Ema Naopak

Ema Naopak https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26286/ema-naopak-26286.jpg 5 97 32

Dvě povídky o malé Emě (Ema Naopak, Ema spravuje hračky), v nichž švédská autorka a zároveň ilustrátorka vede děti k pořádkumilovnosti, ovládání svéhlavých nálad a k poznání, co je správné a co ne. Graf. úprava: Soňa Valoušková

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Emma Tvärtemot , 1981

adela2316
12.12.2023 5 z 5

Emu naopak si pamatuji jako jednu z mála knížek z dětství, v dospělém věku mi ji připomněla sestra, která ji pořídila svým dcerám. A já si řekla, že až na ni někde narazím, tak ji pořídím do naší knihovny taky. A nyní jsem ji zahlédla na jednom internetovém knižním bazaru, dneska přišla, a uz je přečtena :-)
Knížka je prostě jednoduchá, jasná, poučná, pro malé děti školkového věku ideální čtení.

Tyyynab
14.05.2023 3 z 5

První část je boží... Druhá hodně pokulhává. Bylo by batole schopné samo zatloukat hřebíky a zašívat plyšáky?

girdi
01.11.2021 5 z 5

Ema je báječná, je vtipná, hravá i velice šikovná. Takové knihy je dětem radost číst.

medlovice
09.09.2021 5 z 5

Pro čtení s dítětem výborná, protože je na každé stránce obrázek, Ema je pěkné a oblíbené jméno a vnímavé dítě pochopí , na které stránce je pravda.

Viky007
03.04.2021 5 z 5

Moc hezky udělaná knížka pro (nejen) zlobivé děti. Já myslím, že všichni jsme občas naopak. Možná častěji, než bychom chtěli :-D. Každopádně synovci se kniha moc líbila.

Kattie
04.06.2020 4 z 5

Kniha je milá a syna baví.

kolacky
25.04.2020 5 z 5

Moje děti ji milovaly!

Osice
23.01.2020 5 z 5

Dnes jsme si ji půjčili v knihovně a už jsme ji stihli 2x přečíst. Ema Naopak (název mi připomíná název knihy Ginny Napořád:-) - ta je mimochodem taky skvělá) je naší další knihou o malé holčičce Emě. Poprvé jsme se s ní setkali v knize Ema ve školce. Obsahuje taktéž 2 příběhy. V prvním příběhu, podle něhož se celá kniha jmenuje, je znázorněno, jak to vypadá, když je Ema veselou „normální“ Emou a jak to vypadá, když není ve své kůži (Ema Naopak). Autorce se podařilo trefně vystihnout dětské nálady a vyhmátnout typické problémové situace, které zažíváme i my s dětmi… Mně tento příběh připomněl, že mám úžasné děti, ale vždycky se tak nemusí projevovat:-) … Dcera si pak na Emu Naopak hrála, schválně si oblékala kalhoty na hlavu a triko jako sukni, ale při samotném čtení na ní bylo vidět, že ji přijde hodně zvláštní, co Ema dělá. Její vykulený výraz mě až rozesmál:-)

Ve druhém příběhu (Ema spravuje hračky) je krásně detailně krok po kroku popsáno, jak si Ema sama spravuje např. rozpáraného plyšového medvídka. Závěr je dramatický … pozor SPOILER ... Ema nechá na zemi kladivo a její malý bráška se uhodí do prstu. Maminka to bere v klidu a nevynadá Emě. To mi přišlo hezké, ale osobně vím, že bych v podobné situaci automaticky reagovala jinak…

Jednoduché ilustrace má na svědomí sama autorka G. Wolde. Ale jak se říká, v jednoduchosti je síla… Švédské knihy pro nejmenší se mi hodně líbí. Brzy má vyjít další knížečka o Emě, tak si ji určitě nenecháme ujít:-)

hrdlickova_61
16.04.2019 5 z 5

Tenhle humor mají děti zřejmě vrozený - soudím podle prvního vědomého vtipu naší dcerky. Ve věku necelého roku ji bavilo nastavovat při oblékání ručičky a nožičky (příjemná změna proti tomu mrskání, co předváděla do té doby), pak jednou mě viděla se svetříkem v ruce, nastavila nožičky a chechtala se na celé kolo : o)

Knížku o Emě jsem objevila až po mateřské při nástupu do knihovny a moc ráda ji půjčuju. Slýchám pak podobně nadšené ohlasy, jaké jsem si teď přečetla tady na Databázi.

jfialova
24.01.2019 5 z 5

Geniálně jednoduchá kniha, která má neuvěřitelné kouzlo snad pro všechny děti. Naše malá je přesná kopie Emy, nebo spíš Emy naopak :-) Čteme v jednom kuse!

los
05.01.2019 3 z 5

ideální pro první čtení - krátké věty a velká písmena + nenásilně výchovný obsah

batalka
11.10.2018 5 z 5

Parádní knížka pro malé děti, už já jsem ji jako malá četla několikrát denně. Rozlišování emocí.

Adrastea
30.08.2018 5 z 5

No, já jí taky milovala. Vydupala jsem si jí na výletě do Zoo Praha a cestou domů jí v autobuse přečetla celou. Až jsem z toho tenkrát měla výčitky. A když jsem zjistila, že poprvé vyšla v roce, ve kterém jsem se narodila - to mě vskutku pobavilo a hned jsem jí dala do výzvy. ;)

RyonMathrin
19.07.2018 4 z 5

Po přečtení si děti začaly oblékat triko na nohy - "naopak". Jako inspirace pro zlobení dokonalé :-)

ejwa1937
21.03.2018 5 z 5

Nestárnoucí klasika a pro všechny zploditele Em, doma nezbytná :-D

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Tato knížka je úplně první z těch, co jsem si přečetla sama a měla jsem ji moc ráda. Dětem se očividně líbí, jelikož můj synovec si ji nechává také číst pořád dokola.

Petja
08.01.2017 5 z 5

Super knížka, velmi jednoduché texty, takže ji děti milují. V první části se dítě najde v situacích, kdy má dobrou a špatnou náladu, v druhé části Ema opravuje hračky. V srpnu 2016 vyšla po třiceti letech znovu, jen škoda, že v menším formátu než bylo první vydání. Manžel si ji jako dítě oblíbil tak, že ji uvedl i v seznamu literatury k maturitě :-)

bibi.r
26.11.2016 2 z 5

V první části mi nějak unikla pointa.

evask
18.10.2016 5 z 5

Pro tříleté dítě super knížka. Milovaly ji mé děti a teď vnoučata. Je to naše nejslepovanější knížka.

Knihomlok2015
06.09.2016

Taky jsem ji jako dítě milovala. A ty obrázky mě tak trochu rozechvívají i dneska. (to proto se dostala do mojí čtenářské výzvy)
A jen tak mimochodem Albatros ji vydal tenhle měsíc znova, takže se dá zase sehnat. (a v mnohem lepším stavu, než ji mám já - to má člověk za to, že má mladší sestru, která nemá vztah ke knihám ani dneska po dvaceti letech:-(