Georgette píše otci

Georgette píše otci

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky. Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást starý o...celý text

Nevšední rodinná historie propletená s okázalým životem francouzské malířky.

Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá na cestu do Dolního Porýní, protože je považuje za svou náhradní rodinu. Ve svém pařížském bytě ale před odjezdem překvapí lupiče, který chce ukrást starý obraz. Vetřelec prchne a Lilie v rámu obrazu najde tajemný dopis. Protože ví, jak moc Hannin otec miluje tajemství, rozhodne se vzít poškozený obraz s sebou do Xantenu. Tamní restaurátor učiní další zajímavý objev a Hannin otec naléhá, aby se vydali na poslední společnou cestu za rozluštěním záhady starého obrazu. Trojice pátrá po dalších stopách ve Francii i na Antilách a dozvídá se o fascinujícím životě malířky, která byla Liliinou vzdálenou příbuznou. Kniha je tak vtipná, smutná a potřeštěná jako život sám. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295446/georgette-pise-otci-FRv-295446.jpg 410

Sei mir ein Vater (2015)

Literatura světová
Vydáno:, Host
Více informací...

heliholt

Kniha se dobře četla, ale příběh mne trošičku
zklamal.

zuzana2599

Zajímavá a spletitá rodinná historie - příběh Lily je propletený s životem její vzdálené příbuzné, francouzské malířky Georgette Aguttové.
Bylo to poklidné a příjemné čtení, nakoukla jsem do prostředí bohémského světa malířů, umělců a politiků, dojímala se silou lásky malířky a jejího muže Marcela...Je to hodnotné čtení, zajímavé i poučné, protkané city a rodinnou vazbou.

DariDerek

Za mě to tedy byla super kniha. Příběh, který zde sledujeme byl velmi poutavý a ať už máte nebo nemáte rádi malíře a jejich výtvory, tak po přečtení budete mít chuť navštívit nějakou galerii a kouknout se na ty mistrovské díla. :-) Recenze bude zveřejněna na Chrudimka.cz

Ivuska.09

Po přečtení Měsíčního svitu nad Paříží jsem hledala podobné dílo z oblasti výtvarného umění a historie. Tento požadavek kniha Georgette píše otci splnila. Vzhledem k tomu, že ústředním tématem je vyřešení záhady spojené s obrazem, tak čtenáře určitě upoutá - dočtete ji, abyste věděli, jak to celé dopadne. Oproti Měsíčnímu svitu nad Paříží je tato kniha určitě akčnější (ačkoli akce není cílem ani jedné z nich), autorčin styl psaní se mi také líbí (i přes závažná témata není příliš sentimentální), dvě dějové linie jsou krásně propojené a i toto dílo je založeno na skutečných postavách. Přesto se mi Měsíční svit nad Paříží líbil o maličko víc, doporučit však mohu oba příběhy.

Liduka

Kniha je napsaná částečně podle skutečné události. Malířka Georgette Aguttová skutečně existovala a byla vzdálenou příbuznou kamarádky autorky tohoto románu. Kniha je tak nějak o obyčejném životě malířky a jejích známých. Nečekejte nějaké zvraty, protože tam nejsou. Dokonce i záhada zmizelého obrazu měla celkem nezáživné rozuzlení. Za mě tedy slabý průměr.

iška

Pěkné počtení. I když román, má své reálné postavy. A je zajímavé podívat se na historii, o které si myslíme, že ji známe, skrz osobnosti, které v té historii trochu zapadly.

bookcase

Příjemné i dobrodružné čtení, které přibližuje svět malířů a bohémů.

Anne Gesthuysen

Anne Gesthuysen