Džínový svět

Džínový svět

Románová výpověď o životě mladých dospívajících lidí, o jejich citových a morálních problémech. Formou vnitřního monologu pražského gymnazisty vypovídá autor o nejožehavějších otázkách kolem mládeže 70. let. Přes všechna zklamání proplouvá hrdina úskalím pubertálního trápení a z novou nadějí hodlá naplnit své představy o štěstí a čistém vztahu k lidem

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12229/-12229.jpg 3.4141
Náklad:50 000 ks
ISBN:80-86041-10-7

3nitka
16.01.2016

Presne, v súčasnej dobe mladí knihu ani nepochopia. Mala význam vtedy, keď vyšla.

datel77
04.10.2015

kdysi jsem to hodně prožívala, ale v dnešní době je to jen čajíček.

kreyson
08.08.2015

Pro puberťáka na konci socíku téměř povinná četba, dneska už patrně ne. Ani pro mě, ani pro dnešní puboše.

kolodze
16.07.2015

zkusil sem po letech zase Johna protože Memento se mi dost líbilo ...ale tohle se fakt moc nepovedlo ...šedivá nuda kterou sem nedočetl ani do půlky ..za mně palec dolů

Damato
12.06.2015

Jako mladá jsem ji četla vícekrát, líbila se mi . Ale je pravda - viz komentář dole- že bych po ní v současné době už asi nesáhla

Lieska
16.04.2015

Kniha, s ktorou som sa dokázala absolútne stotožniť v období dospievania. Hlavná postava Petr bol moje knižné alterego... Napriek tomu, že nie som nejaký knihomoľ, tak táto kniha ma sprevádzala asi tri roky môjho pubertálneho veku. Čítala som ju stále znova a znova a vypisovala si vety, ktoré mi boli blízke. Pokúšala som sa ju čítať i v tomto období, no už som z nej vyrástla, podobne ako z vtedajšej podprsenky :) Preto ju odporúčam najmä mladým, ešte sa hľadajúcim, čitateľom..

Martin_Eli
09.11.2014

Četl jsem v pubertě a pamatuji si, že se mi kniha moc líbila a že jsem si říkal, jak je ten John super autor a člověk. Bohužel v následujících letech mě přístupem ke spoustě věcí trochu zklamal:)))

Některé citace mám dodnes vypsané:"Jak se jen člověk točí se svými názory jako na obrtlíku. Kdyby si to, co si dokáže zdůvodnit rozložené do několika let, udělal za rok, každý by sám sobě musel plivnout do ksichtu. A jak naivní pro mě bude tenhle deník za rok, za dva?"

Li@
08.12.2013

Bohužel, dostala se ke mě až ve věku, kdy už jsem někde jinde a tak mě vzdychání pubescenta moc nenadchlo. Dočteno s obtížemi. Pokud je vám více jak 20, spíš asi nedoporučuji. :)

zapina
11.05.2013

Četla jsem ji v pubertě a hltala jsem ji, ale kdybych jí četla teď nevím jestli by se mi ještě tak moc líbila

iresim
07.02.2013

Asi se musí číst ve správnou dobu (věkovou), měla jsem štěstí, že se mi dostala do ruky včas, takže se mi líbila.

kika 13
03.02.2013

Čtení mi nic moc nedalo,ale dočetla jsem.

Renik
26.01.2012

Na knihu si matně pamatuji, ale líbil se mi moc děj a nadchla mně a taky četla se sama. Taky, nepamatuji si ji dopodrobna, jen mám v paměti , že se mi líbila i kvůli pěkným citacím.

Miila
13.10.2011

Tahle knížka se mi hodně líbila, vyprávění dospívajícího kluka, problémy dospívání... Vím, že po přečtení jsem byla nadšená, ale obsah už bych nepřevyprávěla.

WEIL
12.08.2011

Osobně mě tato kniha až tak nezaujala, nezůstalo mi z ní ve mě skoro nic. To jako ve mě člověku, ale pokud bych musel ji někde odvyprávět, tak bych si na její obsah vzpomenul a vyjel ho ze své paměti.

misssicccka

Pdoobnost se Sněženkami a marchry není čistě náhodná. Předloha pro scénář :).
Četla jsem to v pubertě a moc se mi tolíbilo.