Poutník

Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82922/bmid_hvezdny-trpyt-a-stiny-3-poutnik-aVx-82922.jpg 3 28 6

Rašemen… tajemný domov barbara Fjodora, země, jíž vládnou wychlaran, které své nezvyklé schopnosti skrývají za propracovanými maskami. Shakti… drowí kněžka Lloth, která číhá ve stínech Temných říší a plane nesmiřitelnou nenávistí ke všem, kdo kráčejí po povrchu Torilu. Liriel Baenre… drowí princezna, která se nyní musí rozhodnout, jestli se s Fjodorem vrátí do jeho rodné země. Tam bude čelit největší zkoušce odvahy a na prchavý okamžik zahlédne to, co hledala po celý život - domov.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

renefer
renefer
14.06.2023 4 z 5

Četla jsem pouze tento závěrečný díl trilogie, ale i tak se to dalo. Je to taková holčičí fantazy, nic moc krve a násilí, spíš dobrodružství, akce a na závěr i doják.

Luigi1
Luigi1
10.02.2021 5 z 5

Tento druh literatury mám moc rád a tak tuto trilogii jsem si zamiloval a vřele doporučuji

Ma-ra
Ma-ra
17.03.2020 3 z 5

Celá kniha vede několik příběhů, které pak spojí v jeden hromadný dějový konec. Osobně se mi líbilo přidání několik z nejmocnějších postav světa Forgotten Realms... Khelben, sestry SIlverhand. Konečně se dozvídáme historii a domov Fjodora. Setkáváme se bersekrovským Rašemenem (fanoušci Minsca a Booa poznají jejich domovinu). Největší problém jsem měl s Českým překladem. Některé věty byly opravdu krkolomné, poslední kniha měla jiného překladatele a kvalita byla poměrně lepší, pravděpodobně to nebyla náhoda. Všechny tři knihy jsou akční, ale zároveň z nich jde cítit i ženská, romantická ruka. Závěr byl popsán velmi emotivně. Zároveň mu ale chybělo i pár stránek doslovu. Neubráním se pocitu: buď bylo na autorku tlačeno vydání, nebo se plánoval další díl, který již nevyšel.

jan14s
jan14s
21.03.2017 3 z 5

Nejslabší díl trilogie, konec nic moc.

Mr_Fixir
Mr_Fixir
19.11.2014 odpad!

Docitanie posledneho dielu tejto trilogie bolo strasnym utrpenim. Musel som sa velmi premahat aby som to docital.

Dašička
Dašička
18.11.2014

Dočetla jsem poslední díl, škoda Fjodora, navíc jsem čekala, že souboj s Shakti bude o něčem jiném. Ale jinak super, jen jsem čekala, že tahle série bude mít více dílů. Ale četlo se to skvěle.

Elaine Cunningham
americká, 1957