jak jsem se od nich nemohl odtrhnout.
Až po této knize, kterou jsem teď dočetl, jsem dostal chuť o tom něco napsat. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se mi vždy líbil nejvíce a u knihy to mám podobně, ale nemyslím tím, že by předchozí díly byly méně zajímavé a měl bych je méně rád. Myslím tím to, že tento díl je pro mě mnohem atraktivnější – přibývá více stran, kniha je hojnější na akční a napínavé scény. Seznamujeme se s jinými kouzelnickými školami a tím pádem si i rozšiřujeme svůj okruh informací o kouzelnickém světě.

KacenkaS

Tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak je naprosto úžasný, jako díly předchozí. Ve filmu vynechali mnoho scén, ale pořád se mi líbil, narozdíl od mnohých. Prostě a jasně, další úchvatný díl :D

tatafa

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.