Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3108 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

princesse
princesse
22.03.2024 4 z 5

Opět čtivý díl, ale opět je tam spousta věcí, které by se asi ve skutečném světě prostě nestaly. A pokud se to někde stává, tak je to už trochu sci-fi. Sérii určitě dočtu, ale s prvky sci-fi žánru se setkávám téměř v každém z doposud přečtených dílů. A to mezi to nepočítám Jamese Bonda. :-D Měl to ještě někdo nebo těch překlepů a hrubek jsem si všimla jen já? Bylo jich opravdu požehnaně!

kittlerka
kittlerka
12.03.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Moje první setkání s autorem a kniha mě tedy vtáhla hned. Trochu jsem se ztrácela v postavách, které už měli nějaký příběh z předchozích dílů, ale nijak mi to děj nenarušilo. Určitě si ráda přečtu/poslechnu další:)

Pazďa
Pazďa
05.03.2024 5 z 5

Od začátku do konce maximálně našlapané. Policie je ze série kniha, která po čtenáři pro maximální zážitek nejvíce žádá znalost knih minulých, takže když čtete popořadě, zatraceně se vyplatí. Prozatím jedna z top 3 ze série

Veve131
Veve131
20.02.2024 5 z 5

HH mně nikdy nezklame, napínavé od začátku do konce.

Kortez
Kortez
24.01.2024 4 z 5

Audiokniha.
Pro mně čtvrtý díl s HH a jsem spokojen. Nevím jestli se mi líbil jako policista nebo teď jako konzultant víc. Rozhodně jeho nasazení, když už k tomu dojde je velice zajímavé a inspirativní.

kristyna6200
kristyna6200
17.01.2024 5 z 5

Napínavé, ale někdy tak bolestné že jsem knížku musela odložit. Konec pro Harryho jako z pohádky ale stejně mám z knihy smutný dojem, některé postavy (žádný spoiler) mi budou navždy chybět. I tak skvělá jako vždy :)

Johncze
Johncze
29.12.2023 5 z 5

Tak tohle já můžu. Přečteno za pár dní, napínavé od začátku až do konce. Snad Nesbovi odpustím, že si se mnou po celou dobu pěkně zahrával, nejednou mi připravil téměř infarktové situace a vlastně nic z děje jsem neuhádl, zřejmě se nikdy neponaučím. Jeden z nejlepších dílů, zatím.

mysteriouslukas
mysteriouslukas
27.11.2023 3 z 5

Za mě trochu slabší ale jinak fajná oddechová kniha. Příběh super a je tady jeden velký zvrat okolností a životního příběhu. Jinak akce tam byla, ale Nesbo mě trochu napínal než se to rozjelo, také mě trochu zamrzelo rozloučení se s některými Harryho kolegy. Po Novém roce se vrhnu na další díl.

mila2411
mila2411
29.10.2023 5 z 5

HH v plné formě, HH jak ho máme rádi! Pro celé vyprávění hodně stěžejní díl, hodně se vysvětlí, pár dějových linek z minulých knih uzavře. Severská krimi ve své vrcholné formě. Těším se na další díl a pomalu začnu číst znova i ty předchozí.

jan7760
jan7760
25.09.2023 5 z 5

Začiatok sa rozbiehal na môj vkus trochu pomaly, ale potom to už šlo rýchlo z kopca, dej mál spád. Páčilo sa mi ako autor šikovne manipuloval s čitateľom nechával ho v napätí, ako to vlastne je a nie je s tými úmrtiami.

MM_Master
MM_Master
04.09.2023 5 z 5

V poradí desiata kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Polícia" (Politi). Harry Hole si konečne pokojne a spokojne nažíva. Opustil rady polície, vyučuje na policajnej akadémii, žije so svojou láskou Rachel F. Všetko sa zmení, keď ho jeho kolegovia požiadajú, aby im pomohol objasniť brutálne vraždy policajtov, ktorí pracovali na neobjasnených prípadoch. Vracia sa naspäť ako interný konzultant. Znova sa v ňom prebúdza nekompromisný policajný inštinkt.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
01.09.2023 5 z 5

Pomalejší rozjezd, ale pak tempo rostlo a celkověto byla skvělá jízda. Mým kamenem úrazu, hlavně u severských knih, je však množství jmen...

TomTomis
TomTomis
16.08.2023 3 z 5

Zápisy sem píši někdy až po delší době a když jsem teď chtěl něco napsat, zjistil jsem, že si z té dlouhé knihy pamatuji opravdu jen střípky. Četl jsem to dlouho a abych pravdu řekl, asi by to chtělo zkrátit. Místy už mě některé postavy štvaly. Navíc nemám moc rád, když se některé větší trable přenášejí z knihy do knihy. Jasně, je to série, ale ... No ty tři kousky, co mi zbývají asi ještě dám, ale musí si počkat:)

jefff
jefff
15.08.2023 5 z 5

Policie je jeden z těch nejlépe napsaných dílů s Harrym Holem. Začátek je lehce vlažnější s absencí ústřední postavy, ale vlastně mi to nevadilo. Děj samotný je silný, ačkoliv tentokrát Nesbo nerozvíjí nijak komplikovaný příběh a sází především na kriminální zápletku, tedy přesně naopak, než tomu bylo v předchozím Přízraku.

IvcaIva
IvcaIva
11.08.2023 5 z 5

Výborně se četlo, napínavé, děj má spád.

ropo
ropo
06.08.2023 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře už od začátku, ovšem v momentě, kdy se Harry vrátil do akce, se děj neskutečně rozjel. Měl jsem problémy knihu jen na chvíli odložit a přestat číst a k tomu všemu nám v ní autor nechal nastínění do dalšího pokračování. Takže nemůžu jinak a jdu na další díl. Tento, stejně jako všechny předchozí, jednoznačně doporučuji.

Niki08
Niki08
17.07.2023 4 z 5

Tento díl splnil má očekávání. Bylo tam všechno... Drama, napětí, láska, smutek a za mě i sem tam nějaká ta slza. Skvělý díl!!

Kopta
Kopta
09.07.2023

Už to nejde. Bolí to. Opakovaný vtip prostě není vtipem ani zdaleka. Snažil jsem se 200 stránek, ale udržet tempo bylo skoro nemožné a o to méně, že hlavní postava tam celou dobu nefiguruje, což bylo vždy ubíjející v jakékoliv Holeovce. Tady to víc nejde udržet. Knihu odkládám. Snad se to někdy napraví audiovkou, ale myslím, že si musím najít novou sérii na léto.

veverkaVv
veverkaVv
24.06.2023 5 z 5

Již další přečtená kniha od stejného spisovatele a o stejném hrdinovi. Opět nejsem zklamaná. Svižně a s napětím napsané, udržuje čtenáře v očekávání příštích dějů. Tak jsem přála Holemu, aby vydržel v boji s démonem alkohol. Občas mě i zamrazilo. Jsem spokojená a doporučuji ostatním.

Artim
Artim
15.06.2023 5 z 5

Od Nesba mám za sebou jen Sněhuláka, což byla pecka a tak jsem se docela těšil. Mezitím jsem stihl přečíst trilogii Millenium od Larssona a Poutníka od Hayese - naprosté pecky.
I pustil jsem se do Policie.
Prvních 100 stránek mi přišlo takových nic moc ve srovnání s tím, co jsem zakusil od výše zmíněných autorů. Na dalších 50 stranách mi bylo jasné, kdo je vrah a dalších 50 stránek to potvrdilo. Hahaha, dost trapné, 2 hvězdy za snahu, víc nic.
Pak mě ale začal hryzat pocit, co chce jako autor řešit na zbývajících 400 stránkách a proč má ta detektivka přes 90 % hodnocení? Že by jen ze setrvačnosti celé série? Asi těžko...
A tak jsem pokračoval ve čtení a opět zjistil, že jsem byl vedle jak ten smrk!

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960