Faktor Merde

Faktor Merde https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162906/faktor-merde-162906.jpg 4 103 21

Merde! série

Angličan Paul West touží žít svůj pařížský sen a opravdu se přitom snaží zbytečně nedráždit Francouze. Jenže ne zrovna úspěšně. Jeho byt je tak malý, že si musí bagety krájet napůl, aby se mu vešly do kuchyně, a jeho průzkum francouzské cuisine málem vyústí ve všeobecnou stávku. Navíc to vypadá, že jej pronásleduje bývalá přítelkyně. A zatímco Paulovi hrozí vystěhování, ztráta práce a bankrot, postupně mu dochází, že jeho osobní faktor merde může vyvolat pořádný poprask.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plus

The Merde Factor , 2012

pujec
pujec
19.03.2024 4 z 5

Pořád je to fajn oddechové čtení, ale téma už se mírně vyčerpalo. Pořád stejné problémy se stejnými lidmi.

Luigi1
Luigi1
08.11.2023 3 z 5

Nenáročné čtení na dovolenou

Janadvorackova
Janadvorackova
26.08.2023 2 z 5

Tenhle díl jenom ždímá náměty předchozích. Už nic moc.

Zuuuza
Zuuuza
28.07.2022 3 z 5

První kniha o Merdé byla zjevení, tahle už je slabší. Což se jistě dalo čekat, ale trochu mě to mrzí. Každopádně jako letní dovolenkové čtení je to v pohodě.

PPardinio
PPardinio
16.03.2022 3 z 5

Na odreagování fajn knižní počin, kdy jsem neměl možnost porovnávat FAKTOR MERDE s předchozí autorovo tvorbou. Paul West tak byl pro mě zpočátku zvláštní postavou, protože francouzština je pro mě zakázané území. Chvilku jsem si k němu hledal cestu, ale když jsem se smířil s tím, že nebudu ztrácet čas se správným čtením francouzštiny, tak se mi knížka četla mnohem a mnohem lépe. Stejný styl jsem praktikoval i u postavy básníka Jakea a jeho zajímavé pejzy tvorbě. Je čas zase zajít na Slam poetry :-)
Pobavil jsem se, zavzpomínal na návštěvy Paříže, ale kvůli slabšímu příběhu dávám lepší 3*.

LadyCotton
LadyCotton
21.04.2021 3 z 5

Stephen & Paul jsou taková sázka na jistotu, když nevíte co číst a potřebujete se jen odreagovat. Je to vtipné, pohotové... nečekejte nějaký hluboký smysl děje - je to prostě beletrie :-)
Nicméně opět jsem při četbě obdivovala překladatele: ty jazykové hříčky a jazyková nedorozumění, se kterými se musel i v tomto díle popasovat... to muselo být "peklo" :-)

ecila13
ecila13
30.06.2019 3 z 5

Vtipná knížka. Kdyby to nebyla pravda :-)

Francie je super na dovolenou (moře, jídlo, památky ...), ale z delšího pobytu, z fr. byrokracie, řemeslníků a stávek by mě asi brzy kleplo :-)

xxtom

Zajímavé čtení.

Cher
Cher
30.12.2018 4 z 5

Jako vždy Paul West nezklamal :-)

bluemoon_
bluemoon_
16.08.2015 4 z 5

Nejprve jsem od tohoto dílu utekl, ale pak se zase s chutí vrátil. Jednoduché a vtipné čtení.

fiona007
fiona007
15.08.2014 3 z 5

Zase o trochu horší než předchozí díl, takový neurazí - nenadchne, ale pořád se to dá číst a je to sranda.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
04.06.2014 5 z 5

Jestli nejaky z dilu merde bude spatny, tak se pristi zivot narodim jako belasek...ok, jenze to se nestane...

Olia
Olia
26.03.2014 4 z 5

tenhle díl se poved, příště se narodím Pařížankou..:-))

Lilith1
Lilith1
18.02.2014 4 z 5

Čekala jsem tento díl o poznání slabší, ale mile překvapil. Dokázal zaujmout a vtáhnout do děje a co hlavně - pobavit. Samozřejmě srovnávat ho s prvním nelze, ale pořád vyloudí úsměv.

wamplady
wamplady
12.01.2014 4 z 5

moc pěkné a vtípné čtení, oddechovka. Paul West je dobrej:-)

77yasmin
77yasmin
11.10.2013 5 z 5

Návrat k prvnímu dílu. Moc pěkné, zábavné čtení. Doporučuji!

Michaela91
Michaela91
12.08.2013 3 z 5

Zábvavné a pohodové čtení, četla jsem o dovolené a byla jsem mile překvapena. U některých částí jsem se i nasmála.

Brabikate
Brabikate
22.07.2013 3 z 5

Jak už to s romány na pokračování bývá - některé díly bývají skvělé, jiné jsou slabší. Faktor Merde bohužel podle mě spadá spíš do druhé kategorie. Jestli ale patříte k fanouškům Paula Westa, i tenhle díl si užijete - jen jsem se pořád nemohla zbavit dojmu, že předchozí díly byly zkrátka lepší.

BooksLucyKing
BooksLucyKing
02.07.2013 4 z 5

Byla to prostě zase velká sranda. Četla jsem to teď na dovolené a bylo to přesně to, co člověk potřebuje, když chce relaxovat. Byli tam úžasné hlášky, zase jsem se lámala smíchy. Co se týče děje, no příběh byl slabý, nic světoborného ani zamotaného, taková oddychovka, kde nemusíte myslet, za to se musíte smát a to je právě to, co merde vždy vystihovalo. Takže v tomto Stephen opět nezklamal. Některá jeho připrovnání, to se prostě nedá než se začít smát na celé kole. Doufám, že bude nějaký další díl ještě. Myslím, že tímhle příběhem si Stephen otevřel cestu pro další dávku merde pro Paula. Někdy je mi toho chlapa fakt líto :D