Gentlemani nebezpečných nocí

Gentlemani nebezpečných nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48603/bmid_gentlemani-nebezpecnych-noci-71u-48603.jpg 5 13 4

jan.para
jan.para
20.11.2022 4 z 5

Tento typ literatury miluji. Románově psané popisy skutečných událostí se skutečnými postavami. Je to kniha sestavená z několika příběhů týkající se 68. noční stíhací perutě RAF. Kniha je psána jasně, přehledně a čtenář se do ní velmi rychle dostane. Co mě překvapilo a nechápu, proč to kniha obsahuje je stručný přehled před každou kapitolou o čem bude. Trochu mi to přijde, že 68. peruť bývá dost často opomíjena a je to chyba. Vždyť náš nejúspěšnější letec Karel Kuttelwascher byl také noční stíhač. Kniha je vlastě povinnost pro všechny, kteří se zajímají o naše letce v RAF. Vždy připraven !!

p3tris
p3tris
01.10.2022 4 z 5

S tvorbou Františka Kauckého jsem se seznámil jako kluk u skvělé dobrodružné knížečky Tajemství Liberatoru X 330. Tedy myslel jsem si to, protože jsem netušil, že pod jménem Kaucký v časopisu Letectví a kosmonautika se skrývá právě on. A když jsem později viděl jeho jméno na obalu knihy, věděl jsem, že nesáhnu vedle. To platí i u "Gentlemanů". Knížka se skládá z několika relativně krátkých příběhů, které mají nejblíže k reportážím z palub nočních stíhačů. Ty jsou napsány opravdu čtivě a budete si připadat, že za berany řízení nebo stínítkem radaru přímo sedíte. Jako bonus knížka obsahuje bokorysy letounů, několik stránek fotografií a stručné osudy letců z No 68 Squadron RAF po únorovém převratu.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
29.03.2020 5 z 5

Napínavá a skvěle napsaná kniha popisující život československých nočních letců 68. perutě RAF. Velký obdiv a respekt před těmito hrdiny

tomash
tomash
18.12.2016 4 z 5

Kniha, ze které je cítit letecký benzín a střelný prach!
Autor popisuje život u B letky 68 perutě, která byla jedinou letkou Československých nočních stíhačů. Příběh je protkán osobními zážitky členů perutě a při čtení, jsem měl propocené triko ze vzdušných soubojů a oči vykoukané z noční oblohy.
Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi akci.

RAF - britské Královské vojenské letectvo českoslovenští letci v RAF

1990  83%Stíhači ohnivých nocí
1970  88%Zrada na křídlech Hurricanu
1992  91%Gentlemani nebezpečných nocí
1965  73%Ve znamení trojzubce
1970  70%Komando statečných

Kniha Gentlemani nebezpečných nocí je v