Easy

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzáje... celý text

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175674/easy-x21-175674.jpg 4.4708

Contours of the Heart (1.)

Vydáno:, Jota

Makulka1992

Kniha byla příjemná oddychovka pro letní večer. Doporučuji nemusíte u ní přemýšlet ;)

xSimaix

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Obal vypadal skvěle, popis totéž a knih na dané citlivé téma není mnoho, ale částmi mě celkem nudila.
1) Kniha se prezentovala dobře, téma znásilnění je citlivé a zajímavé na čtení, no připadalo mi, že autorka nedokázala dané emoce popsat. (tím určitě nechci říct, že je autorka špatná, mám jen na mysli dané téma) Nevtáhla mě to do děje a nepřinutila mě cítit emoce postavy. Také mi přišlo, že toto téma bylo v knize minimálně, až okrajově.
2) Vztah Lucase a Jacqueline mi připadal celkem unáhlený.
3) Příběh vypadal být něčím nový, zajímavý a neokoukaný, no nakonec mi připadalo, že je to to stejné co v každé druhé knize. Kluk hrdina s těžkou minulostí, holka se zlomeným srdcem, kterou se snaží dostat její ex. No a dál to známe...
Abych nebyla jen negativní, tak musím říct, že kniha byla velice čtivá a postava Erin byla skvělá. Také nápad !SPOILER! se "dvěma" mužskými postavami (Landon, Lucas) byl velmi pěkný. Sice to byla tatáž osoba a po chvilce to čtenáři došlo, no upřímně to byla jedna z věcí (nejspíš ta hlavní), která mě donutila zůstat u knížky.
Kniha byla průměrná, proto 3 hvězdičky. :)

DominaCZ

Anotace na přebalu říkala, že se po rozchodu probudí a v jiné realitě - chodí na jiný studijní obor apod. a já měla za to, že to bude o jakési..ztrátě v čase, přesunu a jiném těle či co...prostě tajemno, tápání, nový život a někde mezi tím trocha tý lásky.

Jenže ona to je teen klasika, jakou by si přála děvčátka zažít. Neboli fuck off hajzl and i need you, můj dokonalče, jehož žerou všechny, ale ty sis vybral zrovna MĚ.
Prostě Odstíny bez bičíkováníčka a haldy prachů.
Takže pro děti je týpek s šokujícím piercingem ve rtu asi šíleně wáu, pro mě je to klasika no, i když trochu čtivá, ale především natahovaná.
(ohledně piercingu: po počáteční "akci" v autě zazní tato vyděšená věta v hlavě holky: "je tu se mnou kluk s piercingem ve rtu na opuštěném parkovišti pozdě večer" - že by byl propíchnutý ret znakem nebezpečnosti...? Dost funny pro tuhle dobu! :) )
Ale přejme jim to.

ardeas

Fajná odychovka, až na ten patetický koniec, tam to už strácalo akoby švih, ale tak je to odpustiteľné pre daný žáner :)

salča

Krásný,poutavý příběh.Lucas byl skvělý.

Luciluc

Obsahuje spoiler!
Easy? jsem měla v hledáčku už delší dobu. Na první pohled mě zaujala pěkná obálka. Celý děj byl napsán velmi čtivě a hlavní postavy mi byly sympatické - hlavně tedy Lucas/Landon, toho jsem si velmi oblíbila (ať už kvůli jeho tajemné povaze, chování, tetování či břišním svalům :) ), ale i Jacqueline byla fajn. Kennedy na mě působil jako frajírek a Erin byla kámoška na pravém místě. Hlavní téma (sexuální násilí) do příběhu "zapadlo" a jsem ráda, že autorka dokázala skloubit tak vážné téma na jedné straně s romantikou na straně druhé. Šťastný konec jsem tak nějak očekávala, ale vůbec mi to nevadilo, Jacqueline a Lucas zůstali spolu, Buck byl potrestán, vše jak má být :)

Moniickaa

Klidné a pohodové čtení. Tak moc jsem se do knihy začetla, že jsem přestala vnímat okolní povinnosti. Neskutečně mě to vtáhlo. Lucas je úžasný!

RosaLucis

Knihu jsem četla již podruhé. Líbí se mi jak se autorka poprala s dost citlivým tématem. A pak samozřejmě kvůli Lucasovi:-)

Pitye

Jak už zde zaznělo přede mnou: kniha je velmi předvídatelná. Hned od začátku mi bylo jasné jak je to s tím Lucasem a Landonem a taky jak to celé skončí. Už tím se mi knihu po pár stránkách chtělo odložit. Nicméně jsem ji dočetla a to jen díky o něco zajímavější druhé polovině knihy. Pro náctileté slečny určitě zajímavá kniha ale já jsem na tohle asi už moc stará...
Co jsem ovšem nepochopila byla zmínka o pořadu Riskuj a panu Rosákovi, když je to příběh odehrávající se mimo naší republiku a od americké autorky...

LenysekC

Po pseudohluboké bichli, se kterou jsem se trápila posledních 14 dní, byla tohle přesně tak easy záležitost, jak jsem potřebovala.

januska123

Opravdu luxusní knížka!

Kiwicatko
20.12.2016

Srdce mi pro Lucase krvacelo, kdyz sem cetla, co prozil a naprosto sem chapala jeho ostrazitost k Jacqueline. I kdyz ona chudera v tom byla uplne nevinne. Spolecne vytvorili par, kterej sem si rada a s usmevem predstavila ve sve mysli.

jitka7
03.12.2016

Konečně pěkná knížka, která se četla sama od začátku do konce. Hlavní hrdinové naprosto skvělý. Krásný příběh, vážné osudy, přesto to člověka nadchne a nakonec má z knihy dobrý pocit. Lucas mě strašně bavil, jejich mailová korespondence byla suprová. Doporučuji

Eevina
23.11.2016

Krásná oddechovka, která mi přirostla k srdci. Jenom škoda, že tu nevyšlo více knížek od této autorky.

misulka680
14.10.2016

Kniha se četla sama. Příběh poutavý, autorka píše skvěle. Lucas je super postava a hned mi přirostl k srdci. Knihu doporučuju

medvídě
01.10.2016

Wow.. nemám slov.
Poutavě napsaný příběh, o velmi špatné zkušenosti, při které cítíte, jako byste tam opravdu byli. Cítíte strach a bezmoc. Ale pak se tam objeví Lucas a vy cítíte pravý opak - lásku, pocit bezpečí.
Autorce se podařilo napsat knihu, která vás do sebe ihned vtáhne a nepustí.
Jediné mínus a tím myslím opravdu velké, je to, že nepřeložili další její knihy. Takže, kdyby se je někdy někdo rozhodl konečně vydat, budu mezi prvními, co si je koupí.

Lalina3
17.09.2016

Úžasná kniha!
Málo kdy se povede skloubit romanťárnu s nějakým takovým závažným tématem, jako je např. znásilnění. Tady se to povedlo. Na to téma tu bylo nahlíženo vážně, ale přitom tam byla obrovská sladká láska, která ale zakusila nějaké to ,ale'.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, moc mě bavila, proto mě mrzí, že druhý a třetí díl není a nebude přeložen do češtiny. Snad si je někdy přečtu v originále.
Moc doporučuji. :)

cukrovka
30.08.2016

Čtivá knížka, která se mi moc líbila. Příběh nejen o lásce, ale i závažné téma znásilnění. Autorka čtenářům čtivým příběhem ukazuje jak se v takové situaci chovat, jaká dělat rozhodnutí. A jak správná kámoška dokáže pomoct už tím, že je. Erin byla skvělá. A samozřejmě i Lucas.

rarášek
01.08.2016

Skvělá kniha. Myslím, že je hlavně o tom, jak se bránit znásilnění, že to není hlavně chyba oběti.
Oblíbila jsem si Jaquelininu kámošku Erin, ta byla skvělá. Lucas byl rozhodně úžasný kluk, kéž by existovalo víc takových kluků. Konec knihy byl rozhodně šťastný, jsem ráda za Lucase i Jaqueline. :)

MájaM.
17.07.2016

Za sebe musím říct,že kniha mě ze začátku až tak moc nebrala,ale pak nabrala spád a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Když jsem knihu dočetla měla jsem na rtech ten úsměv,ale i ten smutný pocit,že už je konec... Knihu jedině doporučuji.
BTW: Lucas je prostě vysněný kluk ❤

bartosovic00
27.06.2016

Kniha se mi moc libila. Je velmi ctiva, ale spise pro nizsi vekove Kategorie. Na trhu je takovychto knih mnoho, ale ja je mam Rada a proto si rozhodne nestezuji. Urcite splnila me ocekavani :)

dark.ma93
25.06.2016

Knize se nedá upřít čtivost - jak je již zmíněno níže. Také hlavní hrdina Lucas je okouzlující :) Avšak děj byl předvídatelný a to včetně zápletky. Nijak mne to hlouběji neoslovilo, snad pouze jako letní oddechovka na pláž :)

Elise24
21.06.2016

Opět krásný příběh teenagerovského čtení a skvělá odpočinková knížka...
Děj zajímavý a i nějaké to drama bylo;)

A proto 4* :)

Anka.
24.05.2016

Hezká oddechovka s předvídatelnou zápletkou a princem na bílem koni. Čtivé, vtipné, svěží. I přes děj plný klišé to bylo krásné a pohodové čtení :)

Markét.t
13.05.2016

Jedno se knize upřít nedá - čtivost. Chvílemi jsem se vážně nemohla odtrhnout.
Ale samotný příběh už mě tolik nezaujal.
Nemůžu si pomoct, ale kniha mi přišla vcelku neoriginální a předvídatelná.
Nebo jsem možná nebyla zrovna v té správné náladě pro čtení takové knihy.
Nicméně jako odreagování fajn.

"Lidé málokdy říkají to, co si opravdu myslí a ještě méně často říkají, co cítí. Nikdo není až tak upřímný."

todilka
28.04.2016

Mile mě to překvapilo...příjemná kniha a určitě jedna z těch lepších z tohoto žánru...po přečtení mám na rtech úsměv, to se vždycky počítá :-)
*čtenářská výzva 2016: Kniha přečtená za jediný den

warca
22.04.2016

Docela pěkná kniha, ale nic světaborného :)

kikush
10.04.2016

Lucas, Lucas, Lucas... Fakt úžasná knížka přečtená za jediné odpoledne. Kdyby tak jen Lucas existoval..

Daenerys
07.03.2016

Zklamání. Chtěla jsem nějakou romantickou oddechovku a nadchly mě zdejší komentáře... ze začátku mě i bavila, postupem času / textu však mé nadšení vázlo a táhlo se to a táhlo. Bylo to tak jednoduché a průhledné, že mě chuť postupně přecházela. Dočetla jsem, ale žádné extra ejchuchů to nebylo.

Odehnalka
05.03.2016

Mám ráda, když tyhle romantické a oddechové knihy mají originální příběh... a tahle kniha do této mé oblíbené kategorie zapadá. Čte se to samo a nejen děj, ale také Lucas vás dostane. Mohu doporučit, na oddech super kniha!