Frost

Frost https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338533/bmid_frost-kCB-338533.jpg 3 118 39

Válečný mág Zikmund Frost se místo prohánění sukní musí zase jednou věnovat práci pro Organizaci. Což mimo jiné obnáší eliminaci čarodějů a dalších potvor. Někdo na něj ale přichystal podraz. Zdánlivě běžná akce v brněnském pavilonu Anthropos se proto zvrhne v krvavou lázeň. Aby toho nebylo málo, na scénu přichází opravdu mocný hráč z dávné minulosti. V Býčí skále u Adamova tak po staletích opět zní nejen bušení kladiv, ale i zoufalý křik rituálních lidských obětí. Jisté je, že než Frost zjistí, kdo za tím vším stojí, bude muset vystřílet ještě hodně zásobníků. A taky přivolat posily. Naštěstí ví, kde je hledat. Na historickém pomezí Čech a Moravy stával v bažinách hrad Krotenful. A strážil jej někdo, s kým si skutečně není radno zahrávat.... celý text

Lacie
Lacie
24.07.2023 4 z 5

Válečný mág Zikmund Frost... pro mě vcelku příjemné překvapení, i když přiznávám, že body navíc dodává Wolfi. Zadrhnutí v bažinách mi moc nevadilo, zato mi nejdou pod vousy všehoschopné sado-maso ženské hlídačky mužských kouzelníků, asi jsem někde vynechala nějaké to porno, které by mě lépe navnadilo na tenhle zvláštní svět.

Deimos
Deimos
26.02.2023 3 z 5

Na Frosta jsem se těšil. Od autora už jsem četl jeho nejnovější knihu Pekelný pastýř a u ní jsem se skvěle bavil. Čekal jsem něco podobného od Frosta, ale možná proto, že to je autorova prvotina a mám už pár knih načteno od jeho konkurence, mě tato kniha dost zklamala. Začátek je slibný, prostředí Brna a jeho okolí je pro mě jako Brňáka velice příjemné. Nicméně tento pocit se už o pár stránek dál vytratí. Měl jsem problém udržet pozornost. Často jsem se přistihl, že mě to až tak nebaví a hlášky, kterých je tu hodně se víc míjeli účinkem, než se strefovali. A přitom těch hlášek a sarkasmu je tu mnoho a když to někomu sedne, může si knihu skvěle užívat. Mě to přišlo, jakoby to psal autor, (pro čtenáře) kterému je tak 15 možná 20 let a je to jeho prvotina. Přitom má autor velký rozhled, tak nevím, možná mi to jen tolik nesedlo. Uvidíme jak si budou stát Hitokiri a Leichenberg, pořád cítím potenciál a vzestupnou tendenci.(58%)

Krukron
Krukron
03.07.2022 4 z 5

Tak se tak divím, kolik tu vidím špatných hodnocení. Zcela upřímně jsem s touto knihou spokojen. Dala mi přesně to, co jsem od ní očekával. Spoustu rychlé akce, drsná mluva a že se tam vyskytují pasáže jako z porna? A co jste čekali? Všichni milujeme F. Kotletu, který píše podobné věci a tam nám to nevadí a tady budeme dělat, jako že nás to uráží nebo co? Vím, že ta knížka má spoustu mezer a styl není úplně tak vybroušený, ale užil jsem si ji a dala mi přesně to, co jsem chtěl a potřeboval na oddechnutí. Nečekejte filozofickou knihu plnou hlubokomyslných myšlenek. Čekejte rychlou akci, kterou přečtěte za jedno odpoledne. Díky pane Fuchsi, mě Vaše knížka bavila a určitě si přečtu další.

slawa.cap
slawa.cap
07.09.2021 3 z 5

Jako porno by to celkem ušlo, kdyby tam nebylo tolik keců mimo samotné akty. Jako povídka by to celkem ušlo, kdyby to nemělo tolik stránek. Jako "román" tedy spíš novela to moc nefunguje. Neucelené, zmatečné a příliš často nepochopitelné.
Tak nějak jsem nepochopil proč Sigi dělal to co dělal. Chápu že mu šlo o pomstu, ale prostě mi to tak nějak nedávalo smysl a proč k tomu vůbec nechal dojít. Taky nechápu proč holky dělali to co dělali a jak to dělali, tady byla jasná inspirace pornofilmy, protože jenom pornoprůmysl dokáže vyprodukovat něco tak hlubokomyslného.
Některé vtipy byly fakt dobré, ale některé až moc tlačili na pilu.
Beru, že je to prvotina, ale zatím to vypadá, že autor nemá na to udržet delší příběh po kupě. Povídky mu celkem šlapou a kdyby i tady zvolil povídkovou formu udělal by asi lépe.
Časem určitě ještě něco zkusím, ale zatím si dám oraz, protože těch pár stránek mi trvalo pekelně dlouho.

Klilad
Klilad
02.07.2021 3 z 5

Na prvotinu docela dobré, hodně našlapaný začátek, ale kniha hodně rychle ztrácí dech, postupně tak vyzní do ztracena. Brakovka do vlaku, která si naštěstí na nic nehraje.

Michaeles
Michaeles
09.04.2021 2 z 5

Akce, akce, akce ale to je tak všechno co se v knize děje. Je to taková splácanina co se ani moc dobře nečte a děj je úplně o ničem.

stanislav0373
stanislav0373
14.03.2021 4 z 5

No, dle komentářů jsem měl trošku strach, co jsem si to zase pořídil do baráku. Ale co už, nebojme se toho!

Poměrně přímočarý příběh jednoho válečného mága s velkým pérem, nastřelený IDDQD (starší hráči vědí), tedy Péro i mág. Několik zajímavých postav, pár méně zajímavých a nakonec perfektní vlk. Jo, toho mám rád. Do toho zamíchejte neskutečné množství vtipných hlášek, až je to místy možná na škodu, a pár rudolících scén, za které by se i Uzlovi zauzloval, okořeňte solidní dávkou akce a máte Frosta!

Původně jsem chtěl dát poctivé 3 hvězdy, ale Frostův test (který nutně musím na manželce vyzkoušet) a lokalizace kolem Lanškrouna, kde to mám rád, mě přesvědčili, že musím dát o jednu hvězdu více.

Tesyk
Tesyk
17.12.2020 4 z 5

Já jsem si tedy užil všechny tři díly a nemohu se dočkat dalšího. Kdypak se něco chystá, pane spisovateli? :-) Držím palce a těším se na setkání Leichenberga s Frostem :-)

Hzjena
Hzjena
01.06.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, bylo to doslova strašlivé....

Vím měli mě upozornit komenty (trudoš ví co říká), ale kamarád koupil všechny tři díly, tak jsem to prubnul.

Jak se říká, žádný učenec z nebe nespadl, ale tohle si pan Fuchs po sobě snad ani nepřečetl a nakladatel musel být sjetej víc než zimáky v létě, že to vydal, nebo nevím.
Pomíjím nespisovnou verzi českého jazyka, alespoň se to četlo opravdu rychle, ale všechno ostatní bylo mírně řečeno slátanina bez bližšího vysvětlování. Strašně to páchlo českými ikonickými brakovkami (tanky ve středověké bitvě, kde jsem to jen četl :D ).

Sexuální scény mnou hluboce otřásly a skoro donutili k pláči při vědomí, že tohle může napsat dospělí člověk mužského pohlaví.
Co se týče děje, tak se čtenář v podstatě nic nedozví, jen nevěřícně valí bulvy a čeká jestli autor něco vysvětlí....nic moc nevysvětlí, jen se žene dál a dál a ukončí to tím epilogem který je tady zmiňován.
Nebýt Wolfiho a toho že jsem už půlce Hitokiri (které je o poznání lepší), tak to rovnou letí do odpadu.

NemmamSlov
NemmamSlov
20.02.2020 2 z 5

Pre boha. Celé zle. Už pri niektorých komentároch som vedel do čoho idem, ale kútikom duše som dúfal, že to nebude taká katastrofa. Začiatok nebol najhorší. Kým lovil oživených mágov, to bolo relatívne čitatelné. Potom to bolo horšie a horšie. Humor bol doslova silený, až to príbehu skôr na hodnote ubralo. K sexuálnym scénam sa nejdem ani vyjadrovať. Posledná kapitola ma dorazila, a keby ju autor vynechal tak to má určite o pár percent na hodnotení viac. Frosta som si celkom obľúbil v knihe Hitokiri, preto som sa odhodlal aj napriek nízkej popularite, ale fanúšikom dobrých kníh by som sa odporúčil tomuto dielu vyhnúť, a ak od tohot spisovateľa niečo odporúčiť, tak určite Hitokiri.

Majdusak
Majdusak
09.01.2020 5 z 5

Super akce, čte se samo, Frost se s ničím nepárá a člověk se dobře baví. :)

Hunters
Hunters
08.01.2020 3 z 5

Není to vůbec zlý. Na prvotinu určitě. K úplný dokonalosti chybí jen malinko. Nesedl mi jazyk, postava Forsta, na druhou stranu atmosféra, jak říkáme u nás v Indii, perfekdžána gandhiána

DarthSoren
DarthSoren
02.11.2019 3 z 5

Naprostá fantasy jednohubka s hromadou akce, vtipu a sexu. Má to chyby a je jich dost - místy mi vyprávění přišlo zmatené, strácel jsem se v replikách a ani to vyprávění z pohledu první osoby není něco, nad čím bych jásal. Příběh je poměrně jednoduchý a Frost mi v některých momentech přišel až zbytečne moc OP, respektive neohrožený. Určité akční pasáže bych se nebál ještě víc rozvinout. A ta erotika... jestli jste náctiletý panic, pak ji asi oceníte, já bych trochu ubral, beru, že to tam je, ale porno z toho nebylo třeba dělat. Epilog tomu nasadil korunu, ale hej nelžime si - je to takovej "every man's dream". Zas na druhou stranu, humor byl docela chytlavej, oblíbil jsem si Wolfiho i Leichenberga, zakomponování českých dějin a reálií také kvituju. Dávám velice slabé 3*. Nebylo to úplně hrozný, ale ani náhodou mistrovské dílo. Občas jsem se královsky bavil, jindy jsem naopak nevěřícky kroutil hlavou. Přečteno a odloženo do poličky.

trudoš
trudoš
18.10.2019 2 z 5

Přiznám se, že tohle jsem nepobral. Ze začátku to ještě hlavu i chapadlo mělo, ale už po druhé kapitole jsem se začal ztrácet, ačkoliv jde v podstatě jen o nepřetržitou akční jízdu. Naneštěstí mě závěrečná vysvětlovačka vytočila do běla, takže těžko zpětně hledám pozitiva. To už i celá ta anabáze s návratem Bobbyho Ewinga do seriálu Dallas měla promyšlenější logiku. Ale asi by bylo příliš, čekat něco jako pronásledování padoucha klaďasem - dneska se evidentně nosí spíš zběsilé krosení všeho kolem, s mezičasem na nezávaznou trojku s pěknými kočandami.
Oskar Fuchs se veze na vlně úspěchu knih Jiřího Kulhánka a Františka Kotlety, avšak namísto zajímavé inovace mi jeho román pouze připomněl neblaze proslulou tvorbu Martina Moudrého. Teda, kdyby ten uměl psát. Jako jo, v některých momentech je to vtipný a kdybych byl echt macho, jehož serou všichni lidi na světě, určitě bych si v tom jádro pudla našel. Jenže nejsem. A tak mi hrdina akorát po celou dobu čtení, jemně řečeno, brnkal na nervy.

rimar
rimar
17.08.2019 5 z 5

Takove pohodove cteni super hlasky parkrat jsem fakt odpadnul. Pokud chcete takovou jednohubku, lehke cteni a mate radi napr. hustej narez urcite neudelate chybu kdyz po tom sahnete. Rozhodne si prectu od autora druhou knihu.

jockel
jockel
29.05.2019 4 z 5

Rychločetba. Líbí se mi české reálie. Jako rodák z M.T. jsem se těšil až začnou padat rakety, a nic. Nějaké rezervy kniha ještě má, tak proto čtyři *.

Turante
Turante
23.03.2019 3 z 5

Četla jsem Frosta až po Hitokiri, takže musím říct, že je opravdu o fous slabší. Ale jinak se mi příběh i humor hlavního hrdiny líbí. I když, ten epilog, ten epilog byl trochu moc no.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
21.01.2019 odpad!

Znám dva druhy blbostí:
"To je taková blbost, až je to dobrý." blbost.
"Blbost a nic víc." blbost.
Podle mého hodnocení je jasné, do jaké kategorie jsem šoupla tuhle knihu.

Eyghon
Eyghon
03.01.2019 4 z 5

Trošku slabší než Hitokiri, ale pořád je to akce s magií! Nebýt té poněkud zmatené části s časovým posunem na hradě, bylo by to za 5*. Temná létající chobotnice jako paní bažiny, 4 váleční mágové, mluvící vlk, mamut a nosorožec, sex ze všech stran, slušné hlášky? To jinde jen tak nenajdete.
Na druhou stranu jak ve Frostovi, tak v Hitokiri, jsou celkem značné jazykové chyby (i a y tam dost lýtajý) - slabá korektura.

lyriq
lyriq
15.11.2018 3 z 5

Dumám, zda to je na dvě nebo tři. Sem tam mě pobavila hláška, baví mě, s jakým elánem autor popisuje lokace, ale druhá půlka tak nějak začala ztrácet dech a ani z té akce už jsem moc neměl radost. Prvotina je to ale slušná, takže protentokrát přivřu všechny otvory a nechám to za tři. Potenciál tu totiž určitě je.

magie česká fantasy

Oskar Fuchs (p)