Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován... celý text

„Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11468/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-11468.jpg 3.91106

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts & Where To Find Them (2001)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

mmmisulka.r
včera

Další nezbytnost pro milovníky HP. Bohatě ilustrovaná a přepracovaná učebnice, ve které se dozvíte vše podstatné a možná i pár věcí, které byste vědět neměli ;-).
Více v recenzích v záložkách - Knižní deníček
nebo zde: http://kniznidenicek.blogspot.cz/2017/06/recenze-fantasticka-zvirata-kde-je.html

silvie5281

Tato kniha pro mě byla čtením z donucení. Pro někoho,kdo světem Harryho Pottera žije je to kniha na uceleni tohoto světa, ale pro mě tak tomu není. Připomínalo mi to hodně encyklopedii, kterou člověk vlastně k ničemu nepoužije, pokud si během procitani dějových knih nechce doplnit informace :)

kupa

Skvělá knížka pro milovníky Harryho Pottera.

dancadragneel

Pro každého milovníka kouzelnického světa od J.K.Rowlingové je tato kniha asi pokladem stejně jako pro mě. Člověk se opět díky této knize více přiblížil ke světu, který je tolik plný záhad a opět začne toužit po opožděném dopisu, se kterým se někde zatoulala ta proklatá sova.

kní

Ráda bych tohle nové vydání z roku 2017 v pevné vazbě s krásnými černobílými ilustracemi Tomislava Tomice (http://tomislavtomic.com/ ) porovnala s původní brožovanou verzí - jenže kde vona je?! Kam ji kdo zašantročil? Nebo někomu půjčil a zapomněl komu i že, že?! ...

Už v úvodu je nastíněn opravdu zajímavý fenomén - pře - o kategorizaci tvorů na osoby, zvířata a ostatní:

Teprve roku 1811 byly vynalezeny definice, jež byla většina členů kouzelnického společenství ochotna akceptovat. Grogan Pařez, který byl právě jmenován do funkce ministra kouzel, vydal vyhlášku, podle níž se za "osobu" měl považovat "každý tvor, který má sdostatek inteligence, aby porozuměl zákonům kouzelnického společenství a byl schopen spolupodílet se na utváření těchto zákonů". Zástupci trollů byli pozvání k pohovoru v nepřítomnosti skřetů a komise dospěla k závěru, že nechápou naprosto nic z toho, co se jim říká; navzdory své dvounohé chůzi byli tudíž klasifikováni jako "zvířata". Vodní lidé byli poprvé v historii prostřednictvím překladatelů vyzvání, aby se stali "osobami". Víly, raraši a trpaslíci byli navzdory svému téměř lidskému vzhledu jednoznačně zařazeni do kategorie "zvířat".
Tím celá záležitost ovšem ani zdaleka neskončila. Všichni dobře víme o existenci extrémistů, kteří vedou kampaň za klasifikaci mudlů jakožto "zvířat", všichni také víme, že kentauři odmítli statut "osob" a požádali, aby mohli zůstat mezi "zvířaty", a vlkodlaci jsou zatím už dlouhá léta neustále přesunováni mezi Divizemi zvířat a osob. (...) Někteří vysoce inteligentní tvorové jsou klasifikováni jako "zvířata", protože nedokážou překonat vlastní brutální povahu. Akromantuly a mantichory jsou schopny rozumné komunikace, jakmile se k nim však přiblíží člověk, pokoušejí se ho pozřít. Sfinga mluví pouze v hádankách a hlavolamech a v případě nesprávné odpovědi má sklon k násilnostem. ...

Dominika_a

Miluji Harryho Pottera, i Bajky Barda Beedleho, ale tahle kniha mě nebavila.

Pitbullka

Kniha skvela jako doplneni informaci, nicmene neuchvatila me tak jako bajky. Je to ale i tak prijemne cteni s krasnymi ilustracemi.

ComposeAdela

Praktické.

oolinkaa

tak to bylo rychle přečtené - asi za hodinu :D jako co k tomu říct no.. učebnice s obsahem příšer, zvířat apod.. mě osobně to nezaujalo, asi nejsem 100% fanda HP.. jediné plus dávám za to, že za vydání a koupi šel výdělek na charitu.. jinak fakt ne..

Aniday

milá, nápaditá, inspirující, s překrásnými ilustracemi 8)

PetraMishka

Hezká, ale nijak objevná kniha. Jako drobnost, která pomohla dobré věci, je to však skvělé.

pichova.veru

Kniha by měla být v každé knihovničce kouzelníka. Kde jinde si přečíst vše o kouzelných tvorech. Mlock Scamander je popsal velmi poutavě.

simona8126

Bože, jak jsou lidé neinformovaní! Někdo tu napíše "kéž by to nebylo formou scénáře" a vůbec netuší, že jde o jinou knihu. Hodnotí něco úplně jiného! :D Tohle není scénář k filmu! Ostatně, také proto to není ani ničím zajímavé! Jen jakási "učebnice", respektive seznam neexistujících bytostí, suchopárně podaný. Pouze tu a tam doplňuje informace nějaká ta vtipná hláška Harryho či Rona, ale rozhodně to není nic, co by stálo za vyhazování peněz. Svého času to stávalo 100 Kč a za víc to určitě nestojí.

plackaknihomol

Přestože mám ráda svět HP, tahle kniha mě nebavila.

Kiwi24

Kéž by to nebylo formou scénáře!!!

NemmamSlov

Dalsi doplnok sveta carodejov. Knizka pisana ako ucebnica urcite zaujme svojim sposobom. Som rad ze vdaka tejto knizke sa natocil dalsi film zo sveta Harryho Pottera Fantasticke zvery a ich vyskyt :)

Atanone

Asi bych neměla psát komentář,protože jako skalní fanynka knížek o HP jsem hodně zaujatá.
Takže takhle-jsem už hoooodně dlouho ze školy,ale toto je absolutně nejzábavnější učebnice,jakou jsem kdy dostala do ruky .

Hanjimka

Mám ráda Harryho Pottera a všechny jeho knihy. A absolutně obdivuji paní Rowlingovou za její fantazii. Ano Harryho příběhy jsou plné fantazie, ale roztřídit a popsat tolik zvířat, vlastně do učebnice, to mě překvapilo. Fantastická zvířata jsou opravdu fantastická.

Naoki-Keiko

Fantastická zvířata a kde je najít, Famfrpál v průběhu věků a Bajky barda Beedleyho považuji za vrcholovou tvorbu J. Rowlingové. Stylisticky i obsahově je to velice mistrně zvládnutý počin, který popisuje kouzelnický svět ve kterém se Harry Potter (a jeho fanoušci) ocitají. Ke čtení těchto knih je samozřejmě potřeba znát základní pilíře HP, ale není to četba jen pro skalní fanoušky.

knihomol5555458
10. dubnaodpad!

Nic moc.

Grety

Proč tam nejsou obrázky, když je to atlas..

FofrNožka

Vtipné doplnění HP. Brkem (jistě ostře nabroušeným) dopsané poznámky knize tvoří tu správnou třešinku. Teď už vím, že po pozemku se nám prohnali bodloši ( a my obviňovali divoká prasata). Brala bych více bradavických učebnic (krom těch od Zlatohlava Loc. ) :-)

hellena1523

Kniha je čistě pro fanoušky HP...pokud nedoufáte, že váš dopis z Bradavické školy se prostě jen ztratil, a proto žijete stále v mudlovském světě a musíte se potýkat s těmi přízemními starostmi, zatímco na ministerstvu kouzel je zase nějaký poprask a Denní věštec má na titulce novou senzaci, pak vás tahle kniha nijak zvlášť nezaujme...Pro nás ostatní je to nezbytná příručka, abychom věděli, co stejně tušíme, že ano :-)

stepankoby1

Zbytečná knížka, která byla mnohem kouzelnější jako zmínka v knihách a novém filmu. Kromě komentářů Harryho a Rona, které tomu dávaly dušičku, jsem to vlastně tak trochu přeskakoval. 55 % | Přečtené 1× v angličtině

Andvejka

Snad ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které bylo tolik chyb - vynechaná slova a písmena, překlepy. Je to škoda, kazí to dojem.

K doplnění série je to fajn, jen je škoda, že už se nedá sehnat v knihkupectví.

Terry14

V podstatě je to učebnice.Tato kniha mne osobně nezaujala, ale moc nme potěšilo když zde bylo pár tvz dopisků vlastníků této knihy (Harryho)

LadyCharlene

V podstatě je to obyčejný seznam a popis. Souhlasím s tím, že by kniha mohla obsahovat více ilustrací, možná u nějakých zvířat popis u obrázku konkrétní části. Ale moc se mi líbilo vysvětlení Lochnesky. Určitě se těším na dotisk, možná se těch ilustrací dočkáme. Knížku jsem sice četla v elektronické podobě, ale ty děsivé gramatické i stylistické chyby doufám v nadcházejícím vydání nebudou. Takže za chyby a chybějící ilustrace pouze tři hvězdičky.

amaenium

Skvělá doplňková četba ke knížkám o Harrym Potterovi, avšak jelikož se jedná o smyšlená (fantastická) zvířata, myslím že by nebylo na škodu, kdyby zde bylo více ilustrací. Některé tvory již člověk zná, avšak vyskytuje se zde mnoho nových a nějaká ta "vtipná" fotka či ilustrace by se jinak k tak skvěle napsané knize hodila.

koki.veru
22.12.2016

Zpestření příběhu Harryho Pottera pěkné, občas i vtipně napsané. Takové oddechové čtení, ve kterém se dozvíte více informací o jednotlivých zvířatech z kouzelného světa.

Nelíísek
14.12.2016

Jako zpestření a doplnění je to baječné odreagování :)