Elektřina kolem nás

Elektřina kolem nás https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102465/elektrina-kolem-nas-102465.jpg 5 21 6

Obsahuje všechny pojmy související s elektřinou: od atomu, tranzistoru, telefonu po elektrárnu. 2., opravené a doplněné vydání.

User323
26.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Fámozní. Kniha krásně popisuje základy fungování techniky.

JirkaTob
07.03.2021 5 z 5

Fenomenální. O mnoho lepší než aktuální knížky, co o elektřině znám. Hravě strčí do kapsy i všechny učebnice elektřiny.

Petufo
14.04.2020 5 z 5

Knížku jsem náhodou našel v knihovně u babičky. Už je stará (kniha, babička také), ale mnoho v ní vám osvětlí fungování i dnešní techniky. Chcete pochopit co je elektřina, kde se bere, jak funguje a proč se vám třeba točí větrák? To tam je. Pěkně po lopatě. Od jader atomů až dojdete k jádru a fúzi. Parádní. Výuka fyziky na ZŠ a SŠ mi nedala tolik jako pár desítek stránek této vynikající knihy - navíc plné názorných ilustrací. Kéž by všechny učebnice byly takové.

Jacck
05.08.2017 5 z 5

Geniální. Tuto knihu mi koupili rodiče když mi bylo snad 10 let. Jednoduchých způsobem vysvětlí podstatu fungování celé moderní technické společnosti - výroba elektřiny, rozvod elektřiny, jak funguje lednička, žehlička, rádio, televize, na co si vzpomenete.

wooloong
27.04.2017 5 z 5

Fenomenální knížka, ve které autor srozumitelně a názorně vysvětluje základy elektrotechniky a elektroniky. Jedna z nejlepších naučných knih, co jsem jako dítě četla.

vitavita
14.04.2012 3 z 5

Zájemci o fyziku, vás to jistě zaujme ...