Harry Potter: Filmová kouzla

Harry Potter: Filmová kouzla https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56386/bmid_harry-potter-filmova-kouzla-SJN-56386.jpg 5 316 47

Reprezentativní obrazová publikace rozzáří úžasem všechny milovníky Harryho Pottera. Představuje nejzajímavější postupy tvorby ze všech filmových dílů o slavném čarodějnickém učni. Ukázky filmařských postupů, přiblížení až odhalení úžasných tajů, kouzel a triků, které ohromují diváky v kinech. Rozsáhlé fotografické dokumenty z příprav a natáčení jednotlivých filmů, zajímavé obrazové srovnání vývoje představitelů hlavních rolí od dětství až po aktuální současnost, osobní vyznání představitelů hlavních postav a tvůrců. Předvedení nejzajímavějších nápadů tvůrců od náčrtků po realizaci. Strhující proniknutí do tajů kouzel filmařského řemesla slavných režisérů, kteří byli také očarováni dílem J. K. Rowlingové.... celý text

Fantasy , Obrazové publikace , Umění

Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter: Film Wizardry , 2008

markinho962
14.08.2023 5 z 5

Tak tohle je top! Zpracování působí jako že světa HP!!

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha o filmech ze světa Harryho Pottera. Kniha obsahuje plno zajímavých informací, fotek i papírových rekvizit z filmů.

Khazara
17.01.2023 2 z 5

Nic zvláštního jsem se nedočetla (mám přečtení knížky i zkouknuté filmy). Přílohy jsou v angličtině, což asi nepotěší každého.

Hanncha
10.01.2023 5 z 5

Perfektní kniha pro každého milovníka filmů Harryho Pottera. Kniha obsahuje mnohé papírové rekvizity z filmů.

Pítrs85
05.05.2022 4 z 5

Asi nejkomplexnější průvodce světem Harryho Pottera, který kromě spousty zajímavostí a informací "behind the scene" obsahuje vtipné a trefné doplňky jako je Pobertův plánek anebo seznam věcí, které si Harry musel obstarat před nástupem do prvního ročníku- zkrátka různé propriety tolik známé jak z knížek, tak hlavně z filmů. Jedna z nejlépe graficky vyvedených knih v mé osobní knihovně.

Antibabiš
11.02.2022 5 z 5

hodně dobré

pavla.ctenarka
09.01.2022 3 z 5

Hodnotím 3. aktualizované vydání z roku 2021

Kniha Harry Potter: Filmová kouzla působí na první pohled impozantním dojmem. Esteticky velmi zdařilá publikace obsahující dokonce různé kopie předmětů ze světa HP - bylo kvůli nim trochu obtížnější v knize listovat, ale skalní fanoušci je určitě ocení. Kapitoly v knize jsou logicky řazeny a sledují postupně všech 7 dílů (resp. 8 filmů) HP. Je důležité zmínit, že se jedná primárně o obrazovou publikaci, takže jednu hvězdu strhávám za dost stručné texty, které nejdou příliš do hloubky a ke konci už se informace začínají opakovat. Nejlépe hodnotím poslední část věnující se Relikviím smrti 2. Druhou hvězdu strhávám za naprosté diletantství při editorské činnosti. Dost často malé chybky v knihách přehlížím, ale tady je to bohužel do očí bijící. Namátkou: v nadpisu poslední části chybí i Relikvie smrti 2; na straně 143 úplně chybí diakritika; často chybné popisky k fotografiím; nepřeložené popisky k fotografiím a další. S takto odfláknutou prací jsem se za celý život ještě nesetkala a u publikace s doporučenou cenou 999 Kč je to opravdu zklamání.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Já osobně mám zajímavosti z natáčení všemožných filmu ráda, takže když se objevila možnost přečíst si tuhle knihu, byla jsem nadšená. Ve filmových kouzlech se totiž dočtete o všem možném - najdete zde rozhovory s režiséry, informace o jednotlivých postavách a rozhovory s jejich představiteli, to, jak vznikaly rekvizity a kostýmy, jak fungovaly speciální efekty a spoustu zajímavostí ze samotného natáčení. Kniha je navíc hrozně hezky grafický zpracovaná, je zde spoustu fotek z filmů i z natáčení a taky návrhy kostýmů a rekvizit. Navíc je doplněná různými předměty, jako například tetováním Smrtijedů, pozvánkou na Vánoční ples, průkazem totožnosti kouzelníků nebo dopisem, který přišel Harrymu z Bradavic, což mi přijde taky super. Co se týče obsahu, tak mě knížka bavila, byla velice zajímavá a dozvěděla jsem se zde spoustu věcí, které jsem předtím netušila, ale na druhou stranu mě trochu mrzelo, že zde bylo i hodně těch informací, které pokud tak nějak sledujete dění o Harrym Potterovi, jste už pravděpodobně někde slyšeli nebo četli. Taky mě trochu štvalo, že co se týče fotek, tak převažovaly ty z filmů, podle mě by bylo lepší, kdyby tam místo toho dali víc fotek z toho natáčení.

4,5⭐/5⭐ Pro fanoušky HP je tohle rozhodně povinnost.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Pěkná kniha s zážitky herců z filmů a mnoho fotkami. Cena je sice vyšší a teď se těžko schání ale stojí za pořízení. Navíc obsahuje dost přídavného materiálu v knize jako plakáty a vystřihovánky.

Overkill
15.07.2021 5 z 5

Kdysi sem tohle knihu koupila za nemalé peníze a měla jí ve sbírce sedm let. Co hlavně čtenáře potěší jsou krom velkého množství fotek a ilustrací, hlavně přídavné materiály šikovně schované v knize kde najdete rozkládací modely, i plakát vězně z Azkabanu a Pobertův plánek. V knize jsou zachycený nejdůležitější momenty z filmu a vzpomínky herců na natáčení filmové série která změnila svět. Pro fandy HP pěkný kousek do jejich sbírky.

gabin-gabca3685
19.01.2021

Dobrý den sháním tuto knihu tuto knihu bych totiž rád pořídil jako dárek

Acourtofbook
13.01.2021 4 z 5

4,5⭐/5⭐ Pro fanoušky HP je tohle rozhodně povinnost.

Jana K
30.11.2020 5 z 5

Naprosto jedinečná, famózní záležitost a takřka nutnost pro každého správného HP fandu :-)

BooksLoverAnn8
02.06.2020 5 z 5

Myslím si, že pro všechny milovníky světa Harryho Pottera, jako jsem já, bylo vydání této knížky úžasnou zprávou. Čtenář se v knížce dozví informace o natáčení, o postavách, o místech, o hercích, apod...
Každý si v knížce najde to, co ho ze světa HP zajímá a dozví se z ní spoustu nových a překvapivých věcí. Jsem moc ráda, že tato knížka vyšla, v knihovně si ji půjčuji často a pořád v ní nacházím nové a nové informace.

Nicolka77
16.02.2020 5 z 5

Já už ani nevim co mám všechno psát. Já prostě tenhle kouzelnicky svět á všechno co se ho týká miluju! Miluju všechno co JKR vymyslela, a tenhle knížka je plná zajimavosti, jako všechny tyhle doplnujici knihy. Takže asi co ještě zbývá je poděkovat za tyhle úžasné knihy!

Ani832
25.01.2020 5 z 5

Pro ty, co milují HP, je tahle knížka nutnost. Dozvíte se spoustu zajímavých faktů o natáčení, výrobě rekvizit... Grafické zpracování je také vynikající.

wendulka321
24.05.2019 5 z 5

Nádhera, nádhera, nádhera. Skvělá knížka pro milovníky HP naprosto nezbytná ♡

protokol
16.05.2019

no čo ktomu dodať niečo na vutrieskanie peňazí z fanúšikov HP

pre mňa je to zbitočné

alenkamanakova
27.04.2019 5 z 5

Moc dobrá kniha, v dětství jsem měla podobnou, ale táto je ještě lepší :)

mia.com
30.09.2018 4 z 5

Kniha je krásná, o tom není pochyb, ale pár výhrad bych měla. Opět se opakují některé informace, které jsou i v jiných speciálech. Přivítala bych více neznámých informací (než omílání známých základů) a fotek z natáčení (než z filmů a nějakých grafických návrhů). A když už detailně něco v knize popisují, přidala bych k tomu fotky (např. šaty Fleur a paní Weasleyové na svatbě).