Elementum

Elementum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316859/bmid_elementum-OpW-316859.jpg 4 104 46

Elementum série

Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi. Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit.... celý text

DreamerX9
12.02.2024 3 z 5

Kniha je víceméně klišé nicméně s potenciálem, který otevírá dveře mnoha zápletkám. Je znát, že jde o prvotinu. Druhá půlka knihy už měla větší záběr. Kniha je originální, co se týká fantasy nápadů ale také názvů i postav. Uvidíme co přinesou další části série.

Jacinda
04.02.2024 5 z 5

Příjemné fantasy, padlo mi zrovna dobře do noty :)

kokrokr
12.01.2024 2 z 5

Přišlo mi to trochu mdlé a nezáživné, k dočtení knihy jsem se musel nutit. Ovšem tohle je young adult a tak náctiletí budou mít asi jiný názor.

dpxcz
21.05.2023 3 z 5

Elementum je prvotina mladého autora a je to na tom hrozně moc vidět. Děj je kostrbatý, zápletka těžko uvěřitelná, autor je nevypsaný. Celkově by to chtělo hodně zrevidovat. Uvidíme, jestli se autor v dalších dílech zlepší.

Souteska
16.06.2022 3 z 5

Do knihy jsem se nemohla vpravit a děj se mi zdál kostrbatý a těžko stravitelný, nedočetla jsem. Přesto autorovi fandím, popisné pasáže mohou někomu sednout, pro mě byly zdlouhavé. Opravdu jsem se snažila začíst, ale asi to není můj šálek kávy. I v rámci fantasy mi zápletka přišla těžko uvěřitelná a přitažená za vlasy. Každopádně, můžete to zkusit, knihu vůbec nezavrhuji.

Widlička
06.11.2021 5 z 5

začátek knihy - souhlasím že se těžce čte, právě kvůli kostrbatým větám. Měla jsem dojem, že čtu knihu nějakého začátečníka, protože pořád narážíte na to: on řekl, já jsem řekl a podobně. Naštěstí po nějaké delší době autor zjevně vyzraje a děj je mnohem čtivější, a na konci má už kniha i docela pěkný spád... je vidět jeho velký posun vpřed, četlo se to pak skoro samo, takže už se těším, jak nakousnu další.

Mort99
15.09.2021 5 z 5

Přesně to, co jsem hledala. Magii, ovládání živlů. Krásně popsaná příroda, děj se netáhne, postavy jsou hezky vykreslené. Už sahám po druhém díle a těším se, co se bude dít.

Sammy.Boy
14.06.2021 4 z 5

Tohle nebylo vůbec špatné! Velmi podařená prvotina, u které není absolutně poznat, že ji psal autor z českých luhů a hájů. Příjemné fantaskní čtení, které má sice nezvykle rychlý úvod do děje a v prostředku příběhu se na čtenáře nabaluje víceméně pořád to samé dokola, ale knize ani tak nelze upřít spád! Jsem moc zvědavý na to, jak se rozvinou další díly série ELEMENTUM.

Jajiinka
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Alex Summers je obyčejný chlapec, který má před maturitou a jeho jediný problém je do jakého tanečního klubu zajde. Vše se ale změní, když Alex potká neznámého cizince. Jeho prvotní dojem byl, že ho muž pronásleduje a vlastně měl pravdu, nebyl v tom ovšem zlý úmysl. Naopak. Ze dne na den se jeho život změní od základu. Musí opustit svůj současný svět, rodinu a přátelé. Dozvídá se totiž, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež ovládá magickou sílu. Civilizace ale nezanikla, jen se přesunula do podzemí mimo zrak ostatních. Jejich moc ovládat živly, totiž lidstvo nikdy nedokázalo pochopit. Alex se musí rozhodnout, zda se zachová správně a nově objevenou říši ochrání. Dozví se něco o své pravé rodině? A dokáže porazit Zeka, který ohrožuje celou říši?

Příběh mladého Alexe se mi moc líbil. Spisovatel umí velice hezky popisovat a dokáže postavám dokonale vdechnout život. Moc se mi líbilo, jak Alex postupně odhaloval svou moc a cvičil a učil se používat jednotlivé elementy – jak při obraně, tak i při útoku. Mě osobně se nejvíce líbila část, kde se učil element země. Taky by se mi moc líbilo mít takovou moc. Líbil se mi moc nápad položení nervové sítě, kde cítí jakýkoliv život i neživot. Docela originální nápad. Trochu podezřelý mi přišel vztah s Abby, přišlo mi to moc rychlé. (Ale možná jsem jen ten typ co nevěří na lásku na první pohled.) Celkově kniha byla bezvadná, moc dobře se četla a bavila mě. Navíc je od českého autora!!! Obálka taky vypadá moc dobře. Už se nemůžu dočkat až začnu číst další díl. Mám se na co těšit, protože tato série už má tři díly.

Knizectvi
02.06.2020 4 z 5

Tuhle knížku už mám doma nějaký ten pátek a teď zpětně nechápu jakto, že jsem se k ní nedostal dřív. Je to skvělý, řekl bych klasický fantasy příběh od českého autora, kterého bych se po dočtení nebál přirovnat k Paolinimu. Mladý autor, skvělý fantasy svět a super schopnosti. Autor sám tento první díl napsal když mu bylo 16 let a ano z počátku je to cítit na stylu psaní, ale už v průběhu knihy je znát citelný posun a velké zlepšení. Z počátku je děj hodně zrychlený a dosti povrchový ale postupně se dostáváme hlouběji a tady mě to opravdu chytlo. Co bych možná vytknul je ta šílená insta love :D Ta je opravdu málo uvěřitelná a příjde mi, že možná zapracovaly hormony právě šestnáctiletého kluka :D Omlouvám se autorovi. Co se mi naopak neskutečně líbilo, bylo propracování schopností, systém a vysvětlení toho jak co funguje a trénink. Tomu bylo věnována většina knihy a určitě to neskutečně pomohlo. Vzhledem k tomu, že je to první díl pentalogie tak si to autor mohl dovolit a za mě je to naprosto skvělé. Zamiloval jsem si ten svět, pochopil zhruba jak funguje a vytvořil si vztah k postavám. To je hodně solidní základ pro to abych si zamiloval celou sérii a rád se vracel do tohohle světa. Závěrem určitě doporučuju každému milovníkovi fantasy a ja se brzo pustím do dalších dílů. Jen ( a to je malinká výtka nakladateli) si další díly určitě pořídím elektronicky, protože tenhle formát knihy se mi četl dost špatně. Určitě by byl lepší větší formát a delšími stránkami, nebo minimálně větší odrážky od středu knihy. Abych skončil pozitivně kniha je opravdu super a autor je hodně sympatický, je to jeden z těch lidí, o kterých jsem mluvil ve videu. Lidí jejichž osobnost dělá hodně pro jejich dílo.

barbb8k
04.05.2020 4 z 5

Tuto sérii mám moc ráda a to že je od českého autora je ještě bonus.
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a musela ji číst pořád.
Obě knihy jsem četla asi už čtyřikrát. A když jsem ji četla teď, uvědomila jsem si, že v prvním díle je strašně moc spoilerů na druhý díl, a nebo jsme v druhém díle našla část, která byla považována za záhadu, ale v prvním díle byla vysvětlena.
První díl je určitě lepší než druhý, protože v prvním díle je stálý děj a vždy se tam něco děje, ale v druhém je více částí, které mi připadaly zbytečné zdlouhavé.
Takže všem, kteří mají rádi knihy, ve kterých lidé ovládají elementy.

linda_pauer
01.03.2020 4 z 5

Když jsem začala číst, nebyla jsem si vůbec jistá, jestli jsem udělala dobře. Začátek byl takový, že jsem to autorovi prostě nevěřila, navíc mě to nijak neupoutalo. Zlomilo se to až někde u páté kapitoly, pak se to četlo samo.
Popisy prostředí a magických schopností byly naprosto perfektní. Všechno krásně vymyšlené.
Příběh samotný je zajímavý, ale dynamika se objeví až na konci. Celá kniha na mě působila spíš jako takové seznámení s příběhem.

pobijecmuch
15.07.2019 odpad!

Souhlasím s předešlým komentářem. Knihu bych nedoporučil, ani těm dětem, která je určena.
Zbytečně se jen zařadí mezi ty nepovedené mixy fantasy, viz. např. Ydris, nebo Ollo - Země sváru.
A také mně hodně mrzí, že i u této knihy se okamžitě zde objeví několik nových uživatelů, kteří knihu vychválí do nebes, a tím jejich úloha na tomto webu skončí. Tedy už nikdy DK nenavštíví. Podivné to hodnocení.

MonikaZ94
08.07.2019 odpad!

Nedoporučuji, jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla. Příběh by možná ještě ušel, přesně takové fantasy mám ráda. Ale číst se to skoro nedalo. Autor vůbec nerozlišuje mně/mě, ji/jí, byly/byla, díky/kvůli, ač/ale... Věty jsou kostrbaté a některé nedávají smysl. Očividně se ani neobtěžoval to dát někomu přečíst. Kromě toho je velká část nedomyšlená a nedotažená a ještě místy píše úplné nesmysly, například to, že se vzduch skládá z kyslíku a oxidu uhličitého.

Lucas.94
31.03.2019 4 z 5

Začátek byl hodně vratký, ale docela rychle se to stabilizovalo. A tak to i vydrželo. Hodně mě zaujala říše, do které se podíváme, a taky styl magie, který je zde použitý. Mělo to sice i svoje mrtvá místa, ale celkově to bylo hodně dobré. Ne moc akční, spíš se bádalo, učilo a sbíraly informace. Akce se více méně dočkáme až na konci.

Ailee
10.03.2019 3 z 5

Na mě moc pomalé. Mělo to své kouzlo a zajímavý nápad, ale mám raději rychle ubíhající příběhy.

Veronica.Key
23.01.2019 4 z 5

Z knihy jsem byla nadšená. Je pravda, že dynamika děje nebyla kdo ví jaká, ale to mi nevadilo. Je to první díl série - to znamená, že po většinu času spíš čtenář sbírá informace o postavách, magických schopnostech a prostředí, v kterém se kniha odehrává. V čem jsem se ale vyžívala, byl popis užívání živlové magie, to nemělo chybu. Krom toho mám za sebou i druhý díl... A tam už to docela jede!

LillyGrace
12.01.2019 2 z 5

Námět dost klišé, ale to by až tak nevadilo i z klišé se dá udělat dobrý příběh. Tady se to ale bohužel moc nepovedlo. Skoro celou knihu se nic neděje. Alex trénuje, trénuje a zase trénuje. Neškodilo by přidat trochu více akce. Obzvláštnit to. Autor si nechává všechno na posledních cca sedmdesát stránek a ani tehdy to není žádná sláva. Finální bitva nic moc. Skoro dvaceti stránkový souboj se Zekem prakticky o ničem. To je bohužel jediný opravdový (ne cvičný) boj, kterého se v knize dočkáme. A konec mě taky zrovna neuchvátil.
V knize je spousta hluchých míst. Nevadilo by je prostě vyškrtat. Příběhu by to nijak neublížilo. Některé věci se pak už začaly opakovat a docela mi to lezlo na nervy. S milostnou linkou si autor taky mohl více pohrát.
Je to škoda. Příběh měl potenciál, ale nebyl plně rozvinut. Dalo by se z toho vytřískat mnohem víc. No snad se to v druhém díle zlepší.
Moje hodnocení je dvě hvězdičky. Jedna za obálku, která se vážně povedla a druhá, protože začátek se mi líbil.

trudoš
28.12.2018 2 z 5

Prvotina Jiřího Dittricha trpí mnoha neduhy literárních debutů, jedno jí však upřít rozhodně nejde - má spád. Na to, jak je děj prostince lineární a základní kameny jsou vytyčené poměrně záhy, je až s podivem, že se autorovi podařilo zaplnit tolik stran nepodstatným popisem výcviku v ovládání elementů a rozehrávkou počínajícího milostného vztahu. Jednoduchost zápletky by přitom mohla být plusem, nebýt toho, že se bere smrtelně vážně. Těžko uvěřit, že mladík na hranici dospělosti lusknutím prstu uvěří historce o magickém dědictví a následně si to už míří do Himálajského pohoří, kde se má jeho údajná říše rozkládat. Problém navíc je, že v tomhle bodě dějová osa začne stagnovat a vydrží jí to až do konce. To už pak čtivost bere za své, nemluvě o tom, že to podstatné si tvůrce stejně nechává do pokračování.
Dá se říct, že Elementum v sobě kombinuje poetiku filmových trháků Eragon a Poslední vládce větru, přičemž výsledný efekt je podobně rozpačitý, jako snímky samotné. Tak třeba jindy.

KnihomolkaKatka
04.11.2018 5 z 5

Super kniha. Opravdu se mi moc líbila, byla totiž čtivá, svižná, měla spád. Tímto dílem jsem se do série zamilovala. Hned jsem se pustila do dalšího dílu a musím říct, že je taky parádní. V prvním díle figuruje nádherná říše s působivou historií. Jen škoda, což jsem na svém blogu zapomněla napsat, že v knize není mapa. Docela mi tam chyběla, ne kvůli orientaci, ale prostě by mi tam seděla. Jinak bych knize nic nevytkla. Doporučuji.