Park ozvěn

Park ozvěn https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4962/bmid_park-ozven-g8M-4962.jpg 5 210 34

Právě s takovou situací se musí vyrovnat Harry Bosch. V roce 1993 byl přesvědčen, že pro dopadení vraha mladičké Marie Gestoové udělal vše, co bylo v jeho silách. Navzdory veškeré snaze tenkrát neuspěl a z nevyřešeného případu se pro něj stala profesionální černá můra. Vše se změní v okamžiku, kdy mu okresní státní zástupce sdělí, že byl dopaden dvojnásobný vrah, který je ochoten doznat se k několika dalším vraždám - mimo jiné i k vraždě Marie Gestoové. Bosch naslouchá doznání muže, jehož hledal a nenáviděl dlouhých třináct let. A právě tehdy si uvědomí, že v roce 1993 přehlédl stopu, která ho mohla dovést k vrahovi Marie Gestoové - a následně zabránit devíti dalším vraždám. Bosch tak musí svádět boj na dvou frontách: ve dne je nucen přemáhat vztek a nezaujatě poslouchat arogantního masového vraha, který je mu bytostně odporný, a v noci bojuje s vlastními výčitkami a svědomím. Není divu, že se celá jeho profesionální čest a integrita začínají rychle rozpadat...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

Echo Park , 2006

konicekbily
29.08.2023 5 z 5

V oddělení odložených/nevyřešených případů se vyskytuje jeden, který se Harrymu nepodařilo dotáhnout do konce a usvědčit vraha. A k vraždě se přiznává někdo úplně jiný - a není to hlavní podezřelý. Na tomto pozadí vytvořil autor spletitý thriller plný tajemných vztahů, které nelze na první pohled rozpoznat. Ale na to má autor hlavního hrdinu, aby čtenáři osvětlil, jak to v LA chodí zejména mezi sériovými vrahy, policisty, prokurátory.

Luigi1
20.02.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha plná napětí zvratů to se mi líbí

Hana62
07.11.2022 3 z 5

Na mě moc překombinované. Některé zápletky chtěly víc propracovat, některé postavy neuvěřitelné, za mě jeden díl stačil.

zbuy
30.07.2022 4 z 5

Mé první seznámení s detektivem Boschem. Nejdřív jsem se nemohl začíst, ale pak mě to pohltilo.

mi-380
27.04.2021 5 z 5

Bosch 12, Echo Park v L.A., 2006. Harry podruhé pracuje na starém případu. Znovu si užívám přesvědčivě podaný pohled mezi hollywoodské policajty, boháče, advokáty a politiky, proplétám se s nimi spletitým dějem a stejně spletitými slavnými ulicemi Mulholland Drive a Laurel Canyon s jejich tajemnými odbočkami. Kromě toho se i tentokrát čtenář může spolehnout na dokonale vypointovaný závěr. Případ je vyřešen? Ale co těch dalších šedesát stran do konce? Teď to přijde? Spravedlnost podle Hieronyma Bosche? Znovu za plný počet.
95 % (aktuálně 154 hodnotících s průměrem 91 %).

Měl v plánu zapíchnout odznak, odjet z města a najít si nějaký ostrov, kde by mohl i s rodinou žít. Mezi policejními důstojníky to byl docela běžný sen o životě ve výslužbě: odpoutat se od vší temnoty, kterou během své práce zakusili. Skutečnost však byla taková, že zhruba po šesti měsících na pláži začal být ostrov neskonale nudný.

Během stoupání si všimli, že přímo před nimi je na hoře Lee vidět slavný nápis „Hollywood“. Na vedlejším hřebeni ho postavili před více než osmdesáti lety jako reklamu na bytový komplex Hollywoodland nacházející se na horním konci Beachwoodu.

„Waitsi,“ řekl Olivas zostra. „Držte prostě klapačku.“ Natáhl ruku k palubní desce a zapnul rádio. Z reproduktorů se vyvalila hlasitá mexická hudba. Olivas okamžitě plácl po tlačítku a vypnul zvuk.
„Kdo v tom kurva naposledy jel?“ položil otázku bez adresáta.

„Harry, tak ty sis pozval domů dívku, aby za tebe udělala špinavou práci a pomohla ti rozlousknout případ, a přitom pro ni nemáš nic víc než jedno pivo? Co je to s tebou? A co víno? Máš nějaké víno?“
Bosch smutně zavrtěl hlavou.

Toffee
21.12.2020 5 z 5

Přečetla jsem prakticky na jeden zátah a jedním dechem. Výborné, napínavé. Líbí se mi Harryho zarputilost a tvrdohlavost. Má za sebou tolik let policejní práce a stejně se nechává strhnout dojmy a pocity, pořád bere zločiny osobně a v zápalu šetření někdy vidí jen to, co vidět chce. Naštěstí mu dřív nebo později dojde, že se pletl a nebojí se to přiznat. Tyhle nedokonalosti ho dělají sympatickým.

Arwen777
27.10.2020 5 z 5

Moje první setkání s Harry Boschem a ačkoliv by bylo logické předpokládat, že začínat třináctým dílem není dobrý nápad, nemám pocit, že by mi něco zásadního uteklo nebo chybělo.
Harry Bosch je klasický detektiv bez nějaké temné minulosti nebo nějakým velkým problémem. Je celou svou bytostí oddaný boji se zločinem, trochu vznétlivý a v krizových situacích nebezpečně odhodlaný. Věrný svému partákovi a ochotný šťourat do vosího hnízda, ať to stojí co to stojí.
V této knize znovu řeší případ starý 13 let, který mu nedal po celou dobu spát. Nyní se k této staré vraždě přiznává nahodně dopadený sériový vrah, ale Harrymu se na tom něco nezdá.
Je to klasická detektivka, bez tekoucích potoků krve, zato plná kurupční mašinérie. První půlka se rozjížděla pomaleji, ale druhá měla strhující spád a kniha se nedala odložit.
Určitě vyhledám další knihy tohoto autora. Doporučuji milovníkům detektivek z amerického prostředí.

Jiparis
18.10.2020 5 z 5

Tři zajímavé příběhy, každý s jiným námětem a všechny velmi čtivé.

mysce
17.09.2020 5 z 5

Další napínavá detektivka s Harry Boschem se točí kolem třináct let starého případu vraždy mladé dívky. ALE! Vrah se hned na začátku přizná k vraždě. Navíc detektivům popíše detaily a ukáže, kde pohřbil oběť. Zdá se, že nebude o čem psát. Nakonec se ovšem všechno parádně zvrhne a Harry musí obrátit vyšetřování vzhůru nohama a "střílet" do vlastních řad, aby dokázal, že všechno je úplně jinak.
Výborné od začátku do konce!

Didi15
22.07.2020 5 z 5

Ale jo, pořád se to dá číst. Akorát mě trochu vytáčí Harryho rádoby partnerky:)
Těším se na další díl.

čef
18.06.2020 5 z 5

Na tomto příběhu je postavena jedna řada seriálu Bosch. Viděl jsem jí, ale kniha je mnohem lepší. Děj je skvělý, nicméně literární zpracování, napětí spojené s odhalování vraha, je mnohem lépe vystavěno. Nejsou zde žádná hluchá místa, i sledování podezřelých, v seriálu poněkud zdlouhavé, je v knize tak nějak zajímavější. Alespoň pro mne, a věřím, že i pro mnoho dalších.

harena
21.03.2020 5 z 5

Harry Bosch je skvělý detektiv, navíc nekompromisní, neuplatitelný, spravedlivý, přitom lidský... a jde si tvrdě za svým. Já mám tuto sérii ráda. Je stará snad 30 let? Nepřekombinované, nesnaží se všemožně šokovat, bez velkých potoků krve. Ráda se vždy po čase vracím k dalším dílům a k Harrymu, příště to bude 13. díl. Určitě se mi to líbí mnohem víc, než seriál v tv, i když tam jsem viděla jen kousek jednoho dílu.

moudivlacek
25.01.2020 4 z 5

Harry Bosch je zde zapleten do případu, v kterém mu hrozí jeho profesionální likvidace jako policisty. Je zapleten do případu vraha, který údajně zabil i jednu oběť, po jejíchž ostatcích Harry pátrá již 13 let. A i když to ze začátku vypadá skvěle, mají vraha, který je ochoten vše přiznat, není to tak růžové, jak to vypadá. A Harry musí vedle sebe dobře koukat, aby věděl, komu může věřit a je "čistý". A i Harry se může mýlit. I přesto se nevzdává a bojuje až do konce.

Hugomil
24.08.2019 5 z 5

Opět vynikající.

March
01.07.2019 5 z 5

Kniha měla spád a opět bezkonkurenční HB. Příběh byl opravdu pestrý, když se HB zakousne, tak to prostě trvá.... třeba i 13 let:-)
Už teď mám problém číst nějaké jiné knihy, než s HB, i když je hlavní postava stále stejná, tak ty jeho příběhy jsou prostě každý jiný.... Doporučuji

soukroma
02.12.2018 3 z 5

Ani postarší díl (Mickey Haller je jen jméno na protokolu) mě nepřesvědčil: pořád nemám ráda knihy o Harrym Boshovi a nemám ráda ani jeho.
Pro mě tak nepříjemně předvídatelný a nevěrohodný děj točící se čistě kolem politiky a korupce, jen minimálně kolem skutečného vyšetřování vražd. A Bosh opět se svojí kovbojštinou, která už vadila i jeho partnerce (a to už je co říct). 50%

NADEI
23.11.2018 5 z 5

Kniha se prostě nedala odložit. Strhující a napínavé drama mezi Harrym a sériovým vrahem, protkané korupcí. Super čtení.

Lmslaver
05.05.2018 5 z 5

S každou přečtenou stránkou se mi tenhle případ Harryho Bosche dostával čím dál víc pod kůži až jsem nakonec nedokázal knihu odložit, dokud jsem ji nedočetl. Connelly rozehrál skvělou partii mezi Boschem a sériovým vrahem, vykreslil zkostnatělost a byrokracii policejního sboru i špinavost zkorumpované politiky, předhodil čtenářům překvapivý, ale uvěřitelný zvrat ve vyšetřování, občas okořenil děj špetkou akce a pak to vše završil skvělým finále. Stoprocentní ukázková krimi.

Lolila
11.04.2018 5 z 5

Opäť výborná detektívka. Napätie, veľa zvratov, trochu politiky, skvelý detektív odhodlaný na všetko a prekvapenie na koniec - nič nie je tak ako vyzerá.

ivoiro
22.02.2018 5 z 5

Harryho Bosche prostě žeru. Těžko napsat něco jiného. Knihu můžu pouze doporučit. Opět stojí za to.