Životy, které jsme ztratili

Životy, které jsme ztratili

Druhá část dystopické trilogie Padlý svět a pokračování knihy Tak padne náš svět Tajemný virus téměř zničil malou ostrovní komunitu, v které Kaelyn dosud žila. Po měsících přísné karantény připlouvá k ostrovu první loď z pevniny. Ale přestože Kaelyn má velkou radost, že opět vidí svého přítele Lea, zprávy, které přiná... celý text

Tajemný virus téměř zničil malou ostrovní komunitu, v které Kaelyn dosud žila. Po měsících přísné karantény připlouvá k ostrovu první loď z pevniny. Ale přestože Kaelyn má velkou radost, že opět vidí svého přítele Lea, zprávy, které přináší, nejsou vůbec dobré. Virus zdecimoval i pevninu a lidé tam potřebují pomoc stejně zoufale jako ostrované. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166646/fallen-world-zivoty-ktere-jsme-ztra-Tho-166646.jpg 4.299

Padlý svět (2.)

The Lives We Lost (2011)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

SeverusSnape

Líbilo se mi to dokonce víc než první díl

Andy0892

Celou tu dobu jsem si říkala ať to nedopadne přesně tak, jak to dopadlo.

Tuhle knihu musíte číst s tím, že svět by určitě vypadal trochu jinak i lidé by se chovali trochu jinak. Ale celkově je ten příběh čtivý, dobře postavený, postavy jsou také super, takže trochu té naivity spisovatelce odpustíme :-)

Takže už jen čekám na čtvrtý díl!

Sarah11

Skutečnost, že by po tom, co se v knize se světem stalo, měli lidé pořád spoustu jídla a vždy by našli vše, co potřebují, včetně auta s klíčky, mi přijde trochu nereálná, ale na druhou stranu se mi líbí, jak je to celé pojaté s takovým nádechem optimismu a chtěla bych věřit tomu, že kdyby se něco podobného stalo doopravdy, zachovali by se lidé podobně. Za mě opět skvělé. Mělo to spád, hlavní hrdinové jsou uvěřitelní, v podstatě jsem hltala stránku za stránkou a nemohla přestat, dokud jsem nebyla u konce. Teď už jen přežít to nekonečné čekání na závěrečný díl.

ajla5
24.11.2016

velice pěkné. Teď napjatě čekám na další díl.

Shinju
14.11.2016

První díl byl skvělý, ale tento o hodně lepší. Určitě senzační pokračování, ale hlavně, že vyjde poslední díl, už jsem se lekla, že nebudu vědět jak to dopadne. První díl jsem četla před delší dobou a úplně jsem si nepamatovala co v něm přesně bylo, ale to nevadí, myslím si, že se druhý díl dá číst i bez prvního dílu. :) Určitě doporučuji.

stolbice
23.06.2016

Líbilo se mi to, sice první díl byl lepší, ale i tak :-) dočetla jsem se, že má konečně příští rok vyjít v češtině i třetí díl, tak snad.....jen doufám, že to nedopadne tak, že Gav nějakým hrdinským způsobem zemře a ona zůstane s Leem, to by mě zklamalo. Z druhého dílu jsem měla takový pocit....prostě ty náznaky tam jsou, ale myslím si, že si je mohla autorka odpustit. Romantický trojúhelník se mi k tomu moc nehodí, přijde mi zbytečný a až moc se v podobných knihách opakující.

Sailien
15.03.2016

Skvělé pokračování knihy "Tak padne náš svět". Obě knížky jsem přečetla asi během 5ti dní, protože jsou napsané tak napínavě, že se od nich nedá utrhnout. "Jednička" se mi líbila o trochu více, ale dynamika děje zůstává stejná, takže opět můžu jenom doporučit. Loni jsem se v nakladatelství dotazovala na překlad třetího dílu, který by měl vyjít letos, ale asi je to ve hvězdách. Určitě mi ale bude stát za to přečíst si knihu i v angličtině.

martina5069
13.02.2016

Přávě dočteno. Musím říct že mě tahle trilogie nadchla a proto mě strašně mrzí že autorka nevidá třetí díl když to ještě ke všemu skončilo s otevřeným koncem. Achjo co se jenom stane dál ta nevědomost me ubijí :-( Jediný co me zbívá je naděje že si to autorka rozmyslí a třetí díl přece jenom vidá potom bych byla jedna z prvních co si knihu pořídí :-) Doporučuji je to napínavá jízda o přežití ......

danielosbourne
26.12.2015

Rozhodně lepší počtení, než byl první díl. Knize vyloženě prospělo, že se autorka rozhodla nepokračovat v deníkových zápiscích a psát knihu normálním, výpravným stylem. Ale jsem tedy pevně rozhodnut, že si pořídím třetí díl v angličtině, protože to jak tenhle díl skončil...to by takhle nešlo. Takže pokud by někdo z vás náhodou měl třetí díl v angličtině doma a rádi by jste se ho zbavili, dejte vědět, protože bych byl velký zájemce.

frukeška
16.12.2015

Tak tahle série je moje srdcovka, opravdu mě mrzí, že nevydali poslední díl trilogie. Zřejmě si ho budu muset přečíst v angličtině..

Lucii95
08.11.2015

Skvělá knížka, přečetla jsem ji doslova jedním dechem, stejně jako první díl. Opravdu stojí za přečtení, vřele doporučuji.

RecycledCarrey
23.10.2015

Opět 5 hvězdiček, kniha perfektní, napínavá a těším se na třetí díl, který si ale vzhledem k okolnostem budu pravděpodobně muset přečíst v angličtině. Připojuji nenávist k takovým nakladatelstvím jako je Egmont, která nevydávají knižní série do konce. Gava jsem si neskutečně zamilovala, jen se teď nějak prokousat anglickou knihou, abych zjistila, jak to s ním a Tobiasem dopadne.

Aléda
04.09.2015

Ještě lepší než první díl!! Prostě dokonalá knížka: napětí, dobrodružství, putování a boj o přežití...to je moje:3 Ale nejhorší na tom je, že by se to opravdu mohlo stát i nám a o to je to mnohem víc děsivější:OO
Kde sakra vězí 3. díl?? Nutně ho potřebuju. Jinak doporučuji úplně všem.

Terinka14
20.07.2015

Kniha byla opravdu dobrá, místy ještě lepší než ta předchozí! opravdu doporučuji. Vtáhlo mě to do sebe a já neustále přemýšlela, jak bych se zachovala v téhle situaci a jak v tamté. Postavy byli vyspělejší a děj živější, než předtím.

Sušenka1556
15.07.2015

Druhý díl byl tedy o špetku horší ,ale pořád dokonalá série. Velice se těším na další díl a to hlavně ,jak to dopadne s Gavem a Tobiasem.
Velice napínavé a dobrodružné!!!

Lenny33
15.06.2015

Tento díl je úplně jiný než 1., ale stejně dobrý. Zatímco Tak padne náš svět je psán formou deníku a tudíž se zaměřuje především na pocity hlavní hrdinky, v tomto díle začíná pořádná akce a boj o přežití. Hodnotím 4,5*.

warca
21.02.2015

Druhý díl jsem četla dávno, ale byl super. nevím, proč nevydají poslední :(

lucie9337
27.07.2014

Nevím proč, ale druhý díl byl pro mě celkem velkým zklamáním. Nejspíš proto, že je velmi těžké vymyslet pokračování, které by se už v jiných dílech neobjevilo. Určité pasáže mi lezly krkem a hlavní protagonistka mi sama o sobě začala vadit. Snad bude poslední díl zakončen tak, abych nelitovala času stráveného nad touto sérií :-)

Kate.S
06.04.2014

Abych řekla pravdu, tak už si ani nepamatuji, o čem kniha pořádně je. A to není tak dlouho, co jsem ji četla. Vím jen, že když jsem se čtením začínala, připadalo mi to, jako by knihu napsal úplně někdo jiný. První díl byl moc hezký. Opravdu se mi líbil, ale bohužel to nemůžu tvrdit i u jeho pokračování. Bylo to nudné, nezáživné. Doslova jsem se ke čtení musela přemlouvat. A i když se tak usilovně snažím vymyslet, jak to vlastně skončilo, tak opravdu nevím. Jsem velmi zklamaná.

kleria
16.11.2013

Wow to bylo úžasné, oproti jedničce to bylo úplně něco jiného, ale strašně se mi to líbilo :D. A ten konec, byl snad otevřenější než u prvního dílu, teď jenom doufat že u nás vyjde třetí díl co nejdřív, jinak se asi zblázním :). DOPORUČUJU!! :)

Malous
08.10.2013

I druhý díl stál za přečtení. Teď už se jen tešit na 3. a to závěrečný. ;)

Megan Crewe

Megan Crewe