Fontána

Fontána https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323315/mid_fontana-bcN-323315.jpg 4 109 26

Nathalie Svenssonová série

Nová napínavá detektivní série s ústřední postavou Nathalie Svenssonové, psychiatričky specializující se na profily vrahů. Psychiatrička Nathalie Svenssonová je konečně spokojená se svým životem. Po nedávném rozchodu si koupila vlastní malý byt v centru Stockholmu, ve kterém chce vést zajímavější život, než je život pracující svobodné matky v Uppsale. Jednou pozdě večer dostane textovku od známého herce Rickarda Ekengarda, s nímž před několika týdny strávila noc. Rickard ji chce znovu vidět a domluví si schůzku. Ale v momentě, kdy Nathalie přichází na místo setkání, Rickard Ekengard je chladnokrevně zastřelen a jeho tělo vhozeno do fontány. Nejen, že je to hrozná situace, ale Nathalie má navíc pocit, že se historie opakuje! Stejně tak zahynul před deseti lety Adam, láska jejího života. A případ nikdy nebyl vyřešen. Je to krutá hříčka osudu, nebo spolu vraždy souvisí? Nathalie se pustí do vyšetřování na vlastní pěst a obdrží výhružné zprávy. Zdá se, že pravda je ještě horší, než si vůbec kdy myslela…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Záhady
Vydáno: , XYZ (ČR)

Himlen är alltid högre , 2014

kap66
16.12.2023 2 z 5

(SPOILER) Proč ta fontána? Jak se to vrahovi fyzicky povedlo? Kdy hlavní vyšetřovatel vyšetřuje, když mu ta bába bláznivá telefonuje každých pět minut? A kdy ona vykonává svou práci psychiatričky zaměřené na profily vrahů? Proč se její manžel chová pořád podezřele? Proč se VŠICHNI chovají tak strašně podezřele? Odkdy se říká domácí podobě jména „přezdívka“? Proč vrah pořád mává v závěru tou zbraní? A ještě jednou, PROČ TA FONTÁNA? A proč jsem to přečetla?

TeaPeter
24.03.2022 3 z 5

Vcelku průměrná detektivka. Hlavní hrdinka mi byla vysloveně nesympatická a v jejím chování jsem logiku často nemohl najít. Propojení časových linií mi přišlo hodně kostrbaté a nepravděpodobné - deset let je přece jen hodně dlouhá doba. Konec ukazuje na pokračování, tak dám autorovi ještě jednu šanci.

čef
13.12.2021 5 z 5

Kdyby nebylo moderních propriet, mohl bych tuto detektivku označit jako klasickou. Děj sice probíhá ve dvou časových rovinách, ale jejich propojení je funkční a přehledné. Napětí je zde taky dost a překvapivých zvratů nakonec také. Většina detektivkářů se tedy nemůže nudit.

marcela0282
15.10.2021 4 z 5

Prijemna oddechovka, takova jednohubka, co se dobre cte :) autorovo mlzeni a svadeni ze stopy nuti cloveka cist dal, dokud se nedozvi, jak to teda vsechno bylo. Hvezdicku strhavam za deti neustale hrajici videohry a za otrepanou linku s hrozne se chovajicim byvalym manzelem, prijde mi, ze to je v kazde druhe detektivce... I tak si ale moc rada prectu dalsi dil :)

martini.ce
22.02.2020 3 z 5

Ideální čtení na zimní večery, četla se dobře, postavy se mi líbily. U některých bych uvítala více informací z minulosti, vysvětlení důvodů jejich chování. Zajímavé prostředí, bavila mě.

Pajule
07.12.2019 3 z 5

Odpočinkové čtení, nebylo to špatné, ale ani ne nejlepší.

Danago
22.08.2019 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Zápletka je zajímavá, místy bohužel poněkud natahovaná. Až moc klidná detektivka, kde se hodně řeší rodinné vztahy. Ale některé zdánlivě zbytečné probírání rodinných vztahů se ukáže ke konci knihy dost důležité. Bohužel pro mě to není nic příliš originálního.

Trochu nechápu, že tu lidé píší, že je to závěrečný díl, když podle tohoto webu je to díl první. A podle závěru knihy se ukazuje, že další díl bude navazovat.

Atanone
23.04.2019 4 z 5

Takové vláčné.. i přes šikovnou zápletku mě to nějak nechalo v klidu. Možná trochu rozkouskovaný styl, nevím. Nebylo to špatné, ale asi si tuhle knihu nebudu moc dlouho pamatovat
Asi bych podepsala lenku7679

Miluska2810
26.03.2019 5 z 5

Pre mna velmi pohodove citanie.

lenka7679
23.02.2019 3 z 5

Knihu jsem se prostě musela nutit číst. Začátek se rozjel slibně, ale pak už to bylo jen utrpení, odkládala jsem jí a znovu se vracela, ale zkrátka to drhlo. Příběhová linka dobrá jen tomu chyběl zápal.

Pepina19
17.11.2018 3 z 5

Neurazí, slušně napsané, ale asi bude brzy zapomenuta.

oolinkaa
30.09.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, některé pasáže velmi čtivé, jiné naopak zcela zbytečné. Ale určitě zkusím další knihy od autora

astra3
05.08.2018 5 z 5

Napínavý konec trilogie. Velmi čtivé. Hlavní hrdinka psychiatrička by potřebovala dle mého názoru sama pomoc psychiatra.

Anne123
27.06.2018 3 z 5

Ani nepotěšila, ani neurazila. Zajímavý příběh, ale podle mě nevýrazné postavy. Takový průměr.

iška
22.06.2018 4 z 5

Pro mě nic moc. Možná dobře, že je to závěrečný díl.

intelektuálka
04.11.2017 4 z 5

První kniha od tohoto autora mne nezklamala. Nemá v sobě tu drsnost severských detektivek, čte se příjemně. Počkám si na další titul.

šejnohojc
16.10.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka. Trochu mi trvalo, než jsem se začetla.

orinka3
21.05.2017 1 z 5

Brilantní severskou krimi si představuju docela jinak.

Izu
15.05.2017 3 z 5

Za me uplny prumer, tento druh zapletky pokud ma clovek z krimi vic nacteno nenadchne, neurazi.

evonra
16.04.2017 4 z 5

Lehčí, dobře napsaná detektivka. Děj je vydařeně zamotaný, takže to pomyslné klubko se rozmotává z několika konců. Podezřelých osob je hned několik, autor tak drží až do poslední stránky v příjemném zdravém napětí.
Vydařený závěr je takovým aperitivem pro další díl. To hlavní je zde sice objasněno a vyřešeno, ale do pokračování si nesu pár nezodpovězených otázek, na které, tuším, dostaneme odpovědi a s postavami okolo Nathalie se znovu setkáme.

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Jonas Moström
švédská, 1973