Faraonka

Faraonka https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65103/bmid_faraonka-6588a3d0dd715.jpg 4 50 15

The Hatshepsut Trilogy série

Krásná Hatšepsut se připravuje na roli budoucí královské manželky. Když je však vyvolený ženich zabit, musí si vzít jeho násilnického bratra Thutmosea. Aby se vyhnula surovostem, jaké zažila o svatební noci, najde manželovi milenku. Ta se mu ovšem stane osudnou a Thutmose zemře. Po jeho smrti je Hatšepsut jedinou nadějí na záchranu Egypta.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Her Majesty The King , 2010

Gracinka
08.07.2023 5 z 5

Mám moc ráda tento příběh. Vtáhne do děje tak, že má čtenář pocit, jako by vše zažíval na vlastní kůži.

klara1550
27.09.2021 5 z 5

Skvěle a napínavě zpracovaný příběh. Některé scény na mě byly moc realistické a detailní, až si říkám, jestli by na knihách nemělo být varování, že obsahují explicitní scény sexuálního násilí...
A taky po dlouhé době kniha, kde se hlavní hrdinka chová s inspirativní důstojností.

Jacinda123
28.11.2020 3 z 5

Zaujímavá historická kniha.

Martass8
30.12.2019 5 z 5

a zase ta Hatšepsut, tak se mi zdá že toho mám o ni načteno dost :-))Tato je pojata trochu jinak stojí za přečtení

danka13
18.12.2019 5 z 5

Paráda, kniha se čte sama, už se těším na druhý a třetí díl.

guardian
08.04.2019 4 z 5

Trefila se mi do gusta, jen bych ji nezařadila mezi TOP VÝBĚR, proto 4*.

Arisis
14.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha.

orinka3
18.09.2016 5 z 5

Podle obálky jsem očekávala historickou limonádu. K mému překvapení se mi dostala do ruky kniha poctivě vypracovaná se sympatickými i méně sympatickými postavami, ale postavami velmi životnými. Pěkně jsem si početla, toto bude bavit každého, kdo se chce podívat do starého Egypta a pohybovat se u dvora těch nejvyšších.

Káťa
19.04.2016 5 z 5

Tato kniha se mi četla velmi dobře. Poutavý příběh, velmi dobře zpracované historické téma, moc pěkné :) Vřele doporučuji

angelice
04.12.2015 4 z 5

perfektní...jen jsem to asi měla číst později než v 11. Teď však vřele doporučuji.

Linu
18.12.2014 5 z 5

Moc hezká kniha. Styl psaní mi vůbec nevadil, naopak se to moc hezky četlo.

Kateřina V.
23.10.2014 5 z 5

Výborná knížka :) začetla jsem se hned naa začatku a už mě to nepustilo, přečteno velmi rychle. Mam rezervaci na druhy dil :)

VladkaBU
24.07.2013 5 z 5

Začala jsem ji číst na dovolené v Egyptě a popravdě musím říct, že kdybych měla po ruce jinou knížku, tuhle bych odložila. Zprvu to bylo na mě složité čtení, neznámá jména, špatně zapamatovatelná. A tak jsem četla dál, až se mi příběh začal líbit. Poslední stránku jsem dočetla v letadle na zpáteční cestě. Hezký příběh i zajímavá poznání doby, úřední protokoly, to všechno mě zajímá

Paulina
17.08.2012 2 z 5

Jazyk, kterym je kniha psana, posouva prostredi starovekeho Egyptu do soucasnosti. Slovni obraty a forma dialogu, se hodi vice pro romany cervene knihovny dnesni doby.

elli09
19.02.2012 5 z 5

Kniha sa mi moc páčila, vyznačuje sa vysokou znalosťou problematiky Egypta a poukazuje aká bola vyspelá medicína v starovekom svete. Čítala som ju jedným dychom a požičalo si ju asi 7 kolegýň a všetky boli nadšené. Rozhodne doporučujem!