Prokletý hvozd

Legendární Stonebridgské kladivo leží rozlámané kdesi ve spletitých útrobách Černolesa. Bez něj trpaslíci ze Stonebridge ztratili ochranu před dávným zlem, ale jen blázen by riskoval střet s netušenými nástrahami temných hlubin černého lesa. Odvážíš se vydat do jeho samotného srdce a čelit nástrahám, hádankám a smrtelným pastem, které zde na tebe číhají? Čas se krátí! Bez tvé pomoci padne Stonebridge do rukou trolů!

Třetí díl série Fighting Fantasy - Prokletý hvozd představuje bránu do světa, v němž se právě ty staneš hrdinou! Ty v knize rozhoduješ, kterou cestou se vydáš, jakým nebezpečím se postavíš a se kterými netvory budeš bojovat.

Tvé dobrodružství právě začíná! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322473/proklety-hvozd-2Cw-322473.jpg 3.834

Fighting fantasy (3.)

Sci-fi, Fantasy, Gamebook
Vydáno:, Mytago

pusheko

Třetí díl nabízí "odpočinkovou formu", kde nebudete mít těžké protivníky a ani jich nebude mnoho, za to je důležité procházet veškeré odbočky a používat kouzelné předměty, které si předem nakoupíte a nebo získáte v dobrodružství. Cílem je nalézt dva kusy jednoho artefaktu. U knihy je skvělé to, že pokud projdete Černolesem bez těchto artefaktů, můžete se vráit úplně na začátek a pokud máte dostatek zlaťáků, nakoupit si klidně veškeré pomůcky a pak prozkoumávat jinou část lesa. Mapa vhodná, ale podmínkou k vítězství tentokrát není potřeba. Díl pro začátečníky.

hanak_v_exilu
25.12.2016

Můj první gamebook. Patří k těm lepším a těžším. Neobsahuje žádné hádanky a logické hříčky, ale správná cesta skrz Prokletý hvozd je spletitější než se zdá. Musíte nakoupit a posbírat potřebné propriety a nikdy nesmíte sejít ze správné cesty. Splnit poslání na první pokus se dá jen čirou náhodou. Kniha teoreticky nabízí druhou šanci, ale omlácený předchozím průchodem lesem jsem při ní vždy bídně zhynul. Moc mi to nevadilo, protože při výherní cestě projdete jen zhruba čtvrtinu lokací, a byla by škoda nebloudit i tím zbytkem.

P.owl
16.11.2016

Gamebook odehrávající se prakticky celý v rozsáhlém hvozdu plném rozličných míst, situací a příšer.
Systém hry je zvláštní v tom, že klade důraz na hromadění kouzelných předmětů během dobrodružství a jejich následném používání ve správných momentech, kdy dochází i ke klíčovým postupům knihy. Pro úspěšné pokoření dobrodružství je však nutné najít 2 důležité předměty.
Výhodou hry je možnost, kdy se před cílem můžete vrátit opět na začátek a projít jinou neprozkoumanou část hvozdu. Proto mne kreslení mapy nepřijde tak důležité, spíše psaní si poznámek.
Většina soubojů nijak nebrzdí volný průběh hry.
Kniha mě nadchla právě z důvodu již výše zmíněných situací, vycházejících z používání různých předmětů. Dokončil jsem ji dokonce i na první pokus.
Šťastné hody kostkou a mnoho zábavy!

Příběh a atmosféra - 8/10, Obtížnost - 4/10