Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

archivářka115
07.03.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když je pro dospívající mládež a já jsem staršího středního věku.
Při jejím čtení jsem si odpočinula a představovala si různé druhy kávy.

brunettlibrary
26.10.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Líbí se mi nápad s teorii Espressologie, jako milovník kávy jsem ti toto téma užila. Knihu bych označila za oddychovku. K tomu všemu musíme pamatovat na to, kdo je cílovka této knihy a tak k ní i přistupovat.

MirrorIsis
27.01.2021 5 z 5

Příjemné lehké čtení...

xelzax
09.10.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla při dlouhé cestě vlakem, byla v nabídce palubního monitoru. Četla se celkem hezky, většina "zvratů" byla těžce předvídatelných. Je to milá romantika pro dívky a dospívající ženy, nijak neurazí. Jen ty druhy káv jsou pro mně, milovníka černé kávy bez mléka a cukru, těžká extravagance,

marta14
13.09.2020 3 z 5

3,5* mně se to líbilo a kdybych byla o nějaký ten rok mladší, tak dám i víc hvězdiček. Povinnost pro milovníky kávy.

sgjoli
01.08.2020 3 z 5

Espressologie není určitě žádné hlubokomyslné čtení, které by ve vás zůstalo nějak příliš dlouho. Spíš je to ten typ knihy, kterou si sice dost možná užijete, ale za nějakou dobu zapomenete, že jste ji vlastně někdy četli.
Nicméně v současné chvíli mi tento typ literatury vyhovoval. Měla jsem chuť na něco jednoduchého, nenáročného, milého a odpočinkového, u čeho budu moci vypnout a nepřemýšlet nad ničím složitým či emocionálně vypjatým. A tohle všechno mi Espressologie dala. Na jedno přečtení fajn a proč ne. Takže pokud hledáte něco podobného, mohla by Espressologie být to pravé.
Hlavní hrdinka je celkem fajn sympaťanda. Jak název napovídá, kniha je také plná kávy, takže já jako kafař jsem byla nadšená a v prostředí kavárny, kde se většina děje odehrává, jsem se cítila dobře. Příběh má spád, je napsaný velmi svižně a čas od času jsem také narazila na zábavnou perličku, u které jsem se s radostí uchichtla.
Průměrné hodnocení je na místě. Kniha není rozhodně nijak světoborná a nic nového vám nejspíš nedá. Ale jako odpočinkové čtení to bylo určitě moc fajn.

BetyN.
11.06.2020 3 z 5

Kniha Espressologie je taková milá jednohubka pro každého, kdo hledá něco oddechové. Mně se líbila, ráda jsem si ji přečetla, ale nic extra ve mně nezanechala. Řekla bych, že autorka vsadila na jednoduchost, protože kdyby chtěla, z tohohle nápadu a zápletky by se dalo vykřesat daleko více. Takhle je to příjemná, čtivá, nenáročná záležitost, která je přečtená za chvilku.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne, ale jako jednohubka je to fajn. Čte se to rychle, pomalu, příběh dává smysl, postavy jsou víceméně příjmené a styl psaní taky.

martina.tim
13.09.2019 5 z 5

Ano, knížka je sice pro mladší čtenáře, ale mě bavila nesmírně. Jako oddychovka to bylo příjemné počtení.

marili
13.08.2019 4 z 5

Knížka pro mladší ročníky (15-20). Pro starší oddychové čtení, u kterého nemusíte o ničem přemýšlet. Hezký příběh, který nepůsobí prvoplánově. Děj se nedal předvídat.

lištička123
01.08.2019 4 z 5

Taková jednodenní chuťovka na oddych. Je sice pro mladší ročníky, ale přesto pěkně napsaná, hezký, sladký, romantický příběh.

peitho.1
21.06.2019 5 z 5

Knížku jsem si užila od začátku až do konce, bylo to takové milé dívčí čtení, které potěší i o něco starší ročníky.

oolinkaa
16.06.2019 3 z 5

Hodně jednoduchá oddychovka na léto , převážně pro milovníky kávy. Zařadila bych knihu pro náctileté

Lavaender
06.06.2019 5 z 5

Celý čas čo som knihu čítala, som mala chuť zájsť niekam na kávu. Potom som si spomenula aká je drahá a chuť ma prešla. Kniha je veľmi rýchla, také espresso. Od 190 stranovej knížky sa moc zápletiek čakať nedá, ale autorka ich pár stihla. Počas čítania knížky som mala také to " ja si to užívam, ja sa cítim dobre" čítanie. Knížka sa nesnaží ohúriť, iba také nežné pohladenie duše romantikov.

Gabriela456
04.05.2019 5 z 5

Oddechové čtení.

Lofda
05.02.2019 2 z 5

Miluju kávu, takže jsem byla zvědavá.. Dočetla jsem se o tolika druzích kávy, o kterých jsem neměla nejmenší tušení, takže za to bodík nahoru. Druhý bodík přihazuji za to, že příběh utíká a rychle se čte, chtěla jsem oddychovku, tu jsem dostala.. Ale tím plusy pro mě bohužel končí. Řekněme, že jsem úplně jiná věková skupina, než které bylo čtení určeno.

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že se jedná opravdu o čtení pro mladší kategorii a nečekala jsem kdovíjaký zázrak. Díky tomu nejsem zklamaná a čtení jsem si celkem užila. Kniha má originální námět, což oceňuji, jelikož je to něco jiného a příběh jste už nečetli x krát někde jinde.

Přesto je třeba brát příběh trochu s rezervou. Je to romantické a líbivé, ovšem celkem nereálné, ale věřím, že romantické duše si na své přijdou. Občas je třeba snít.

Akléda_
09.11.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka která mě tak trochu vytáhla že čtecí krize. Má velká písmenka, je vtipná ale není to nic obohacujícího.

Smiley96
21.08.2018 5 z 5

Prijemna romanticka oddechovka. Mam chut na lahodnou kavu :-)

katee21
04.07.2018 5 z 5

Úžasná odpočinková knížka. Moc se mi líbí nápad spojování lidi podle kávy. Některým popisů lidí, které si Jane psala do zápisníku k jednotlivým druhům káv, jsem se musela na hlas a od srdce zasmát. Všem doporučuji.. :)

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer