Hvězdný poutník

Hvězdný poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2569/hvezdny-poutnik-2569.jpg 4 137 7

Elyonova země série

< 5. díl

5. kniha série Elyonova země. Všude tam, kde se oceán setkává se zemí, kde útesy jsou tajemné a skály rozeklané, leží Elyonova země plná magických tajemství. Dlouhá plavba zavedla Alexu a její přátele k pěti kamenným sloupům, kde odhalují další tajemství a čelí mnohým magickým silám. Zlo se nehodlá vzdát a ničí domovy nových přátel. Alexa riskuje vše, aby našla cestu domů a smysl života.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Stargazer , 2008

Elizza
14.04.2020 3 z 5

Hodnocena celá série.
První díl dobrý, skoro není co vytknout. Druhý a třetí už byly mírně slabší. Zvířatomluvné šutry se zase nějak objevily, mrtvoly oživly a to, jak všichni plánují supertajné věci, o kterých se vytrvale tváří, že nic neví, už mě začalo unavovat. První věděl o existenci trpajzlíka za zdí a tajné chodbě. Dobře, to jde. Další ví o obrech, další o tom, že je postava XY živá, jinej, že je holka adoptovaná... až jednoho napadá, jestli ta veřejná tajemství fakt musela být tajná a nemohlo se to celé vyřvat na náměstí. Plus samozřejmě to, že se mi chování postav zpětným pohledem nepozdávalo. Čtvrtý díl byl retrospektiva, u které člověk prostě věděl, jak to dopadne, takže celkem příjemná oddechová záležitost, ačkoli člověk místy nevěřícně kroutil hlavou. A pětka? Ale jo, bylo to fajn. Změna prostředí příjemná, postavy taky. Líbilo se mi klouzání na liánách, i když ten závod s chytáním vlajek se mi zdál trochu... no, možná jsem to špatně pochopila, ale pokud tam fungovala fyzika, neměli by sletět dolů, když se pustili jednou rukou? Jinak to bylo v pohodě... až na ten konec. Já nemám nic proti happyendům, to zase ne. Ale nemám ráda patnáctileté děti, které objeví svůj smysl života.
Oceňuju, že do toho autor nenatáhl dnes tak oblíbené milostné trojúhelníky, čtyřúhelníky, lichoběžníky a podobně, které bytostně nenávidím. Svatba jedné sabotérky s pygmayem bohatě stačil. Ale s těmi životními úděly to přepískli. Takže Warwold číslo 1 se potuloval po souži, číslo2 po moři a číslo3 po nebi. Fajn. Co tam ale dělali? U prvního to je jasný, trojka budiž, to by asi taky šlo nějak pochopit... ale dvojka? Já chápu, že měl Roland rád moře a tak a že mu jednou za čas někdo hodil zásoby... ale co celou dobu dělal? Pokud si pamatuju správně, byl tam sám, ne? Takže několik desítek let se plavil úplně sám po moři bez lidskýho kontaktu. Pěkný. To mi zní jako recept na psychickou poruchu.

any333
17.10.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla příjemným zakončením série, hlavně kvůli popsané krajině, která mi díky liánové 'lanovce' připadala velmi zajímavá, až jsem litovala, že něco takového nemáme i u nás. Nebo o tom alespoň nevím.
Jen už jsem prostě víc zvyklá na rozmanitější zápletky a jejich odhalování, takže mě příběh zaskočil jen nepatrně jednou. Ale když už se u konce to podezření odhalilo, zůstala jen jediná osoba, která by za to mohla nést zodpovědnost. Uvítala jsem pak její návrat a také mi byl zpestřením Yipesův nově navázaný vztah.
A i když jsem si původně u minulého dílu pohrávala s myšlenkou, že by tyhle dva 'doplňující' díly ani nemusely vzniknout, nakonec musím uznat, že jsem ráda zjistila, jak to v úplné skutečnosti bylo s bratry Warvoldovými a ostatními dětmi.
Konec mi připadá jako vygenerovaný z filmu; hrdinka najde své místo na slunci a smysl a svět se zdá zase o něco lepší, i když ne tak úplně. Ale neříkám, že bych si na to nějak moc stěžovala. Kdybych se k sérii dostala dříve, musela bych Elyonovu zemi zbožňovat. Takhle si na ni jen párkrát při příhodný příležitostech vzpomenu.

dqenisa
19.08.2017 5 z 5

Krasny a napinavy zaver cele serie . Moc jsem si ji uzila a jsem rada ze jsem si ji precetla.

abelmoony
09.07.2017 5 z 5

Krásné zakončení této série! Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si nemohu stěžovat. Sice se od předchozích dílů trochu liší - je pro starší děti, tak třináct, čtrnáct -, ale stejně je to pořád ta kouzelná Elyonova země.

Hoshi
16.06.2017 5 z 5

Opravdu nádherné zakončení celé série. I poslední díl byl stejně čtivý a překvapivý, jako díly předchozí. Moc ráda se k této sérii vrátím.

Pelunka
21.09.2015 5 z 5

První dva díly jsem četla jako malá a neměla jsem problém s představivostí u dalších dílů už to bylo horší, ale pořád to bylo úchvatné. Jak autor píše je to kouzelné. Děj vás vtáhne a vy si připadáte jako by jste byli součástí toho všeho. Nebojte se a nechte se vtáhnout svou fantazií a představivostí do děje :)

Dorothea
04.04.2012 4 z 5

Hezká a dobrodružná knížka moc se mi líbila.

Patrick Carman
americká, 1966