Fin Mika Waltari

Fin Mika Waltari https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14222/mid_fin-mika-waltari-Eeh-14222.jpg 4 37 9

Doba, život a knihy světoznámého spisovatele Kniha mapuje život a dílo jednoho z nejznámějších romanopisců dvacátého století. Autorka postupuje ve svém líčení chronologicky. Waltariho život a dílo vykládá v kontextu kulturního a společenského klimatu ve Finsku první poloviny dvacátého století.

Maraiser
17.09.2023 4 z 5

Vlastně jediný důvod, proč jsem se do této knihy pustil, bylo zjistit, co Waltariho ovlivnilo natolik, že se v tolika jeho knihách objevují vypočítavé mrchy, zákeřné ženy, jimž hlavní hrdina příběhu tak snadno a v podstatě i rád podléhá.
A nedozvěděl jsem se to. Vysvětlení, které bylo podáno, mne nějak nepřesvědčilo.
Ale pokud odběhnu od výše uvedeného, tak díky za tento "životopis". Dějiny Finska první poloviny 20.století opravdu nebyly procházka růžovou zahradou.

kosátkoo
03.03.2023 5 z 5

četla jsem všechny jeho knihy, ale o jeho životě jsem nevěděla nic, proto jsem ráda, že se mi tahle útlá knížka dostala do rukou. Přidanou hodnotou je, že jsem se dozvěděla spoustu informací o Finsku, které si díky spojení s Waltarim snáz zapamatuju. Doporučuju, rozhodně měl zajímavý život.

haki34
11.05.2020 4 z 5

Wlatariho řadím ke svým oblíbeným autorům - s postupem času víc a víc odhaluji jeho kouzlo. Životopis je úlovkem z Knižního veletrhu v Ostravě...
Dozvěděla jsem se spoustu věcí nejen o Waltarim, ale i o historii a dějinách Finska. Potěšil i rozbor Waltariho děl, nástín jeho myšlenkových pochodů a pocitů. A samozřejmě obrazová příloha - fotek není nikdy dost...
Hodnotím jako velmi dobrou...

Vesmich
14.01.2020 4 z 5

Zaujal mě ten začátek, historická linka věnující se dějinám Finska v podobě "pro každého", a tu jsem také po celou dobu sledovala, protože autorka je pro mě zárukou kvality. Knihu o Waltarim jsem si pro sebe proměnila v knihu o Finsku a s obrazem, který mi zůstal v hlavě, jsem spokojená a vím, že mi tam už zůstane.

freejazz
17.01.2019 5 z 5

výborná kniha. stále som sa vyhýbal Waltarimu, bral som to ako módnu záležitosť a rád som sa radil k tým, čo ešte nečítali Egypťana, tešilo ma to zdvihnuté obočie mojich spolubesedníkov:).
napokon som podľahol. a po prečítaní tohto dielka, plného faktov, detailov, zaujímavostí, ale predovšetkým hlbokého vzťahu k autorovi mám chuť siahnuť po Waltariho knihách „zo súčasnosti“. hádam ich pozháňam.

Vec1980
09.08.2017 3 z 5

Zajímavá knížka, možná až příliš. Pokud hledáte, sice útlou ale možná až moc obsáhlou knihu, o jednom finském autorovi, je to tahle. Na mne až příliš obsahů Waltariho děl, příliš mnoho konstatování jeho života, možná až se strojovým popisem.
Škoda jen, že i navzdory snaze o mnoho detailů životních i cestopisných chybí občas alespoň nějaká základní mapa, určitě by nevadila. Helsinky zase tak velké nejsou.

Pokud ale hledáte náhled do Waltariho života, raději doporučím přímo Čtyři západy slunce (Román o románu) 1976, M. Waltari.

L_Into
17.03.2017 4 z 5

Výborně zpracovaná kniha o práci i životě nejslavnějšího finského spisovatele. Nutnost pro každého obdivovatele Waltariho díla.

MOu598
18.01.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2010. Podle mých poznámek:
Podtitul: Doba, život a knihy světoznámého spisovatele.
Spousta informací, i dějinné souvislosti, obsahy knih i úryvky. Zajímavé, ale takové až do důsledku vysvětlující nemám ráda. Chci mít vlastní pohled.

Aroucaria
16.09.2016 4 z 5

Nakouknutí do života známého spisovatele. To bylo ale překvapení! Netušila jsem, že nikdy nebyl v Egyptě. Ale zcestovalý byl. Každý si ale musí obrázek udělat sám a tato kniha k tomu rozhodně vybízí. A velmi vstřícně :-)

Finsko

Markéta Hejkalová